logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Terenokreacja - oczko wodne, cz. 1

Zaczął się październik, a to oznacza powrót do szarego życia studenckiego. Jednak nie wpływa to znacząco na prace nad kolejnymi terenami – tym razem zajmiemy się oczkiem wodnym, których kilka sztuk będę potrzebował do gry w Alkemy. Zapraszam!

Przygotowania

Do wykonania terenu potrzebne będą:

  • podstawka (ja używam płyty CD),
  • styrodur,
  • klej wikol,
  • elementy ozdobne (patyczki, fragmenty ruin, czaszki, szkielety i inne, zależnie od potrzeb),
  • piasek w różnych ziarnistościach,
  • kamyki i kamienie,
  • nasiona brzozy (listki),
  • trawka statyczna o dowolnym kolorze.

Modelowanie

Prace zaczynamy od zmatowienia płyty CD i zaklejeniu otworu w jej środku (wystarczy zwykła taśma, wzmocnimy ją później warstwą wikolu z piaskiem).

Z kawałków styroduru wyklejamy brzeg naszego zbiornika. Na tym etapie warunkujemy, jaki będzie efekt końcowy – dla typowego jeziorka należy wykleić brzeg dość niskimi fragmentami styroduru, wycinając łagodnie nachylone krawędzie. Moje oczko wodne ma pasować do skalistych terenów, stąd dużo ostrzejsze krawędzie. Do klejenia użyłem pistoletu do klejenia na gorąco, choć zwykły wikol również się do tego zadania nadaje.

Następnie, również przy użyciu pistoletu, wklejamy większe kamienie.

Całą podstawkę pokrywamy warstwą wikolu.

Kolejny krok to przyklejenie ozdób i mniejszych kamyków. Na koniec wszystko zasypujemy mieszanką piasku różnej grubości.

Tuż przed nałożeniem podkładu przyklejamy kilka listków z nasion brzozy i nieco trawy, którą później pomalujemy na brąz i siną zieleń, by imitowała martwą roślinność i wodorosty. Etap modelarski uważam za zakończony.

Podsumowanie

Oczko wodne to kolejny „szybki” projekt – nie wymaga dużych nakładów pracy, a efekt jaki można osiągnąć bardzo pozytywnie wpłynie na jakość estetyczną rozgrywanych bitew. Dziękuję za uwagę i zapraszam wkrótce na drugą część!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes