logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 25 kwietnia 2021

Witam Was w przedostatnim wydaniu Niszowej Niedzieli. Po długich rozważaniach zdecydowałem się zakończyć tę serię z bardzo prostych powodów: nie sprawia mi to już przyjemności i czuję, że wolałbym ten czas poświęcić na pisanie recenzji i innych tekstów, które ostatnimi czasy bardzo rzadko pojawiają się na portalu. Tak się składa, że za dwa tygodnie minie równo 10 lat i 1 dzień od publikacji pierwszej odsłony NN, więc będzie to dobry moment na zakończenie cyklu.

A na razie zapraszam do przejrzenia mojego subiektywnego wyboru figurkowych nowości z drugiej połowy kwietnia. Wśród zebranych poniżej 36 pozycji są między innymi karykaturalne roboty, potężny niszczyciel czołgów, ubzdryngolone niziołki, zdegenerowana szlachta, prehistoryczne gady i ssaki, strusi jeźdźcy, cybernetyczne krowy czy maszyna bojowa na bazie beczki.

MOM Miniaturas - Troll

Dziś mam dla Was recenzję modelu trolla z zestawu Trolls od MOM Miniaturas… a zarazem pierwszy wpis przygotowany w ramach osiemdziesiątej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego! (Drugi wpis pojawi się wkrótce na moim blogu Danse Macabre).

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa polskiej blogosfery wargamingowej, którą 7 września 2014 roku rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze. Do tej pory odbyło się 79 edycji, których podsumowania znajdziecie tutaj. Gospodarzem 80. wydania jest Pepe, który na swoim blogu Fantasy w miniaturze opublikował na początku kwietnia post z motywem przewodnim: Coś mi tu cuchnie!!! Co prawda plany na kwiecień miałem inne, ale zmotywowany tematem postanowiłem sięgnąć do pudełka z nierozpakowanymi modelami od MOM Miniaturas i wybrać odpowiednią figurkę.

To tyle tytułem wstępu – zapraszam do lektury.

Lead Adventure - Artillery Captain

Dziś przygotowałem dla Was recenzję kolejnego modelu od firmy Lead Adventures – Bru-49 Artilery Captain. Ponieważ oficjalna strona producenta nie jest już dostępna, zainteresowanych zatrudnieniem kapitana artylerii odsyłam do niemieckiego sklepu MiniaturicuM, gdzie produkty LA wciąż są dostępne.

Lead Adventure - Duke Magnus of Protzingen

Czasami warto posprzątać w warsztacie. Po pierwsze poprawia to komfort pracy, a po drugie można znaleźć zamknięte, pokryte kilkuletnim kurzem pudełko zawierające kilkadziesiąt figurek od firmy Lead Adventure, z których kilka lat temu postanowiłem złożyć kompanię Psów Wojny do Warheim Fantasy Skirmish (pamiętam, że wówczas nie miałem pomysłu na Ptaszników z Catrazzy i odłożyłem projekt). W związku z tym odkryciem mam dziś dla Was recenzję modelu Duke Magnus of Protzingen.

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes