logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Elgacon 2017 - relacja

W Święto Niepodległości wraz z Filipem wybraliśmy się do Płocka na Elgacon z zamiarem zaprezentowania Cold War Commandera. Dojazd autobusem z Warszawy przebiegł bardzo sprawnie – zdarzało mi się dłużej wracać z pracy do domu. Z dworca bezpośrednio dotarliśmy jednym autobusem miejskim do Szkoły Podstawowej nr. 22, gdzie odbywał się konwent.

I Gladius - relacja

W weekend 16–18 czerwca na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej po raz pierwszy odbył się konwent gier bitewnych Gladius. Jest to trzecia tego rodzaju inicjatywa podjęta w ostatnich latach – obok Poligonu i Wojny Światów – lecz od pozostałych dwóch odróżnia ją jedna, istotna cecha: Gladius był nastawiony wyłącznie na pokazy gier, bez rozgrywek turniejowych. Jak stwierdzili sami organizatorzy, chcieli „pokazać całą różnorodność i bogactwo gier bitewnych”. A jak wyszło? Dowiecie się tego z poniższej relacji.

Zapraszamy na Gladius!

Zapraszamy na pierwszą edycję nowego konwentu figurkowych gier bitewnych Gladius, która odbędzie się w dniach 16–18 czerwca na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W ramach organizowanej przez Forum Strategie i klub Agresor imprezy będzie można zobaczyć i wypróbować ponad 20 różnych systemów, w tym wiele polskich gier prezentowanych przez autorów.

Poligon 2015 - relacja

13 czerwca o 10:00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie rozpoczęła się druga edycja Poligonu, jedynego w Polsce konwentu poświęconego w całości figurkowym grom bitewnym. Tym razem impreza doczekała się nieco lepszej promocji, a w programie zapowiedziano cztery turnieje i kilkanaście prezentowanych gier. Czy przełożyło się to na większą frekwencję? Jak wypadła organizacja pokazów i całej imprezy? Dowiecie się tego z poniższej relacji.

Poligon 2015 już za tydzień!

Przypominamy, że już za tydzień w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbędzie się druga edycja Poligonu – jedynego polskiego konwentu w całości poświęconego figurkowym grom bitewnym. Podczas imprezy będzie można wziąć udział w czterech turniejach i zapoznać się z wieloma prezentowanymi systemami, zarówno historycznymi, jak i fantastycznymi.

Poligon 2014 - relacja

1 i 2 maja tego roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się pierwsza edycja konwentu bitewnego Poligon. Celem tej imprezy było wypełnienie dziury, jaka istnieje w naszym kraju - nie ma bowiem w Polsce dużego konwentu poświęconego wyłącznie figurkowym grom bitewnym, zarówno historycznym, jak i fantastycznym. Co więcej, ten ambitny pomysł miał być realizowany zaledwie przez jednego człowieka. Jak to się skończyło? Dowiecie się tego z poniższej relacji.

Fantastyka, nauka i coś pomiędzy - o Polconie 2012

„Rok 2012 jest dla nas szczególny. Od dłuższego już czasu nie tylko ludzie związani z fantastyką mówią o zagrożeniu, końcu świata. (...) Te pytania i obawy towarzyszą nam od dawna, dlatego nie sposób ich pomijać podczas tegorocznej edycji Polconu. Właśnie dlatego rok 2012 jest symbolem wrocławskiego spotkania miłośników fantastyki i właśnie dlatego zaraz obok tej daty umieściliśmy dwa słowa: Niepokój i Nadzieja.” Tymi słowami zaczyna się jeden z materiałów prasowych dotyczących tegorocznej edycji jednego z najważniejszych polskich konwentów miłośników fantastyki. Czy cały Polcon był utrzymany w apokaliptycznych klimatach? Dowiecie się tego z poniższej relacji.

2009 - 2018, The Node.pl Stopka redakcyjna, Disclaimer
Template designed by Globberstthemes