logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Modelarska Mobilizacja II - etap 1

Spis treści

Dwa tygodnie temu rozpoczęła się kolejna, druga edycja Modelarskiej Mobilizacji, najwyższy więc czas na zobaczenie, jak uczestnikom poszedł pierwszy etap. Etap, trzeba powiedzieć, bardzo owocny, pełen obfitujących w zdjęcia raportów dzielnej jedenastki uczestników.

 

Doman

Główne założenie wykonane, treekin skończony, a prezentuje się tak:

Jest dużo masywniejszy od poprzednika, wiec mamy pierwszego kandydata na czempiona. Samo malowanie nie jest skomplikowane, głównie składa się z 3 kolorów: ciemnego brązu (kora), zieleni (roślinność), beżu (fragmenty bez kory), przeplecionych drobnymi wstawkami, jak na przykład duszki. W kolejnym etapie będę starał się urozmaicić  paletę barw używając dodatkowego odcienia zielonego.

Oprócz treekina, udało mi się tez posadzić kilka drzewek, na razie wczesna faza WIP. Zdjęcie podglądowe:

Sam nie wiem czy użyję ich na podstawki, może na dioramę, czas pokaże.

Na kolejny etap planuje:
- treekina,
- model Wardancer vs Beastmen (podstawka już zrobiona).

Bananovitch

Moim założeniem ogólnym całego projektu jest pomalowanie armii Mrocznych Eldarów na 1500 pkt do systemu Warhammer 40.000. Pierwszym projektem jest model Lelith Hesperax - moim zdaniem najładniejszy model do całego systemu. Prace rozpocząłem dnia 4. czerwca od oczyszczenia i zapodkładowania modelu na biało.

Następnie położyłem barwy podstawowe - zieleń na materiał, brąz na skórę, metalowe elementy na hmm… metalowy? ;) Nie wiem, jak to określić - nie jest to srebro, a coś ciemniejszego. Skóra została odpowiednio rozjaśniona, zieleń wstępnie również.

Odnośnie włosów miałem dylemat, koniec końców zdecydowałem się na czerń. Bronie oczywiście stalowe. Sztandar na podstawce żółty. Jako że model ma już własną sceniczną podstawkę, pozostało tylko wolne miejsca na podstawce posypać piachem. Całość podstawki pomalowana na czarno, skałki na szaro i wszystko rozjaśnione bielą. Koniec końców model prezentuje się od frontu tak:

I od tyłu tak:

Plan na kolejny etap to oddział 10 Wychek.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes