logotype

Niszowa Niedziela - 22 listopada 2020

Nie wiem, czy figurkowe firmy skupiły się na przygotowywaniu promocji na czarny piątek, czy też wszystkich dopadła jesienna chandra, ale odnoszę wrażenie, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni wyszło jakoś mniej nowości niż w ostatnich miesiącach. Mimo tego w dzisiejszym wydaniu Niszowej Niedzieli zebrałem ponad dwadzieścia dość różnorodnych pozycji, wśród których znajdziecie między innymi magiczne japońskie lisy, 28 mm francuskich partyzantów od dwóch różnych firm, średniowiecznych muzykantów, tereny o nietypowej konstrukcji, bohaterki slasherów i zastępy okrutnych elfów w wyjątkowo małej skali. Miłej lektury!

9 listopada

Dzisiaj zaczynamy nietypowo, bo od figurek w skali 20 mm. Dość niespodziewanie Plastic Soldier Company zaprezentowało grenadierów Waffen-SS wykonanych z Ultracastu.

Zmniejszamy nieco skalę i przechodzimy do fantastyki. Splintered Light Miniatures rozpoczęło zbiórkę Return to the Blackroot Forest, dzięki której chce wprowadzić do sprzedaży nowe zestawy 15 mm szczuroludzi, orków, goblinów, trolli, hienoludzi i nieumarłych.

Alternative Armies też wypuściło nowe 15 mm modele fantasy, jednak zamiast klasycznych zachodnich wzorców sięgnęło do japońskiego folkloru i zafundowało nam trzy wzory dziewięcioogoniastych lisów.

10 listopada

W ciągu ostatnich dwóch tygodniu Khurasan Miniatures było zadziwiająco mało aktywne – nic nie zapowiedziało i wypuściło tylko jeden nowy model, 6 mm transporter Kormoran z Marynarki Federacji.

Na Kickstarterze pojawiła się ciekawa propozycja dla graczy, którzy nie mają miejsca na przechowywanie trójwymiarowych terenów. Grafik Luke Ochrombel i firma Everything Epic opracowali cztery zestawy składanych terenów: kosmiczno-gotyckie ruiny miasta, pradawne budowle na środku pustyni, lochy i mroczne budowle z obcej planety (zapewne pełnej śpiących robotów).

11 listopada

Warlord Games zapowiedziało nowe modele członków francuskiego ruchu oporu i przy opublikowało scenariusz, w którym będziemy mogli je wykorzystać.

W zeszłym tygodniu North Star pokazał sporo nowych figurek uczestników wojny brytyjsko-amerykańskiej. Mnie najbardziej przypadli do gustu Indianie i członkowie kanadyjskiej milicji, ale nieco wcześniej zaprezentowano też amerykańską i brytyjską piechotę. Wszystkie zestawy trafiły do sprzedaży w poprzedni piątek.

Eureka wrzuciła na swój fanpage'u zdjęcie rzeźb dwunastu 28 mm średniowiecznych muzyków i przy okazji firma zorganizowała konkurs (już niestety zakończony): pierwsza osoba, która poprawnie zidentyfikowała wszystkie instrumenty, otrzymała za darmo wszystkich grajków. Figurki miały zostać wydane na Gwiazdkę, ale ostatecznie firma wypuściła je na początku tego tygodnia.

12 listopada

Crooked Dice wciąż pracuje nad zielonoskórymi, a dwie najnowsze rzeźby przedstawiają szamana i dowódcę wojowników.

13 listopada

North Star ogłosił grudzień miesiącem Frostgrave. Do sprzedaży ma wtedy trafić wspominany już wcześniej dodatek The Red King, plastikowy zestaw demonów, a także nowe modele zagadkowych istot zwanych Nullmen, które wystąpiły w minidodatku Sellsword.

W tym miesiącu oferta Black Scorpion Miniatures powiększyła się zaledwie o cztery modele, które razem tworzą czwarty zestaw nieumarłych piratów w ofercie tej firmy.

Bracia Perry zaprezentowali powiększone prototypy rosyjskich ułanów oraz pruskich i rosyjskich dragonów z czasów wojen napoleońskich. Docelowo kawalerzyści będą dostępni w ramach dwóch plastikowych zestawów.

14 listopada

Strefy czasowe bywają zdradliwe… Black Site Studio zaplanowało premierę dodatkowych modeli bohaterek do gry Don't Look Back na piątek 13., ale kiedy figurki pojawiły się w sklepie, u nas była już sobota.

Od zeszłego weekendu Paweł Górecki z Rotten Factory wrzuca na swój fanpage fotki zmutowanych mieszkańców ścieków. Naprawdę trudno było mi wybrać najfajniejszy z modeli, więc ostatecznie zdecydowałem się pokazać pierwszy – ale zajrzyjcie na FB i zobaczcie pozostałe!

16 listopada

W nadchodzącym roku możemy się spodziewać kolejnych lovecraftowskich poczwar od Crooked Dice. Na pewno będzie wśród nich czarna, skrzydlata istota z Krain Snów.

Odpocznijmy chwilę od monstrów i mutantów. Wkrótce do oferty The Assault Group zawitają króliki – siedzące, skaczące, leżące i wcinające marchewki.

Po udanej zbiórce na figurki dzieciaków z lat 80. XX wieku Morgue Miniatures przygotowało jej kontynuację o nazwie Kids on Wheels.

North Star zdradza, że w sklepie Artizan Designs wkrótce pojawią się nowe modele XIX-wiecznych Afgańczyków. Wojownicy z pierwszego opublikowanego zdjęcia mają wyłącznie szable, ale dołączą do nich także towarzysze z muszkietami.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Alternative Armies wypuściło sporo nowości. Przytłaczająca większość była fantastyczna, ale wśród nich znaleźli się też kolejni 15 mm landsknechci, tym razem uzbrojeni w arkebuzy, halabardy i miecze dwuręczne.

17 listopada

W moich zestawieniach rzadko uwzględniam 20 mm nowości, ale w dzisiejszym odcinku mamy aż dwie. Po dłuższej przerwie Zvezda pokazała kolejny zestaw do Art of Tactic, który składa się z pięciu plastikowych figurek radzieckich żołnierzy z pistoletami maszynowymi.

18 listopada

Trzecią nowością od Alternative Armies, jaką zdecydowałem się Wam dzisiaj pokazać, jest czwórka 28 mm nieumarłych poszukiwaczy przygód, wśród których mamy rycerza, barbarzyńcę, maga i krasnoludzkiego wojownika.

Wargames Atlantic wrzuciło na swoją stronę zdjęcie ramki francuskich partyzantów. Wygląda bardzo ciekawie, choć dziwi nieco wybór broni – sporo pistoletów maszynowych i niewiele modeli niemieckich czy francuskich.

20 listopada

Rubicon Games również pokazało ramki z nadchodzącego „drugowojennego” zestawu, jednak te zawierają elementy amerykańskiego czołgu ciężkiego M26 i jego wariantów (zmodernizowanego M26A1, dopancerzonego T26E4 z dłuższą armatą oraz M45 z haubicą).

Choć Forge of Doom zrezygnowało ze strony internetowej, dalej pracuje nad nową ofertą i pochwaliło się przedwczoraj drugim wzorem strażniczki świątynnej.

21 listopada

Mircroworld Games zmieniło nieco plany dotyczące wydawania kolejnych armii fantasy w skali 3 mm. Choć firma wcześniej pokazywała dużo krasnoludów, wcześniej wyda złe elfy, które od wczoraj można oglądać na jej fanpage'u.

22 listopada

Gdy pisałem ten artykuł, Khurasan pokazał jeszcze jeden nowy model. Znów jest to transporter sci-fi, ale tym razem wykonany w skali 15 mm i w wyraźnie innym stylu. Oto neorosyjska barka desantowa Growler, która niedługo ma zostać dodana do linii Earthdoom.

I to była ostatnia pozycja w dzisiejszym wydaniu NN. Na kolejne zapraszam za dwa tygodnie, a w międzyczasie postaram się napisać recenzję pewnej gry… a jak się nie uda, to chociaż jakiegoś małego czołgu.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes