logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 4 sierpnia 2019

Spis treści

Czas na dobre przerwać trzytygodniowe milczenie! Na początek zapraszam na najnowsze wydanie Niszowej Niedzieli, w którym zgodnie z obietnicą daną na FB nadrabiam brakujący tekst z 21 lipca – a więc poniżej znajdziecie podwójną dawkę nowości! A trzeba przyznać, że wydawcy dopisali. Łącznie zebrałem trzydzieści siedem w najróżniejszych skalach i klimatach. Pośród modeli historycznych tradycyjnie najwięcej jest II wojny światowej, choć znalazło się też miejsce dla wojny w Korei (to oczywiście zasługa Warlord Games), I wojny światowej, konfliktów współczesnych i… starożytności. Z fantastyki zaś prezentuję postaci i wojska z odległej galaktyki, Wiecznego Przedwiecznego, morskiego kobolda, nowoczesną wersję klasycznego ogra, nietypowo szeroki wybór niziołków oraz wiele innych pozycji.

8 lipca

Na dobry początek mikrofigurki prosto z Łodzi, czyli czerwcowe nowości Oddziału Ósmego! Wśród nich aż cztery to sprzęty brytyjski: dwie wersje czołgu Valentine z czasów II WŚ (III z działem 2-funtowym w zmienionej wieży i IX z działem 6-funtowym), myśliwiec Sopwith Pup z I WŚ i haubica 4,5-cala używana podczas obu wojen światowych. Piątą pozycją jest niszczyciel czołgów Bernardus z serii science-fiction.

Fantasy Flight Games szykuje nową jednostkę wsparcia dla sił Rebelii: jeźdźców na Tauntaunach dobrze znanych z Imperium Kontratakuje.

Na fejsbukowej grupie poświęconej grze Rangers of Shadow Deep Nick Eyre opublikował pierwsze zdjęcia szkieleta-wojownika i strażnika świątyni. W chwili, gdy piszę te słowa, oba modele są już dostępne w sklepie North Star Military Figures.

9 lipca

Spellcrow niespodziewanie pokazał zdjęcie 28 mm krasnoluda w niemieckim mundurze z II wojny światowej. Czyżby to początek jakiegoś nowego projektu?

Na Kickstarterze po raz drugi rozpoczęła się kampania Cthulhu 1968: Black Sun. Organizująca ją firma Crucible Crush pragnie wydać grę figurkową o walkach amerykańskich żołnierzy i wietnamskich partyzantów, którzy przypadkiem trafili do innego wymiaru (gdzie czekają na nich różnie potwory, a także… członkowie ekspedycji z III Rzeszy). Spośród nowych modeli przygotowanych na drugie podejście moją uwagę przykuł niemiecki dowódca von Helsing wzorowany na Peterze Cushingu, który grał oficera SS w horrorze Shock Waves.

11 lipca

Battlefront ponownie wydaje wojska amerykańskie z końcówki II wojny światowej. Wśród nowych zestawów są kompania szturmowa, armaty przeciwpancerne 57 mm, haubice 105 mm, średnie czołgi M4A1 (z armatami 75 i 76 mm), a także lekkie czołgi M5 Stuart i samobieżne haubice M8 Scott – jedne z moich ulubionych pojazdów z tego konfliktu.

13 lipca

Zmieniamy skalę, ale cały czas trzymamy się II WŚ. Ekipa Infamous JT wciąż przygotowuje nowe 28 mm figurki powstańców warszawskich, między innymi widocznego poniżej partyzanta z kaemem.

Wracamy do Spellcrowa, który poszerzył ofertę 10 mm modeli o pięć nowych zestawów: Voutarów (pokazanych już wcześniej), barbarzyńskich dowódców, olbrzyma, wioskę dzikich i prowadzącą do niej bramę.

15 lipca

W połowie zeszłego miesiąca Kev White skończył pracę nad fantastycznym ogrem, który jest unowocześnioną wersją kapitana Hrothyogga wydanego w 1986 roku przez Citadel Miniatures.

Lubicie Skavenów? Jeśli tak, to zachęcam do obserwowania profilu hiszpańskiej firmy MOM Miniaturas, która właśnie zabrała się za własną wersję szczuroludzi.

Zajrzyjmy ponownie na Kickstartera, gdzie Tabletop WorldBroken Egg Games zbierają środki na wypuszczenie pięknej stajni – pierwszego modelu z serii 32 mm modularnych budynków z żywicy.

16 lipca

W zeszłym miesiącu Crooked Dice publikowało zdjęcia nadchodzących modeli rodem z Innsmouth. Oprócz ryboludzi i dziwnych statuetek firma przygotowała także wynurzającego się z głębin Cthulhu. Wszystkie modele trafiły do sprzedaży 3 sierpnia, czyli wczoraj.

18 lipca

Wargames Atlantic zadebiutowało zestawami fantasy i science fiction, ale pracuje też nad plastikowymi modelami historycznymi. Choć wcześniej firma zapowiedziała Irlandczyków, jako pierwszych pokazała dwóch pomalowanych Persów.

19 lipca

W jednym z lipcowych biuletynów Warlord Games pokazało pierwszy model amerykańskiego pojazdu z wojny w Korei – czołg M46 Patton.

Kolejne nadchodzące zestawy do Star Wars: Legions zawierać będą Luke'a Skywalkera i Dartha Vadera. Obaj byli już w starterze, ale nowe figurki będą mieć inne pozy, a Luke będzie mieć na sobie strój z Powrotu Jedi.

20 lipca

Od 18 do 20 lipca May '40 Miniatures publikowało na swoim profilu na FB zdjęcia niemieckich spadochroniarzy z bronią wsparcia: moździerzami, karabinami maszynowymi czy widocznymi poniżej miotaczami płomieni.

21 lipca

Ostatnią pozycją w pierwszej części dzisiejszego zestawienia jest amerykańska lekka ciężarówka LMTV w wersji dla służb specjalnych, którą ma wypuścić The Miniature Building Authority.

Tak zakończyłem nadrabianie zaległości. Teraz zapraszam Was na drugą stronę, gdzie znajdziecie zbiór nowinek z ostatnich dwóch tygodni.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes