logotype

Spellcrow - Mały dom

Rodzima firma Spellcrow znana jest przede wszystkim jako producent gry Umbra Turris oraz elementów waloryzujących do modeli dark sf. Jednakże stosunkowo niedawno to przedsiębiorstwo wzbogaciło ofertę o linię modeli fantasy w skali 10 mm (ok. 1:150). Obecnie dostępni są wojownicy barbarzyńców i Reptilian oraz mały dom. Zamówiłem po jednym z dostępnych zestawów i…

Listonosz przyniósł bardzo solidne pudełko, które skrywało zamówienie i miłą niespodziankę. Blistry z modelami były dodatkowo szczelnie owinięte folią bąbelkową, więc praktycznie żadne przygody podczas transportu nie były im straszne.

Mały dom jest jednoczęściowym modelem żywicznym. Fabrycznie został zapakowany w blister przezroczysty z obu stron. Takie rozwiązanie umożliwia obejrzenie modelu ze wszystkich stron bez konieczności otwierania opakowania, a równocześnie lepiej chroni miniaturę niż woreczki foliowe stosowane niekiedy przez innych producentów.

Dom od pierwszego spojrzenia sprawia bardzo miłe wrażenie. Jest to niewątpliwie zasługa dobrze wykonanych detali (usłojenie elementów drewnianych, dwuczęściowe zawiasy itp.), jak i braku „nudnych powierzchni”. Mianowicie rzeźbiarz zdecydował, że model będzie miał ściany szkieletowe i w ten sposób unikną występowanie dużych płaskich powierzchni – belki i ich usłojenie wprowadzają swoisty dynamizm. Istotne jest także, że model domu zachowuje odpowiednie proporcje w odniesieniu do figurek: jego długość wynosi 5,2 cm, a szerokość i wysokość – po 3,5 cm.

Ogólnie ujmując, jakość odlewu jest bardzo dobra; wszystkie detale są wyraźnie widoczne, nie ma też żadnych nadlewek. Jedyną rzeczą, która należy usunąć, jest „belka” będąca pozostałością po miejscu przez które wlewano żywicę do formy. Niemniej jej usunięcie nie nastręcza problemów. Krótko mówiąc – mały dom to model, który wręcz sam się maluje.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes