logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 4 sierpnia 2019

Spis treści

Czas na dobre przerwać trzytygodniowe milczenie! Na początek zapraszam na najnowsze wydanie Niszowej Niedzieli, w którym zgodnie z obietnicą daną na FB nadrabiam brakujący tekst z 21 lipca – a więc poniżej znajdziecie podwójną dawkę nowości! A trzeba przyznać, że wydawcy dopisali. Łącznie zebrałem trzydzieści siedem w najróżniejszych skalach i klimatach. Pośród modeli historycznych tradycyjnie najwięcej jest II wojny światowej, choć znalazło się też miejsce dla wojny w Korei (to oczywiście zasługa Warlord Games), I wojny światowej, konfliktów współczesnych i… starożytności. Z fantastyki zaś prezentuję postaci i wojska z odległej galaktyki, Wiecznego Przedwiecznego, morskiego kobolda, nowoczesną wersję klasycznego ogra, nietypowo szeroki wybór niziołków oraz wiele innych pozycji.

8 lipca

Na dobry początek mikrofigurki prosto z Łodzi, czyli czerwcowe nowości Oddziału Ósmego! Wśród nich aż cztery to sprzęty brytyjski: dwie wersje czołgu Valentine z czasów II WŚ (III z działem 2-funtowym w zmienionej wieży i IX z działem 6-funtowym), myśliwiec Sopwith Pup z I WŚ i haubica 4,5-cala używana podczas obu wojen światowych. Piątą pozycją jest niszczyciel czołgów Bernardus z serii science-fiction.

Fantasy Flight Games szykuje nową jednostkę wsparcia dla sił Rebelii: jeźdźców na Tauntaunach dobrze znanych z Imperium Kontratakuje.

Na fejsbukowej grupie poświęconej grze Rangers of Shadow Deep Nick Eyre opublikował pierwsze zdjęcia szkieleta-wojownika i strażnika świątyni. W chwili, gdy piszę te słowa, oba modele są już dostępne w sklepie North Star Military Figures.

9 lipca

Spellcrow niespodziewanie pokazał zdjęcie 28 mm krasnoluda w niemieckim mundurze z II wojny światowej. Czyżby to początek jakiegoś nowego projektu?

Na Kickstarterze po raz drugi rozpoczęła się kampania Cthulhu 1968: Black Sun. Organizująca ją firma Crucible Crush pragnie wydać grę figurkową o walkach amerykańskich żołnierzy i wietnamskich partyzantów, którzy przypadkiem trafili do innego wymiaru (gdzie czekają na nich różnie potwory, a także… członkowie ekspedycji z III Rzeszy). Spośród nowych modeli przygotowanych na drugie podejście moją uwagę przykuł niemiecki dowódca von Helsing wzorowany na Peterze Cushingu, który grał oficera SS w horrorze Shock Waves.

11 lipca

Battlefront ponownie wydaje wojska amerykańskie z końcówki II wojny światowej. Wśród nowych zestawów są kompania szturmowa, armaty przeciwpancerne 57 mm, haubice 105 mm, średnie czołgi M4A1 (z armatami 75 i 76 mm), a także lekkie czołgi M5 Stuart i samobieżne haubice M8 Scott – jedne z moich ulubionych pojazdów z tego konfliktu.

13 lipca

Zmieniamy skalę, ale cały czas trzymamy się II WŚ. Ekipa Infamous JT wciąż przygotowuje nowe 28 mm figurki powstańców warszawskich, między innymi widocznego poniżej partyzanta z kaemem.

Wracamy do Spellcrowa, który poszerzył ofertę 10 mm modeli o pięć nowych zestawów: Voutarów (pokazanych już wcześniej), barbarzyńskich dowódców, olbrzyma, wioskę dzikich i prowadzącą do niej bramę.

15 lipca

W połowie zeszłego miesiąca Kev White skończył pracę nad fantastycznym ogrem, który jest unowocześnioną wersją kapitana Hrothyogga wydanego w 1986 roku przez Citadel Miniatures.

Lubicie Skavenów? Jeśli tak, to zachęcam do obserwowania profilu hiszpańskiej firmy MOM Miniaturas, która właśnie zabrała się za własną wersję szczuroludzi.

Zajrzyjmy ponownie na Kickstartera, gdzie Tabletop WorldBroken Egg Games zbierają środki na wypuszczenie pięknej stajni – pierwszego modelu z serii 32 mm modularnych budynków z żywicy.

16 lipca

W zeszłym miesiącu Crooked Dice publikowało zdjęcia nadchodzących modeli rodem z Innsmouth. Oprócz ryboludzi i dziwnych statuetek firma przygotowała także wynurzającego się z głębin Cthulhu. Wszystkie modele trafiły do sprzedaży 3 sierpnia, czyli wczoraj.

18 lipca

Wargames Atlantic zadebiutowało zestawami fantasy i science fiction, ale pracuje też nad plastikowymi modelami historycznymi. Choć wcześniej firma zapowiedziała Irlandczyków, jako pierwszych pokazała dwóch pomalowanych Persów.

19 lipca

W jednym z lipcowych biuletynów Warlord Games pokazało pierwszy model amerykańskiego pojazdu z wojny w Korei – czołg M46 Patton.

Kolejne nadchodzące zestawy do Star Wars: Legions zawierać będą Luke'a Skywalkera i Dartha Vadera. Obaj byli już w starterze, ale nowe figurki będą mieć inne pozy, a Luke będzie mieć na sobie strój z Powrotu Jedi.

20 lipca

Od 18 do 20 lipca May '40 Miniatures publikowało na swoim profilu na FB zdjęcia niemieckich spadochroniarzy z bronią wsparcia: moździerzami, karabinami maszynowymi czy widocznymi poniżej miotaczami płomieni.

21 lipca

Ostatnią pozycją w pierwszej części dzisiejszego zestawienia jest amerykańska lekka ciężarówka LMTV w wersji dla służb specjalnych, którą ma wypuścić The Miniature Building Authority.

Tak zakończyłem nadrabianie zaległości. Teraz zapraszam Was na drugą stronę, gdzie znajdziecie zbiór nowinek z ostatnich dwóch tygodni.


22 lipca

Następne dwa tygodnie otwiera pozycja starożytno-fantastyczna. Lucid Eye powiększyło swoją ofertę o trójkę Amazonek z włóczniami i troje wojowników z Ludów Morza. Wątpię, by te figurki były poprawne historycznie, ale chętnie użyłbym ich do gier osadzonych w świecie Conana.
(Prawie dwa tygodnie później firma wypuściła jeszcze jeden zestaw Amazonek).

Na Kickstarterze wystartowała kampania Pirates of the Dread Sea, której celem było ufundowanie wydania podręcznika do gry o tej samej nazwie, a także figurek ludzkich, nieumarłych i krasnoludzkich piratów. Po dwunastu dniach zbiórka zakończyła się sukcesem.

Trzymamy się morskich klimatów i zaglądamy do pracowni Borisa Woloszyna, który zaprezentował rzeźbę klabaternika, dobrego kobolda opiekującego się okrętem. To jedna z trzech figurek przygotowanych na potrzeby kampanii The Vampire of Havena – The Audio Adventure, której głównym celem jest wypuszczenie dźwiękowej gry fabularnej (czyżby czegoś na kształt audio-paragrafówki?).

23 lipca

North Star Military Figures zapowiedziało kolejne modele do Rangers of Shadow Deep: Rycerza Cienia i dwóch nowych strażników. Cała trójka trafiła już do sprzedaży.

24 lipca

Po ogrze Kev White pokazał skończonego wojownika Chaosu z dwoma zestawami dłoni (miał być jeszcze trzeci, ale nie zmieścił się na ramce, więc trafi do innej figurki).

W maju Crooked Dice nabyło prawa do wyrzeźbionych przez Jona Boyce'a kosmicznych cywilów z linii Colony 87, a teraz zapowiada wypuszczenie z pomocą Kickstartera trzeciej, zupełnie nowej fali rzeźb. Po zakończonej kampanii wraz z nowościami do sprzedaży trafią też widoczne poniżej wcześniejsze fale. (Ok, może nie są to nowości, ale te figurki są tak fajne, że nie mogłem ich pominąć).

Cztery dni po dniu otwartym w siedzibie Warlord Games firma opublikowała krótki reportaż z tego wydarzenia. Najciekawszą jego częścią jest drugi filmik, na którym można zobaczyć nadchodzące figurki do nowej figurkowej gry o Sędziu Dreddzie. Dodatkowo John Stellard, dyrektor firmy, zdradza, że w przyszłości ukażą się też inne tytuły oparte na komiksach z 2000 AD (w tym figurkowy Slaine!).

25 lipca

W ostatnich tygodniach Battlefront zaprezentował kolejne nowe zestawy wojska amerykańskich, w tym Shermany z haubicami 105 mm, samobieżne haubice M7 Priest, karabiny maszynowe M1917 i zestaw zwiadu kawalerii z zupełnie nowymi plastikowymi samochodami pancernymi M8/M20.

26 lipca

Jeszcze raz zaglądamy na stronę Warlord Games, gdzie ruszyła przedsprzedaż pierwszych zestawów wojsk Chin (tzw. „ochotników ludowych”) i Wspólnoty Narodów z czasów wojny koreańskiej.

27 lipca

North Star przygotował nowe figurki, a Joseph A. McCullough zapowiedział nowy dodatek do Rangers of Shadow Deep pod tytułem Ghost Stone (który od piątku można już kupić). Książka zawiera nową misję dla dwóch grup strażników, a także mnóstwo magicznych przedmiotów, kilka potworów i jednego towarzysza.

28 lipca

Khurasan Miniatures szykuje się do wypuszczenia czerwonego smoka o długości 13 cm. Jeszcze nie było nam dane zobaczyć bestii w pełnej okazałości, ale poniżej możecie zobaczyć ją bez skrzydeł.

29 lipca

Oprócz klabeternika Boris Woloszyn wyrzeźbił też tytułowego wampira z Haveny (i zapewne wyrzeźbi trzecią postaci ze wspomnianej przygody, kimkolwiek by ona nie była).

Mantic Games zaprezentowało bandę nieumarłych do swojego skirmisha Vanguard. Oprócz typowych szkieletów, zjawy i wampira (moim zdaniem słabego) znajdziemy w niej orków-zombie, bestię pozszywaną z różnych zwłok i parającego się nekromancją jaszczuroczłeka.

31 lipca

Westfalia Miniatures rozpoczęło kampanię The Third Breakfast, aby przywrócić do sprzedaży wszystkie stworzone dotychczas wzory niziołków i dodać jeszcze kilka kolejnych. Wśród nich są mali lancknechci, kultyści, poszukiwacze przygód, żołnierze, chłopi, mieszkańcy pustyni, a także parę ogrów.

Jeszcze raz wracamy do firmy Spellcrow, która pracuje nad kolejnymi figurkami w skali 10 mm. Najnowszym zapowiedzianym oddziałem będzie kawaleria na stworach przypominających nosorożce – choć nie wiadomo jeszcze, kto będzie ich dosiadać.

1 sierpnia

W pierwszej części wspomniałem o nowych jednostkach do Star Wars: Legions z czasów galaktycznej wojny domowej, a teraz przyszła pora na sześć nowych zestawów z wojen klonów. Siły Republiki wesprą kapitan Rex, klony w pancerzach drugiej fazy i czołg TX-130, a siły separatystów – hrabia Dooku, droidy B2 i czołg AAT.

2 sierpnia

W tej części nie było jeszcze żadnych terenów ani modeli w mikroskali – pora to nadrobić. Turecka firma Iliada Game Studio stworzyła ładne 6 mm modułowe budynki w klimatach sci-fi

…a angielskie Brigade Games powiększyło swoją ofertę o 2 mm celtycką osadę (choć domki nadadzą się też dla innych ludów), szkocki broch i irlandzką „okrągłą wieżę” (obie budowle pochodzą z wczesnego średniowiecza, a ich przeznaczenie nie jest jasne).

W sklepie Spellcrowa pojawiły się dwa nowe zestawy 10 mm jaszczuroludzi: dowódców Reptilian i wojowników Liagulian (którzy zostali już opisani już przez Zekę).

4 sierpnia

Oprócz smoka Khurasan Miniatures pracuje między innymi nad nowymi żołnierzami sci-fi w skafandrach kosmicznych.

I to już koniec podwójnego wydania Niszowej Niedzieli. Zapraszam na kolejny tekst w weekend, chyba że uda mi się napisać coś wcześniej!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes