logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Modelarska Mobilizacja VI - rozpoczynamy zapisy!

Po ponad rocznej przerwie przyszedł czas na nową edycję Modelarskiej Mobilizacji, naszego ambitnego konkursu modelarskiego. Zapraszamy wszystkich – starych konkursowych wyjadaczy, stałych bywalców i nowych czytelników – do wzięcia udziału i spróbowania swoich sił w konsekwentnej realizacji obranego planu i zmniejszenia liczby zalegających na półkach niepomalowanych modeli (bo przecież każdy modelarz ma takowych mnóstwo).

Dla odświeżenia pamięci: podczas konkursu każdy uczestnik realizuje swój własny, spójny projekt modelarski związany z grami bitewnymi, co dwa tygodnie przygotowując krótką relację z prac.

Czym jest spójny projekt?

To po prostu plan złożenia i pomalowania figurek lub makiet, które będą wykorzystywane razem na stole podczas rozgrywek w gry bitewne. Na przykład mogą to być:

  • dwa oddziały i pojazd, stanowiące zalążek nowej armii lub wsparcie istniejącej,
  • grupka bohaterów poszukujących skarbów... lub strzegące go potwory (a nawet i jednych, i drugich),
  • eskadra statków, których kapitanowie wyruszą w poszukiwaniu nowych, nieodkrytych lądów,
  • mroczny zaułek zrujnowanego miasta, do którego nikt jeszcze nie miał odwagi się zapuścić.

Nie ma żadnych ograniczeń w kwestii skali czy gry – liczą się przede wszystkim jakość prac i wytrwałość w ich realizowaniu. Warto jednak dobrać taki projekt, który da się zrealizować w trakcie konkursu.

Co powinno się znaleźć w raporcie?

Przysyłane na koniec każdego etapu sprawozdania powinny zawierać zdjęcia postępów prac, krótkie podsumowanie tego, co udało się zrobić, i zarys planów na przyszłość. Teksty nie muszą być długie – wystarczą dwa zdania, choć nie mamy nic przeciwko dłuższym, klimatycznym opisom.

W ostatnim raporcie koniecznie należy przysłać jak najlepsze i najdokładniejsze zdjęcia wykonanych prac, które pozwolą nam ocenić projekt.

Ile czasu będzie na realizację projektu?

Dwa miesiące, podzielone na cztery etapy:

  • etap 1 – od 17 VIII do 30 VIII,
  • etap 2 – od 31 VIII do 13 IX,
  • etap 3 – od 14 IX do 27 IX,
  • etap 4 – od 28 IX do 11 X.

Nie wymagamy pracy przez cały ten czas – jeśli uczestnik pominie jeden lub więcej etapów, nie wpłynie to na jego uczestnictwo ani na ocenę jury (choć oczywiście może to utrudnić realizację projektu).

Co po ostatnim etapie?

Po publikacji raportów z etapu 4 nasza redakcja wybierze najciekawszy i najlepiej wykonany, a jego autor otrzyma w nagrodę model od firmy SpellCrow lub White Tree (pula nagród może ulec zmianie, tj. powiększyć się).

Jak zgłosić się do udziału?

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 16 VIII wysłać maila z krótkim opisem swojego projektu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Bardziej szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć tutaj. Wszelkie pytania prosimy kierować na podany powyżej adres e-mail.

Komentarze   
#1 blackout_sys 2015-08-04 07:36
No i pięknie!
To jest ta Mobilizacja, której potrzebowałem do pomalowania mojej armii Bazylei do Kings of War. Zgłaszam się!
Cytować
2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes