logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Spellcrow - Barbarzyńscy wojownicy

Niedawno zaprezentowałem Wam model domu w skali 10 mm od firmy Spellcrow, a dziś z kolei chciałbym podzielić się wrażeniami związanymi z zestawem barbarzyńskich wojowników w tejże skali i od tego samego producenta.

Aktualizacja: ponieważ producent zmienił materiał, z którego wykonywane są modele do Argatorii, Zeka dopisał kilka słów na ten temat.

W blistrze znajduje się szesnaście modeli (4 paski) oraz cztery kwadratowe podstawki 25 mm. Zawartość blistra rozdziela ulotka informująca o innych produktach firmy.

Rzeźba figurek jest bardzo dokładna, szczegóły są dobrze widoczne, a gdzieniegdzie obecne linie podziału oraz nadlewki poddają się obróbce bez żadnych problemów. Również liczba rzeźb (osiem) jest moim zdaniem zadowalająca.

Wyżej wspomniałem również o podstawkach dodanych do pokazywanego zestawu. Dołączono je z myślą o grze pod tytułem Argatoria, nad którą obecnie pracuje Spellcrow. To właśnie do niej  firma ta stworzyła opisywane figurki i pozostałe zestawy w skali 10 mm.

I na sam koniec mam małą ciekawostkę – porównanie figurek barbarzyńców z artylerzystami Imperium (Warmaster).

Aktualizacja – 27 listopada 2019 r.

Jak mogliście przeczytać choćby w recenzji Liaguliańskich wojowników, Spellcrow zmienił tworzywo, z którego produkuje figurki do Argatorii. Nowe żywiczne modele są nieco drobniejsze i smuklejsze od swoich metalowych poprzedników. I, szczerze powiedziawszy, to jedyna różnica. Zmiana rozmiarów nie wpłynęła na jakość odwzorowania detali. Rzeźba jest nadal ostra, wyraźnie można dostrzec rysy twarzy, poszczególne palce dłoni czy pasma włosów bądź futra. Zmiana materiału nie wpłynęła także na ewentualny wzrost łamliwości poszczególnych fragmentów modelu (nawet specjalnie zrzuciłem kilka z stołu).

Nie zmieniła się także różnorodność modeli. Wszystkie rzeźby – zarówno wojowników, jak i dowódców itp. – możecie zobaczyć powyżej.

Inna jest za to liczba modeli w zestawie – a w zasadzie w zestawach. W blisterze z wojownikami znajdziemy 8 modeli i 4 kwadratowe podstawki 20 mm, co pozwala na wystawienie najmniejszego oddziału przewidzianego w grze. Dostępny jest także „pełny oddział” z 32 figurkami i 16 podstawkami.

Komentarze   
#1 Dominig 2017-10-24 07:59
Dzięki za unboxing, a szczególnie za ostatnie zdjęcie, zastanawiałem się jak Spellcrow ma się do Warmasterowych ludków GW.
Cytować
2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes