logotype

White Stork Miniatures - Chapels

W ramach przygotowań do rozgrywek w The Silver Bayonet, która ma się toczyć na terenie Księstwa Warszawskiego, postanowiłem wzbogacić swój stół o przydrożne krzyże i kapliczki. Myślałem o zrobieniu ich od podstaw, ale z ciekawości spojrzałem też na ofertę jednego z większych sklepów modelarskich. Gotowce w skali 1/48 wydały mi się nieco za drogie (przynajmniej jak na zachciankę), lecz wśród produktów w skali 1/72 zauważyłem ciekawy zestaw: Chapels od polskiej firmy White Stork Miniatures.

MOM Miniaturas - Kaz´Ar Khan, Black Heart

Dziś na łamach mojego bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) przygotowałem dla Was recenzję figurki Kaz´Ar Khan, Black Heart od hiszpańskiej firmy MOM Miniaturas. W czasie rozgrywek w Warheim FS model ten może pełnić rolę dowódcy Grasantów Chaosu lub występować jako jedna z Postaci Dramatu, ale ja postanowiłem umieścić go na cokole i zrobić z niego pomnik, który stanie pośród ruin Mordheim.

Wargames Atlantic - Einherjar

W dzisiejszej recenzji znów przyjrzymy się modelom krasnoludów, lecz tym razem udamy się w kosmos…

Na początku tego miesiąca GW zapowiedziało, że do Warhammera 40k powrócą kultowe Squaty. Rasa ta zniknęła z gry grubo ponad 20 lat temu, a przez ten czas konkurencja próbowała wypełnić tę lukę, oferując własne wersje kosmicznych krasnoludów. Taką propozycję przygotowała między innymi firma Wargames Atlantic, która w 2020 roku wypuściła zestaw Einherjar, będący tematem niniejszego tekstu.

North Star - Oathmark Dwarf Light Infantry

Witam wszystkich po skandalicznie długiej przerwie. Niestety zdrowie i obowiązku utrudniły mi przez ten czas pisanie o bitewniakach – ale za to zgromadziłem sporo rzeczy do recenzowania.

Na początek padło na najnowsze plastikowe modele do gry Oathmark, czyli Dwarf Light Infantry. Krasnoludy kojarzą się raczej z ciężkimi opancerzeniem, jednak North Star po wypuszczeniu ciężkiej piechoty w zbrojach płytowych i „zwykłej” w kolczugach przygotował jeszcze trzeci zestaw zawierający wojaków niemal całkowicie pozbawionych uzbrojenia ochronnego. Z drugiej strony zawarte w nim części pozwalają złożyć przedstawicieli najbardziej krasnoludzkiej ze wszystkich profesji: górników.

Army Painter - GM Dungeons & Caverns Core Set

Dzisiaj na Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) rozpakuję pudełko Gamemaster Dungeons and Caverns Core Set od Army Painter. Stali czytelnicy mojego bloga zapewne pamiętają, że poniższy zestaw – podobnie jak pozostałe z serii, które rozpakuję w najbliższych tygodniach – otrzymałem jako nagrodę za wygranie konkursu Gamemaster, który miał miejsce na Facebooku.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes