logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Zvezda - SdKfz 251/1 mit Wurfrahmen 40

Transporter opancerzony SdKfz 251 „Hanomag” to z pewnością należy do najsłynniejszych pojazdów niemieckich z II wojny światowej. Wyprodukowano ponad 14 tysięcy egzemplarzy, a dodatkowo opracowano grubo ponad dwadzieścia wersji specjalistycznych. Spośród nich jednym z najbardziej charakterystycznych był wariant uzbrojony w wyrzutnie rakiet Wurfrahmen 40 (nazywany przez niemieckich żołnierzy „Stuka zu Fuss”, a przez powstańców warszawskich – „szafą” albo „krową”). Jeszcze niedawno dołączenie tego pojazdu do naszej 15 mm kolekcji było dość trudne, ale kilka tygodni temu Zvezda wydała plastikowy model tej właśnie wersji Hanomaga.

BF vs PSC - IS-1 i IS-2

Choć mam już w swojej kolekcji czołg ciężki IS-2 od Zvezdy, to zależało mi na wcześniejszej, nieco bardziej wszechstronnej wersji tego pojazdu, więc podczas jednej z wizyt w sklepie Jadar Hobby sprawiłem sobie jedną ramkę od Plastic Soldier Company. Zanim ją złożyłem, kupiłem też po bardzo okazyjnej cenie zestaw IS do gry Tanks, z którego chciałem złożyć IS-1. Wtedy zrodził się pomysł napisania dłuższej recenzji porównawczej. Który z dwóch modeli jest lepszy? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie okazało się niełatwe…

Tereny do Gier - Spichlerz

Dziś na łamach bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) przedstawiam szanownemu państwu-draństwu recenzję makiety przedstawiającej Spichlerz od firmy Tereny do Gier. Omawiany budynek jest dostępny osobno w sklepie producenta, ale stanowi też część pruskiej wioski. Obecnie możecie zostać jej sołtysem lub włodarzem – wystarczy, że wesprzecie projekt Archetypiczna wioska na platformie Wspieram.to albo Tabletop Village Collection na Kickstarterze.

North Star - Frostgrave Wizards

W marcu firma North Star Military Figures wypuściła dziewiąty już zestaw plastikowych modeli do Frostgrave (szósty, jeśli uznamy Ghost Archipelago za osobną grę). Jednak w najnowszym pudełku znajdziemy nie stronników, a głównych bohaterów gry – czarodziejów. To dość odważne posunięcie zainteresowało mnie tym bardziej, że akurat potrzebowałem złego czarownika i miałem jego konkretną wizję. Skuszony możliwością złożenia magika po swojemu, a także wizją mnóstwa bitsów, skusiłem się na to pudełko. Czy było warto? Dowiecie się poniżej.

Oddział Ósmy - wojska rosyjskie z I WŚ i ich zastosowanie

Podczas pisania omówień modeli uwagę zwykle zwraca się na techniczne aspekty – ilość detali, jakość tworzywa oraz odlewu itp. Tym razem proponuję nieco odmienne spojrzenie, Oczywiście, początek będzie dosyć klasyczny, ale niezbyt długi. Powściągnę też swoje zapędy do zagłębiania się w historię (chyba, że ktoś z  czytelników zechce, żebym więcej o niej pisał).

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes