logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 14 kwietnia 2019

W zeszłym tygodniu w Londynie odbyła się kolejna edycja słynnych targów bitewniakowych Salute, po której można by spodziewać się wysypu zapowiedzi i nowości. Ten jednak jakoś nie nastąpił, a przynajmniej ja go nie dostrzegłem. Nie znaczy to jednak, że brakowało materiału do dzisiejszego przeglądu! Bez trudu zebrałem dwadzieścia jeden różnych pozycji, w tym dwie zbiórki na oldschoolowe modele fantasy, kolejne oddziału Imperium z odległej galaktyki i kosmicznego mopsa, a z tematów historycznych starożytnych Rzymian i Celtów w wersji mikro, dinozaury, wojska biorące udział w wojnie koreańskiej i dodatkowe zasady do gier na Czarnym Lądzie.

Niszowa Niedziela - 31 marca 2019

Witam wszystkich czytelników i zapraszam na spóźnione wydanie Niszowej Niedzieli. Ponieważ nominalnie jest ono z 31 marca, nie ma w nim żadnych primaaprilisowych żartów. Są za to 23 pozycje, wśród których zdecydowanie dominuje fantasy reprezentowane między innymi przez klasyczne krasnoludy i niziołki, wyznawców Chaosu, różnych awanturników i… wariację na temat najsłynniejszego Pokemona. Oprócz tego w zestawieniu znalazło się też miejsce dla współczesnych wojsk (głównie pancernych) i szeroko rozumianego sci-fi, od postapokaliptycznej Ziemi po odległą galaktykę.

Niszowa Niedziela - 17 marca 2019

Zapraszam na przegląd bitewniakowych nowości z pierwszych dwóch tygodni marca (minus trzy pierwsze dni miesiąca). Wśród nich znalazło się całkiem sporo pozycji z wojny w Wietnamie, która nieczęsto pojawia się na naszym portalu. A co oprócz tego? Dość skromna dawka fantasy (w tym dwukrotnie w futerkowym wydaniu), obowiązkowe pozycje z II WŚ, malutkie dwupłatowce z I WŚ, przeciwpancerne wsparcie dla Wojska Polskiego, nowe, darmowe zasady od twórcy Frostgrave, debiutanckie zestawy nowego producenta plastikowych figurek i parę innych ciekawostek.

Niszowa Niedziela - 3 marca 2019

Zapraszam na kolejne wydanie Niszowej Niedzieli, w którym zebrałem najciekawsze moim zdaniem nowości z końcówki lutego i trzech pierwszych dni marca. Zobaczycie w nim między innymi dwie wyraźnie różne kampanie crowdfundingowe z goblinami, jucznego dinozaura, słynny filmowy wehikuł czasu, koty zarażone przez morderczych kosmitów, przywódcę bandytów prosto z australijskich pustkowi, bardzo nietypowego enta, nowe postaci do II wojny światowej wymieszanej z Mitami Cthulhu i polską wersję cyrku złożonego z wyznawców Papcia Nurgla. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 17 lutego 2019

Witam Was w połowie lutego! Niedawno mieliśmy walentynki, ale w tym roku nie trafiłem na żadne modele wydane specjalnie na ten dzień. Zebrałem za to osiemnaście różnych innych nowości i zapowiedzi, w tym XVIII-, XIX- i XX-wieczne wojska w wersji mikro, aż trzy pozycje z odległej galaktyki (w tym jedna planszowa z najodleglejszych jej zakątków), złoczyńców i potwory dla miłośników lochów i smoków, psie, królicze i ślimacze cudaki ze średniowiecza, rodzimej produkcji postapokaliptycznych bohaterów z Australii czy odlewy rzeźb wyjątkowo uzdolnionej blogerki. Zaciekawieni? W takim razie zapraszam do lektury.

Niszowa Niedziela - 3 lutego 2019

We wstępie do poprzedniego przeglądu nowości wspomniałem, że bitewniakowy światek jeszcze nie obudził się w pełni z poświątecznego marazmu. Przez kolejne dwa tygodnie sytuacja zmieniła się i podczas przygotowywania dzisiejszego wydania NN miałem z czego przebierać. Ostatecznie zdecydowałem się na równe 20 pozycji, wśród których znajdziecie mieszkańców Archipelagu Duchów, skrzydlate małpy, powojenne czołgi z Francji i Związku Radzieckiego, elementy wystroju w sam raz do miniaturowych westernów, weneckie budynki i grasujące wśród nich bandy, uzbrojone postaci z kultowej kreskówki i parę innych nowości oraz zapowiedzi.

Niszowa Niedziela - 20 stycznia 2019

Bitewniakowy światek powoli budzi się z poświątecznego marazmu, ale jeszcze nie rozkręcił się na dobrze – co jednak nie przeszkodziło w znalezieniu dwudziestu ciekawych pozycji do drugiej w tym roku Niszowej Niedzieli. Wybór jest jednak dość nietypowy: sporo w nim modeli z MDF-u, a najliczniej reprezentowaną firmą jest… Khurasan Miniatures! Niewiele jest II wojny światowej, tradycyjnie za to dominuje fantasy w różnych postaciach, od dzielnych wojowniczek, przez dziwaczne demony, aż po karykaturalne postaci z bliżej nieokreślonego kraju Orientu.

Niszowa Niedziela - 6 stycznia 2019

Witam wszystkich czytelników i zapraszam na pierwsze wydanie Niszowej Niedzieli w roku 2019. Ponieważ okres poświąteczny to czas podsumowań i przedstawiania planów na kolejny rok, w dzisiejszym zestawieniu jest nieco mniej pozycji niż zwykle. Dodatkowo postanowiłem złamać ogólną zasadę i uwzględnić nieco ogólnych, ale za to dość ciekawych zapowiedzi. I tak poniżej znajdziecie plany wydawnicze Zvezdy, Warlord Games czy Mantica, ale też sporo prototypowych modeli od Rubicon Models, nową, jeszcze niedokończoną rzeźbę Borisa Woloszyna czy dużą jaszczurkę od Lost Kingdom.

Niszowa Niedziela - 23 grudnia 2018

Już jutro Wigilia Bożego Narodzenia, więc pewnie większość z Was zajęta jest przygotowaniami do wieczornych spotkań. Mam jednak nadzieję, że znajdziecie chwilę czasu, by przejrzeć ostatnie w tym roku wydanie Niszowej Niedzieli. Znajdziecie w nim solidną porcję najróżniejszych rzeźb w klimatach fantasy, pierwszy dodatek do najnowszej gry autora Frostgrave, uzbrojone wersje postaci z kultowej kreskówki, ambitne plany wydawcy Flames of War, rdzennych Amerykanów w skali mikro, świetne 28 mm rzeźby wojsk alianckich, nieco wojowników z wczesnego średniowiecza czy łowców nagród z dalekiej przyszłości.

Niszowa Niedziela - 9 grudnia 2018

Przyszła pora na kolejny odcinek naszego regularnego przeglądu, w którym zobaczymy, jakie ciekawe nowości i zapowiedzi pojawiły się na przełomie listopada i grudnia. Wydawcy powoli szykują się do świąt, ale wysyp specjalnych bożonarodzeniowych modeli jeszcze przed nami – poniżej znajdziecie tylko jeden. A co poza tym? Aż trzy motoryzacyjne nowinki od Rubicon Models, okręty z czasów II wojny światowej, prototypy małych plastikowych legionistów, rdzennych mieszkańców tajemniczego archipelagu, 3 mm wojska z dalekiej przyszłości i nie tak dalekiej przeszłości, a także inne interesujące modele.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes