logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Army Painter - GM Snow and Tundra Terrain Kit

Dzisiaj rozpakuję kolejne pudełko z serii Gamemaster, czyli Snow and Tundra Terrain Kit od firmy Army Painter. Poniższy zestaw – podobnie jak pozostałe z serii, które już rozpakowałem albo rozpakuję w najbliższych tygodniach – otrzymałem jako nagrodę za wygranie konkursu na Facebooku.

Plastic Soldier Company - GAZ Trucks

Stanowcza większość moich jednoramkowych zakupów to figurki 28 mm, lecz czas zrobić sobie od nich przerwę i przyjrzeć się mniejszym modelom. Serdecznie zapraszam zatem na recenzję 15 mm ciężarówek GAZ AA i AAA od Plastic Soldier Company. Choć inne radzieckie pojazdy tej firmy, z którymi miałem dotąd do czynienia (czyli wypuszczone wcześniej T-70, IS-2 oraz SU-76M), nie zrobiły na mnie szczególnie dobrego wrażenia, zdecydowałem się zaryzykować i zobaczyć, czy samochody ciężarowe wyszły Brytyjczykom lepiej od czołgów i dział samobieżnych.

Fireforge Games - Folk Rabble & Living Dead Peasants

Październik już za nami, ale to wcale nie oznacza, że nie zamierzam zajmować się upiornymi figurkami…

Pierwsze armie fantasy od Fireforge Games – ludzie z Północnego Królestwa i ich nieumarłe wersje – z początku nie wydawały mi się szczególnie ciekawe, jednak w ramach tych linii Włosi wypuścili dwa bardzo interesujące pudełka: Folk Rabble oraz Living Dead Peasants. A ponieważ zestawy są ze sobą mocno powiązane, postanowiłem omówić je w jednym tekście.

Kromlech - Treasure Chests

W wielu grach o starciach małych grup, a szczególnie we Frostgrave i innych systemach napisanych przez Josepha McCullougha, istotną rolę odgrywają znaczniki skarbów, o które walczą gracze. Kosztowności do ich stworzenia znajdziemy w ofercie wielu firmy, a dziś przyjrzymy się jednej z takich propozycji – zestawowi Treasure Chests od polskiego Kromlecha.

Dunkeldorf - Martha the Ogre Mercenary

Dziś na łamach mojego bloga Danse Macabre (i gościnnie na The Node – przyp. Sarmor) zapraszam do lektury recenzji modelu Martha the Ogre Mercenary od firmy Dunkeldorf Miniatures, który otrzymałem wraz z innymi modelami ufundowanymi w czasie kickstarterowej zbiórki The Kingpin of Dunkeldorf.

North Star - Oathmark Revenant Infantry

W ostatnim październikowym tekście tego roku powracam do straszydeł, a zarazem kontynuuję temat modeli do Oathmarka.

Trzon większości armii żywych trupów w grach fantasy tworzą bezmyślne zombie oraz uzbrojone w różnorodną broń szkielety. Joseph McCullough postanowił jednak pójść nieco inną drogą i oprócz kościotrupów armię nieumarłych oparł na revenantach, ożywieńcach o całkiem dobrze zachowanych ciałach i umysłach. Pewien czas po wydaniu podręcznika z ich zasadami North Stary wypuścił plastikowe figurki tych stworów, czyli zestaw Revenant Infantry, któremu się dziś przyjrzymy (a konkretniej pojedynczej ramce z tego pudełka).

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes