logotype

Oddział Ósmy - wojska rosyjskie z I WŚ i ich zastosowanie

Podczas pisania omówień modeli uwagę zwykle zwraca się na techniczne aspekty – ilość detali, jakość tworzywa oraz odlewu itp. Tym razem proponuję nieco odmienne spojrzenie, Oczywiście, początek będzie dosyć klasyczny, ale niezbyt długi. Powściągnę też swoje zapędy do zagłębiania się w historię (chyba, że ktoś z  czytelników zechce, żebym więcej o niej pisał).

Zvezda - Panzer II

Gdy w zeszłym roku zacząłem grać w What a Tanker, zdecydowałem się kupić parę niemieckich pojazdów, aby mieć przeciwników dla moich sił rosyjskich. Tradycyjnie postawiłem na modele Zvezdy (choć nie tylko), którym przyjrzę się w kilku kolejnych recenzjach. Na rozgrzewkę wybrałem jeden z pierwszych zestawów z serii Art of Tactic – lekki czołg Panzerkampfwagen II.

Games Workshop - Shattered Dominion Objectives

Dziś na łamach bloga Danse Macabre (a także na TheNode.pl) rozpakuję dla Was pudełko z Shattered Dominion Objectives od Games Workshop – trzecim po Etheric Vortex: Gloomtide Shipwreck i Bad Moon Loonshrine zestawem elementów terenu do Age of Sigmar, jaki znalazł się w mojej kolekcji.

Oddział Ósmy - Japończycy z okresu Sengoku

„Jakie było moje zdziwienie, gdym ujrzał osobę malutką, ludzką, nie więcej jak sześć cali wysoką, z łukiem i strzałą w ręku i z kołczanem na ramieniu!”

Jonathan Swift, Podróże Guliwera

Powyższe słowa nasunęły mi się, jak tylko zobaczyłem jeden z zestawów, które są przedmiotem dzisiejszej prezentacji. Ci miniaturowi wojownicy nie tylko są uzbrojeni niczym w opowieści Guliwera, lecz ich niewielkie rozmiary sugerują, że Lilipuci mogli nimi rozgrywać własne gry wojenne.

Avatars of War - Barbarian Marauder Chief (kit)

Dzisiaj na łamach mojego bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) zapraszam Was serdecznie do lektury recenzji modelu Barbarian Marauder Chief (kit) od hiszpańskiej firmy Avatars of War. Opisanego poniżej przywódcę grasantów będzie można wygrać na turnieju Warheim Fantasy Skirmish – Księstwa Graniczne.

Rotten Factory - Rotten Circus Cultist 2

W sierpniu 2018 Paweł z Rotten Factory rozpoczął na platformie Indiegogo zbiórkę na produkcję modeli z serii Rotten Circus. Kampania zakończyła się sukcesem, a dziś na blogu Danse Macabre (i gościnnie na TheNode) przygotowałem dla Was recenzję drugiego kultysty z ufundowanej dzięki niej linii.

Hasslefree Miniatures - Jholkar of Bolverk

Po styczniowej próbnej rozgrywce w Rangers of Shadow Deep zacząłem rozglądać się za figurką dla mojego bohatera. Szybko przypomniałem sobie o kopercie z podarunkami od Hasslefree Minis, w której znalazłem model Jholkara z Bolverk. I na tym moje poszukiwania się skończyły – jestem miłośnikiem opowiadań o Conanie, więc mój ranger będzie barbarzyńcą z północy.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes