logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 7 lipca 2019

Nadszedł lipiec, a wraz z nim na dobrze zaczęły się wakacje, co z kolei spowodowało zmniejszenie liczby ciekawych nowości – a przynajmniej takie odniosłem wrażenie podczas przygotowywania dzisiejszego zestawienia. Mimo to zebrałem osiemnaście pozycji w całkiem zróżnicowanych klimatach. W ramach nowości historycznych przeniesiemy się do XVII wieku, wojen napoleońskich, II wojny światowej i wojny w Korei. Z kolei fantastykę reprezentują między innymi trzy nowe rzeźby od Borisa Woloszyna, nowe 10 mm stwory od Spellcrowa i lovecraftowska bestia.

24 czerwca

Zaczniemy od firmy Rubicon Models, która pokazała pomalowane prototypy dziewięciu figurek niemieckich żołnierzy z II WŚ w strojach maskujących i z karabinkami StG 44. Niemcy zostaną odlani w metalu i podzieleni na trzy zestawy: z pozami stojącymi, biegnącymi i celującymi.

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Spellcrow zaprezentował dwa nowe 10 mm oddziały do Argatorii, swojego nadchodzącego systemu fantasy. Pierwszą z jednostek są Reptilianie z bronią dwuręczną.

25 czerwca

Do dzisiejszego zestawienia trafiły zaledwie dwie kampanie crowdfundingowe. Pierwszą z nich zorganizowało Old Gamers Workshop, które zbiera na produkcję piątki 28 mm zwierzęcych awanturników z przyszłości: wilka, dzika, kaczki, królika i chomika.

26 czerwca

Druga zbiórka, The Bigger Hordes of Chaos, może zainteresować miłośników Oldhammera, bo jej tematem są oldschoolowi, zmutowani wyznawcy Mrocznych Potęg.

Wracamy do Polski, a konkretnie do pracowni Smok Sculptures, gdzie możemy zobaczyć 75 mm rzeźbę Libery przeznaczoną do gry planszowej Straszydła.

27 czerwca

Na oficjalnej stronie Flames of War możemy przyjrzeć się sześciu nowym amerykańskim zestawom: kompanii piechoty spadochronowej, plutonowi piechoty spadochronowej, baterii haubic 75 mm, plutonowi armat ppanc 57 mm, plutonowi moździerzy 81 mm i spadochronowej sekcji zwiadu. Ten ostatni zestaw jest chyba najciekawszy, bo zawiera wykonane z twardego plastiku Jeepy. Jeśli mnie wzrok nie myli, na ramce są też karabiny Vickers K, co może oznaczać, że plastikowe Jeepy dostaną też Brytyjczycy (czyżby SAS?).

Pora na pierwszą ze wspomnianych nowości od Borisa Woloszyna – a jest nią posąg Wyjącego Diabła wyrzeźbiony dla Dwarven Forge na potrzeby ich zbiórki na modularne tereny z lawą w roli głównej.

28 czerwca

Druga z prezentowanych dziś rzeźby Borysa to 32 mm barbarzyńca dla firmy Barbaric Splendor.

Warlord Games rozpoczęło przedsprzedaż zestawów do rozgrywania starć z wojny koreańskiej – i to w dwóch systemach! Do Blood Red Skies niedługo zawitają samoloty MiG-15 i F-86, a w Bolt Action pojawią się północnokoreańscy żołnierze i personel mobilnego szpitala.

29 czerwca

Jeszcze raz zaglądamy do Hiszpanii, gdzie MOM Miniaturas szykuje dwóch zwierzoludzi i wiedźmę.

2 lipca

W zeszły wtorek GM Boardgames ogłosiło rewolucję! Już wkrótce oferta firmy ma się powiększyć o 6 mm wojska Napoleona III wydrukowane w 3D. Niedługo dołączą do nich Brytyjczycy, ale nie oznacza to wcale końca modeli rzeźbionych ręcznie i odlewanych w metalu – tak powstaną choćby Siuksowie do BW: Lee.

3 lipca

Oferta North Star Military Figures powiększyła się o kolejną bestię z prozy Lovecrafta: Mroczne Młode Shub-Niggurath.

Fantasy Flight Games szykuje ciężkie wsparcie dla sił Republiki i Separatystów w Star Wars: Legion. Pierwsi otrzymają skutery BARC, a drudzi – Droideki.

Khurasan Miniatures zamierza rozszerzyć swoją linię XVII-wiecznych wojsk europejskich w skali 15 mm. Pierwsze nowe rzeźby, jakie pokazano, przedstawiają maszerujących grenadierów.

4 lipca

Drugim nowym oddziałem do Argatorii będą wieloocy Voutarzy, którzy wesprą siły plemion barbarzyńców.

Trzecią i ostatnią z prezentowanych dziś rzeźb Borisa Woloszyna jest poniższy groźnie wyglądający futrzak, który powstał na zlecenie Zealot Miniatures.

5 lipca

Po wypuszczeniu szkieletów i żołnierzy SF firma Wargames Atlantic zapowiedziała, że pracuje nad plastikowym zestawem irlandzkich wojowników z wczesnego średniowiecza… ale niespodziewanie pokazała zdjęcie dwóch pomalowanych testowych niziołków. W najbliższych tygodniach mają się pojawić zdjęcia ramki.

7 lipca

Kolejne cztery nowe XVII-wieczne rzeźby zaprezentowane przez Khurasan Miniatures przedstawiają trzech francuskich marszałków – Tureniusza, Kondeusza i de Luxembourga – oraz króla Ludwika XIV.

I tym arystokratycznym akcentem kończymy dzisiejsze zestawienie. Zapraszam na kolejny tekst w okolicach weekendu!

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes