logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 14 marca 2021

Witam w przeglądzie bitewniakowych nowości z pierwszych dwóch tygodni marca. Gwiazdą tego wydania zostało North Star Military Figures, które w ostatnich dniach zapowiedziało sporo ciekawych pozycji, w tym figurki do aż trzech gier Josepha McCullougha. Brytyjska firma zdominowała jednak tylko końcówkę tekstu, a oprócz jej produktów znajdziecie poniżej Sarmatów w mikroskali, enta gotowego na Boże Narodzenie, prototypowe niemieckie pojazdy z II wojny światowej, dieselpunkowe maszyny kroczące, żądnego przygód młodego krasnoluda, antagonistów z filmowych i telewizyjnych horrorów czy oldschoolowych ludzi-kameleonów. Miłej lektury!

1 marca

Zaczynamy od radosnych wieści z Łodzi. Po dłuższej przerwie w ofercie Oddziału Ósmego pojawiły się nowe pozycje: 3 mm sarmaccy katafrakci, dowództwo i konni łucznicy.

Na Kickstarterze ruszyła kampania RAGNAROK, w ramach której można zamówić 28 mm figurki dvergarów, złych krasnoludów inspirowanych nordyckimi mitami. Ale to nie jedyne postaci, jakie przygotował organizator – oprócz nich mają się też ukazać nieumarli draugrowie, o których pisałem dwa tygodnie temu, a także zamieszkujący Walhallę einherjerowie i przypominający gobliny dokkalfarowie.

2 marca

Choć mamy już marzec, na Kickstarterze pojawiła się kampania… gwiazdkowa. War in Christmas Village właściwie nie jest nowością, bowiem organizator zbiera pieniądze na wyprodukowanie kolejnej partii modeli i wykonanie ilustracji do podręcznika, ale nie mogłem się powstrzymać przed uwzględnieniem tych figurek w zestawieniu.

3 marca

Wygląda na to, że w sklepie Crooked Dice zalęgło się robactwo – i to nie byle jakie! Przerośnięte pająki, olbrzymie pijawki, straszne czerwie i dwa padlinożerne stwory.

Z kolei na stronę Bad Squiddo Games przybyły dodatkowe japońskie wojowniczki z czasów samurajskich. Większość z nich to modele historyczne, ale jest też widoczna poniżej wiedźma z ożywionym samurajem.

Nowe pojazdy, które wkrótce trafią do oferty JTFM Enterprises, również nie są tak do końca historyczne. Firma pracuje nad trzema hipotetycznymi niemieckimi pojazdami na bazie prototypowego podwozia E25: jeden to transporter opancerzony, a dwa pozostałe to lekkie czołgi lub wozy zwiadowcze.

Dla odmiany nowy prototypowy model od Rubicon Models jest jak najbardziej historyczny, a przedstawia amerykańskie działo bezodrzutowe M40 z czasów wojny wietnamskiej (tę samą broń niedawno wypuściło w metalu Empress Miniatures).

4 marca

Brother Vinni również sięgnął po temat historyczny i stworzył 28 mm model Matyldy toskańskiej, wpływowej szlachcianki żyjącej w XI wieku.

5 marca

Firma Gripping Beast kojarzy mi się z modelami historycznymi, jednak ich najnowsze pozycje są rodem z przeklętego miasta Mordheim. Druga fala członków Zbrojnego zakonu została zaprezentowana w poprzedni piątek, a równo tydzień później trafiła do sprzedaży.

Marcowe nowości do Freebooter's Fate obejmują zestaw startowy najemników z dwoma wojownikami, łuczniczką i goblińskim kusznikiem, a także zjawę i „mgielne rekiny”, które wbrew nazwie są ludzkimi nieumarłymi.

Do sprzedaży trafiła inspirowana prozą Lovecrafta gra solo pod tytułem Fear of the Dark. Na poświęconym jej blogu można zapoznać się z raportem i kilkoma filmikami przedstawiającymi rozgrywkę, a same zasady w wersji angielskiej i hiszpańskiej są dostępne na Wargame Vault.

6 marca

Microworld Games wypuściło trzecią armię fantasy w skali 3 mm. Tym razem padło na Mroczne elfy, które oprócz kilku typów piechoty mają też kawalerię na koniach i wielkich jaszczurach, rydwany, balisty oraz hydrę.

8 marca

Firma Slave 2 Gaming występowała w moich zestawieniach już kilkakrotnie, ale chyba nie zdarzyło mi się jeszcze pisać o ich linii Dark World War, która zawiera siły z I wojny światowej walczące z… demonami z innego wymiaru. Dzielni 18 mm Amerykanie otrzymają wkrótce wsparcie w postaci maszyn kroczących.

Infamous JT rzeźbi ostatnio figurki krasnoludzkich poszukiwaczy przygód, którzy będą dostępni w ramach nadchodzącej kampanii crowdfundingowej. Z pokazanych dotychczas wzorów najbardziej spodobali mi się dwaj młodsi wojownicy, szczególnie chojrak z pochodnią.

A skoro już o rzeźbieniu mowa, to zajrzyjmy do Keva White'a, który ukończył byłego agenta CIA szukającego swej porwanej córki.

9 marca

W ramach zapowiedzi nadchodzącej linii wojsk z wojen macedońskich i punickich Khurasan Miniatures zaprezentowało Scypiona Afrykańskiego Starszego i Gajusa Leliusza.

We wtorek TTCombat zapowiedziało rozszerzenie linii budynków fantasy o konstrukcje opracowane na potrzeby gry Moonstone – a trzy dni później zestawy weszły do sprzedaży.

10 marca

Para Bellum rozpoczęło przedsprzedaż pierwszego modelu W'adrhŭna, czyli nowej rasy w grze Conquest.

Pora na wspomnianą na wstępie falę nowości od North Stara. Firma opublikowała pierwsze zdjęcie plastikowych ludzkich lekkich jeźdźców do gry Oathmark – ci mają łuki, ale w zestawie znajdziemy również włócznie.

Oferta oficjalnych modeli do Rangers of Shadow Deep powiększyła się o cztery nowe postaci z dodatku Across the Wastes: pokazanego wcześniej Garbusa, królewskiego kartografa (poniżej), poganiacza wielbłądów i wielbłądzie zombie.

North Star pokazał też jeszcze jedno zbiorcze zdjęcie postapokaliptycznych figurek od Crusader Miniatures, które można zamówić od wczoraj.

Jednak z tych wszystkich nowości mnie najbardziej ucieszyły kolejne fotki plastikowych figurek do Stargrave. Najpierw do sieci trafiło zdjęcie modeli z zestawu najemników, a nieco później żołnierzy (a na oficjalnym profilu gry jest post zbierający fotki awanturników ze wszystkich trzech zestawów: Crew, Mercenaries i Troopers).

11 marca

Zmniejszamy ciutkę skalę: Alternative Armies wydało ludzkich cyberniewolników walczących po stronie szarych, wielkogłowych najeźdźców z kosmosu.

Spellcrow przygotowuje do odlewania model demonicznego lorda Sheol-morg – który po konsultacjach z fanami otrzymał opcjonalną osłonę zadu.

Figurki wiedźmina oferuje już kilka innych firm, co jednak nie powstrzymało Crooked Dice przed stworzeniem własnej miniaturowej wersji słynnego łowcy potworów. Muszę jednak powiedzieć, że wyszedł im nieco drętwo…

12 marca

Znacznie lepiej wyszli jeźdźcy na wielkich ptaszyskach, którzy mają wzbogacić linię sci-fi Crooked Dice (także w wersji spieszonej).

Black Site Studios stworzyło drugi zestaw postaci z horrorów – i znów nie poznaję wszystkich. Od lewej stoją Candyman, Pamela Voorhees, Flukeman, Hannibal Lecter, monstrum Frankensteina i… hm… Richard Nixon?

Kolejne prototypy, którymi pochwaliło się Rubicon Models, przedstawiają dwie wersje samochodu M151A1, czyli następcy słynnego Jeepa. Jedna jest uzbrojona w karabin maszynowy M60, druga w prezentowane wcześniej działo bezodrzutowe M40.

Zvezda pokazała testowe ramki pierwszego z zapowiedzianych na ten rok modeli w skali 1/100: radzieckiego działa samobieżnego SU-122.

Wracamy do North Stara… choć to może akurat bardziej zasługa Ospreya albo Josepha McCullougha? Jakby nie było, twórcy Stargrave udostępnili rozdział poświęcony tworzeniu drużyny w tej grze.

Wkrótce mają się też ukazać bezpłatne zasady armii niziołków do Oathmarka. Jedynym nowym, oficjalnym modelem do niej będzie ten dowódca, ale North Star szykuje specjalne zestawy figurek od Copplestone Castings.

13 marca

The Little Soldier Company zorganizowało kampanię The Rise of the Khamaí, dzięki której ruszy produkcja 28 mm figurek ludzi-kameleonów w stylistyce przypominającej warhammerowych Slannów (tych z czasów 2. i 3. edycji WFB, a nie późniejszych władców Jaszczuroludzi).

14 marca

Na samiutki koniec jeszcze raz zaglądamy na fanpage North Stara, który pokazał figurki francuskich żołnierzy do Shakos and Bayonets, czyli nadchodzącego rozszerzenia gry Muskets and Tomahawks.

Tradycyjnie zapraszam na kolejne teksty publikowane na naszym portalu – po dłuższej przerwie wróciłem do pisania i przygotowuję recenzję pewnego systemu o II wojnie światowej.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes