logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Bitwa u ujścia Bagradasu

W pierwszy weekend marca spotkaliśmy się w większym gronie na coroczną bitwę z okazji urodzin Xardasa. Większość dotychczasowych starć toczyła się w XX wieku w Europie, lecz tym razem gospodarz postanowił przenieść nas w czasy starożytne i na północne wybrzeże Afryki, gdzie rozegraliśmy jedną z kluczowych potyczek wojny Kartagińczyków z najemnikami: bitwę u ujścia Bagradasu. Wykorzystaliśmy do tego zasady Warhammer Ancient Battles i kolekcję modeli w skali 1/72 należącą do Xardasa, który sporządził poniższy raport z naszej rozgrywki.

Wyrwać się z kotła!

Latem 2014 roku wojska ukraińskie przeszły do „Fazy Aktywnej Operacji Antyterrorystycznej”. Połączone siły ukraińskiego MON, MSW i jednostek ochotniczych pobiły separatystów i rozpoczęły przejmować kontrolę nad granicą. Wojska Donieckiej Republiki Ludowej przed klęska uratowała interwencja rosyjska. Siły rządowe na granicy zostały zmiecione, zaś wojska w głębi obu zbuntowanych obwodów musiały się wycofać bądź utykały w kotłach. Taki los spotkał między innymi duże, złożone głównie z ochotników zgrupowanie walczące o odcięcie Doniecka od Ługańska.

Cypr - akt I

Sytuacja międzynarodowa drastycznie się skomplikowała. W wyniku nieudanego zamachu stanu Turcja powoli dryfuje w kierunku autorytaryzmu, ignorując międzynarodowy system bezpieczeństwa. Zajęta rozgrywką w Syrii i zaangażowana w kryzys uchodźczy dotykający UE, na razie porzuciła wzmacnianie pozycji swojej marionetki na Cyprze. Jednak w opinii cypryjskich i greckich środowisk politycznych sytuacja ma się niedługo zmienić, dlatego w obliczu chwilowego osłabienia sił tureckich rozlokowanych na wyspie zapada decyzja o ataku wyprzedzającym. Grecja i Republika Cypru mobilizują częściowo swoje siły.

Zbieracze Rdzy - Epizod 2

Dzień 19 (poranek)

Mantis poprawiła opatrunek na udzie, sprawdzając, czy dobrze przylega od spodu i czy nie zsunie się po chwili z nogi. Kobieta odgarnęła dredy z czoła do tyłu, opatuliła się szczelniej swoim czerwonym płaszczem i spojrzała w kierunku nadchodzących postaci.

Rozrzucone po całym terenie dokoła szczątki Mantikory dopalały się powoli. Część wraku wylądowała w jakimś opuszczonym przez żyjące istoty miejscu, jednak na horyzoncie widać było średniej wysokości budynki większego miasta. Latające nad nim pojazdy sugerowały, że życie na tej planecie nie zniknęło.

Zbieracze Rdzy - Epizod 1

Blangor poruszał się leniwie w otaczającej go mazi, nie odczuwając prawie w ogóle serii uderzeń i poślizgu kontenera, który zarył ostro w ziemi i ostatecznie się zatrzymał. Jego pasażer nie zwracał zresztą większej uwagi na uderzenia i odgłosy. Pomimo paniki czającej się na skraju myśli, patrzył oczarowany na subtelną grę świateł, jaka rozgrywała się wewnątrz kontenera podczas lotu. Mikroszczeliny w pancerzu ich transportu przepuściły najpierw feerię ciepłych barw, gdy do wnętrza kabiny wdzierały się płomienie powstałe w skutek wejścia w atmosferę. Pomimo bólu, jakiego doznawały jego oczy, gdy wpatrywał się urzeczony w taniec mikrosłońc, Blangor był zawiedziony, kiedy w końcu przedarli się przez strefę tarcia, a ogniki obumarły zastąpione prześwitami granatu nocnego nieba.

Mroczny rytuał w Ścieku 17

Po wielu tygodniach przygotowań sługom Zahlystii, arcykapłanki Slaanesha, wreszcie udało się porwać młodą dziewicę, której ofiara z pewnością uraduje Księcia Chaosu. Ołtarz przygotowano był już gotowy od dawna, a niezbędne bluźniercze inkantacje – wyuczone co do linijki. Teraz w odprawieniu rytuału mogłaby przeszkodzić jedynie próba odbicia uwięzionej dziewczyny. Z tego powodu przywódczyni kultu zebrała wszystkich swoich sługów, a na miejsce ceremonii wybrała jedno z najniebezpieczniejszych miejsc podziemi Necromundy – Ściek 17.

Zimowa Gawęda - Fotograf

Tego cholernego dnia, o czym miałem się szybko przekonać, na ulicy rozległy się przerażające wrzaski, którym momentalnie wtórowały pojedyncze huki szmelcowej broni. Zerwałem się z barłogu szmat, w których spałem, i rzuciłem w stronę drzwi, by je jak najszybciej dla pewności zaryglować. Wtedy myślałem, że to któryś z tych gangów pełnych poj***usów urządził sobie rajd na tą dziurę. Niestety, jak się okazało, było znacznie gorzej…

Zimowa Gawęda - Popołudniowy spacer

W promieniach przedpołudniowego słońca lokaj lady Ellendeane wsiadł do dorożki. Zwykle nie poruszał się sam w tak luksusowy sposób, tym razem jednak jego pani zależało na czasie, w którym miała być dostarczona do siedziby Klubu jej wiadomość. Dopiero po chwili lokaj zdał sobie sprawę z obecności drugiego dżentelmena w powozie. Mimo lekkiego półmroku wewnątrz pojazdu, lokaj nie mógł nie zwrócić uwagi na nietypowy kapelusz swojego towarzysza – zdobny w rozliczne rurki, przewody, a nawet, kto by pomyślał, tarcze zegarów. Lokaj ukłonił się lekko i przywitał uprzejmie, mimo zdziwienia. Drugi mężczyzna odpowiedział tym samym, jednak dalsza, niezbyt długa podróż upłynęła im w milczeniu. Lokaj wysiadł z dorożki przy siedzibie Klubu Jesionu i Dębu, pożegnawszy współpodróżnego skinieniem głowy.

Zimowa Gawęda - Wieża przeznaczenia

W poprzednią sobotę, 20 lutego, upłynął termin zgłaszania prac do II edycji konkursu Zimowa Gawęda. Jednak na ogłoszenie wyników będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, bowiem na ostatnią chwilę otrzymaliśmy aż trzy nowe raporty! Będziemy je prezentować w najbliższe weekendy, a po publikacji ostatniego podamy, którą pracę zdecydowaliśmy się nagrodzić.

Tyle słowem wstępu, a teraz przenieśmy się do postapokaliptycznego świata Afterglow…

***

Po niebie w szalonym pędzie przesuwały się wielkie granatowe chmury. Spomiędzy nich świeciły długie, jasne promienie słońca. Sunące po ziemi cienie obłoków przypominały na myśl film oglądany w przyspieszeniu. Gdyby oczywiście żył jeszcze ktoś, kto pamiętał, jak wyglądał film, i mógł to sobie przypomnieć.

Zimowa Gawęda - Dymy i lustra

Dziś mam przyjemność zaprezentować Wam następny, trzeci już raport bitewny nadesłany na konkurs Zimowa Gawęda. Nim jednak przejdziemy do opisu bitwy, pozwolę sobie przypomnieć, że termin zgłaszania tekstów upływa 20 lutego, a więc już za dwa tygodnie. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w konkursie, to najwyższy czas umawiać się na granie!

Skoro ogłoszenia mamy za sobą, pora na raport. Ponownie przeniesiemy się w przestrzeń kosmiczną, lecz tym razem nie będzie to uniwersum Full Thrust, a (wszech)świat Firestorm Armada.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes