logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Kromlech - Rotten Butcher (Demon of Plague)

Dziś mam dla Was recenzję modelu Rotten Butcher (Demon of Plague) od firmy Kromlech – jedną z największych, a na pewno jedną z najcięższych figurek w mojej kolekcji. Jako że w Warheim Fantasy Skirmish póki co nie występują jeszcze wielkie demony, w czasie rozgrywek model będę wystawiał na zasadach rydwanu lub więźniarki.

Figurkę otrzymałem wiele lat temu, zapakowaną solidnie w kartonowe pudełko, w którym bez uszczerbku przeleżała cały ten czas.

Pięcioczęściowy, odlany z szarej żywicy model przedstawia wielkiego demona Boga Zarazy, którego nabrzmiałe ciało – tam gdzie nie jest chronione płytami skorodowanego pancerza – pokrywają gnijące rany, ropiejące wrzody i mutacje.

Jakość odlewu jest bardzo dobra. Nie zauważyłem większych nadlewek, a jedynie niewielkie linie podziału formy.

Z racji rozmiaru figurka jest bogata w detale, których malowanie powinno ucieszyć wszystkich fanów Nurgla, gdyż mnogość różnorakich ran, wrzodów i infekcji pozwala wyszaleć się malarsko.

Choć model wyrzeźbiono w skali 28 mm, to mierzy około 12 cm wzrostu i góruje nad zwykłą piechotą, co możecie zobaczyć na ostatnim zdjęciu, gdzie w większości towarzyszą mu wcale niemałe modele od Rotten Factory.

Przy okazji podzielę się też moim pomysłem na sklejenie tak dużych żywicznych modeli. Niestety nie pomyślałem o tym, żeby zrobić zdjęcia. Kiedyś używałem patentu z klejem cyjanoakrylowym i fragmentami papierowych ręczników, jednak często wymagało to późniejszego użycia szpachli modelarskiej. Tym razem postanowiłem użyć samej szpachli modelarskiej (konkretniej Plastic Putty od Vallejo) i kleju cyjanoakrylowego. Szpachlę modelarską rozprowadziłem w pobliżu krawędzi sklejanych fragmentów, a następnie dodałem do tego kilka kropel kleju cyjanoakrylowego i złączyłem sklejane elementy. Klej po zmieszaniu ze szpachlą stworzył mocne, szybko schnące łączenie, które dodatkowo wypełniło szczeliny.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes