logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Space Weirdos - recenzja

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wysyp niezależnych, „agnostycznych figurkowo” systemów fantastycznych do gry z użyciem niewielkiej liczby modeli. Część z nich osadzona jest w konkretnych realiach (nawet jeśli zostały opisane na jednej stronie lub w pojedynczym akapicie), inne zaś po prostu dostarczają podstaw do zabawy w dowolnych światach fantasy lub sci-fi. Dziś przyjrzę się tytułowi z tej drugiej grupy – Space Weirdos autorstwa Caseya Garske'a, które dzięki wydawnictwu Nerd Sirens doczekało się polskiej wersji.

The Silver Bayonet - podręcznik

W listopadzie zeszłego roku Osprey Publishing wydało The Silver Bayonet – siódmą grę figurkową w dorobku Josepha A. McCullougha, autora Frostgrave, Oathmark i Rangers of Shadow Deep. Ponownie mamy do czynienia ze skirmishem o walkach kilkuosobowych grup, lecz tym razem został on osadzony w czasach wojen napoleońskich doprawionych horrorem. Jako fan klimatów grozy od razu zainteresowałem się tym tytułem, lecz do jego zakupu przekonały mnie ostatecznie pierwsze informacje o zasadach. I była to dobra decyzja, bowiem mamy do czynienia nie z Moscowgrave czy Shadows of Austerlitz, a z rozwinięciem dotychczasowych gier skirmishowych Josepha.

Too Fat Lardies - What a Tanker!

Poniższą recenzję powinienem był napisać jakieś dwa lata temu. Na szczęście niedawno na sklepowe półki trafiło World of Tanks od GF9, więc to doskonały moment, by… zaproponować alternatywny tytuł o tej samej tematyce.

What a Tanker! to gra o starciach pojazdów pancernych z czasów II wojny światowej napisana przez Richarda Clarke'a i Nicka Skinnera i wypuszczona w kwietniu 2018 roku przez brytyjskie wydawnictwo Too Fat Lardies. Choć generalnie nie korzystam z ofert przedsprzedaży – zamiast kupować „w ciemno” wolę poczekać na recenzje – to w przypadku tego tytułu skusiłem się i absolutnie tego nie żałuję.

Sybirpunk: Ustawka - podręcznik główny

O Sybirpunku – polskim projekcie, który ma obejmować trylogię książek, grę bitewną wraz z figurkami i grę fabularną, a w przyszłości może także planszówkę – wspominałem już w kilku wydaniach Niszowej Niedzieli i w zapowiedzi premiery drugiego tomu serii. Teraz przyszła kolej na konkretniejszy tekst, a dokładniej na recenzję podręcznika głównego do bitewniaka Sybirpunk: Ustawka przygotowanego przez firmę Green Miniatures znaną między innymi z linii modeli Mad Cars.

MyMiniReport okiem MKG

Stary, a głupi. Jak sięgam pamięcią, trzymałem się z dala od Kickstarterów (z wyjątkiem dwóch sytuacji, gdy chciałem wesprzeć projekt, ale nie zależało mi na produkcie), jednak wiosną tego roku pokusiłem się o wsparcie MyMiniReport – aplikacji na Androida/iOS-a do (ponoć) błyskawicznego robienia raportów bitewnych w formie komiksów. Wiadomo, raporty bitewne są dla autora gier ważnym elementem promocji, a MyMiniReport wyglądał na objawienie, więc nawet pokusiłem się na droższy dostęp jako betatester. Jak wspomniałem… stary, a głupi.

Dust Battlefield - rzut oka

W chwili gdy piszę te słowa, zbiórka na polską edycję Dust Tactics trwa w najlepsze. A skoro sam Dust znów zawita na naszych stołach, to znajdzie się na nich miejsce również na Dust Battlefield – grę bitewną będącą oficjalnym następcą Dust Warfare, o którym mieliście już okazję czytać na łamach naszego serwisu. Skorzystajmy więc z tej świetnej okazji, aby przyjrzeć się tej grze i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto spróbować?

Ten pierwszy raz… - Frostgrave

Mamy już 10 stycznia, więc najwyższy czas opublikować pierwszy artykuł roku 2016. Jednocześnie pozwoliłem sobie sięgnąć w przeszłość i wskrzesić serię Ten pierwszy raz zapoczątkowaną przez Danny'ego jeszcze w 2010 roku. Dla przypomnienia: w każdym z tekstów autor opisywał swoje wrażenia ze starcia w zupełnie nowy (dla niego) system rozegranego bez czytania podręcznika, za to pod okiem kogoś, kto zasady już zna.

W dzisiejszej odsłonie przyjrzymy się Frostgrave, grze fantasy wydanej przez Osprey Publishing, która u wielu graczy rozbudziła dość duże nadzieje na wypełnienie pewnej niszy...

Wrzesień 1939 - pokaz w Strategu

Wychodząca już prawie dwa lata seria Wrzesień 1939 wzbudziła niemałe zainteresowanie zarówno wśród modelarzy, jak i graczy. Ci drudzy mogą jednak czuć się nieco zaniedbywani – o ile modele ukazują się w miarę regularnie, o obiecywanych zasadach nadal nie wiadomo zbyt wiele. Powoli jednak coś się w tej sprawie rusza, czego dowodem może być zorganizowany niedawno w klubie Strateg pokaz, w którym wziąłem udział.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes