logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Sandomicon 2 - relacja

W zeszły weekend wspólnie z Xardasem i Gottesknechtem udaliśmy się do Sandomierza, by wziąć udział w konwencie Sandomicon współorganizowanym przez Wysoki Zamek i Lubelski Klub Gier Bitewnych APS. W odróżnieniu od większych imprez pokroju Gladiusa był to głównie zlot znajomych, którzy umówili się na granie z wyprzedzeniem, ale bawiliśmy się równie dobrze co na większych imprezach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszam do lektury.

Gladius V - relacja

W przedostatni weekend czerwca tego roku konwent gier figurkowych Gladius po raz drugi zagościł w Bibliotece Głównej SGGW w Warszawie. Na imprezie można było zobaczyć 29 różnych gier historycznych, fantasy i science fiction, od produktów dobrze znanych firm przez niszowe tytuły małych wydawców polskich i zagranicznych aż po systemy fanowskie.

Gladius V już w ten weekend!

Przypominam, że już w ten weekend odbędzie się V edycja konwentu figurkowych gier bitewnych Gladius! Impreza ponownie jest organizowana w Bibliotece Głównej SGGW w Warszawie (ul. Nowoursynowskiej 161, wejście C, piętro I), gdzie uczestnicy będą mogli zobaczyć 28 różnych systemów w realiach historycznych, science-fiction i fantasy, od produktów dużych wydawnictw po systemy fanowskie.

Gladius IV - relacja

W przedostatni weekend maja odbyła się kolejna, czwarta już odsłona Konwentu Gier Bitewnych „Gladius”. Tym razem imprezę zorganizowano nie na Politechnice Warszawskiej, lecz w budynku Biblioteki Głównej SGGW. Nowa miejscówka, choć oddalona od centrum Warszawy, okazała się lepsza od dotychczasowej, a pomimo dwuletniej przerwy (a może właśnie z jej powodu?) pojawiło się nie tylko sporo prezentowanych systemów, ale i całkiem dużo gości.

Gladius IV już w ten weekend!

W najbliższy weekend (21–22 maja) w Bibliotece Głównej SGGW (ul. Nowoursynowska 161, wejście C, piętro I) na warszawskim Ursynowie odbędzie się IV edycja konwentu gier bitewnych Gladius. Serdecznie zapraszam do udziału w imprezie, na której będzie można zobaczyć niemal 30 różnych systemów historycznych, fantasy i science fiction.

Zapraszamy na Gladiusa IV

Warszawski konwent figurkowych gier bitewnych Gladius powraca po dwuletniej przerwie! Impreza odbędzie się 21 i 22 maja tego roku, tym razem już nie na terenie Politechniki, lecz w Bibliotece Głównej SGGW (ul. Nowoursynowska 161, wejście C, piętro I). Organizatorzy nie podali jeszcze, jakie gry będą prezentowane, ale z pewnością będzie można zapoznać się z wieloma ciekawymi systemami fantastycznymi i historycznymi.

Gladius III - relacja

Tydzień temu w klubie Agresor, który działa na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, odbyła się kolejna, trzecia już  edycja konwentu gier bitewnych Gladius. Ponownie w sześciu pomieszczeniach uczelni pojawiły się miniaturowe pola bitwy, na których można było obejrzeć lub przetestować kilkanaście mniej i bardziej znanych systemów fantastycznych i historycznych.

Zapraszamy na Gladius 2019

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na trzecią edycję konwentu gier bitewnych Gladius, która odbędzie się 8 i 9 czerwca w gmachu Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej (ul. Nowowiejska 20). Na imprezie, organizowanej przez klub Agresor i Forum Strategie, będzie można zapoznać się z kilkunastoma mniej i bardziej znanymi systemami – zarówno fantastycznymi, jak i historycznymi.

XIII Pola Chwały - relacja

W ostatni tydzień września w podkrakowskich Niepołomicach już po raz trzynasty odbyły Pól Chwały, prawdopodobnie największego w Polsce spotkania rekonstruktorów, modelarzy, fanów gier planszowych i figurkowych oraz innych miłośników historii. Na tegoroczną edycję wybrałem się po długiej przerwie – poprzedni raz byłem na imprezie w 2012 roku – i w nieco innej roli, bowiem tym razem wraz z Kadzikiem prowadziliśmy pokazy gry What a Tanker! Choć większość imprezy spędziłem nad stołem, to jednak znalazłem nieco czasu, by zrobić dość zdjęć na małą fotorelację.

Gladius II - relacja

W zeszły weekend w klubie Agresor, czyli na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, odbyła się II edycja konwentu gier bitewnych Gladius. Tym razem jednak wybrałem się na nią nie jako zwykły uczestnik, ale jako prezenter, bowiem wraz z Kadzikiem pokazywałem nowy system What a Tanker! Co jeszcze można było zobaczyć podczas imprezy i jak wypadła pod kątem organizacji czy frekwencji, dowiecie się z poniższej relacji.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes