logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Alien Lab Miniatures - Skulls of the Beast

Witam szanownych czytelników po zatrważająco długiej przerwie. Wciąż mam jeszcze mnóstwo ważnych spraw na głowie, ale uznałem, że należy przerwać dwutygodniową ciszę na portalu choćby i wyjątkowo krótkim tekstem. Rozejrzałem się zatem po biurku, chwyciłem woreczek czaszek, oczyściłem je i teraz zapraszam na szybki rzut okiem na zawartość zestawu Skulls of the Beast od polskiej firmy Alien Lab Miniatures.

Rozpoznanie

Czaszki bestii najprościej zamówić ze strony producenta, gdzie na obecną chwilę ich cena wynosi 30 złotych. Oprócz tego wybrane produkty Alien Lab – w tym omawiany zestaw – można czasami znaleźć w polskich sklepach z figurkami (jak na przykład Battle Models), gdzie ich cena nie odbiega znacząco od oryginalnej.

Pakowanie

Skulls of the Beast dotarły do mnie w woreczku strunowym z przypiętym u góry kartonikiem z logo producenta i podstawowymi informacjami. Wewnątrz był drugi kartonik o podobnej treści – w innej, nowszej wersji niż w zrecenzowanych wcześniej zestawach tej firmy.

Pomimo braku dodatkowych zabezpieczeń elementy przyszły w stanie nienaruszonym.

Jakość

Omawiany zestaw zawiera 20 żywicznych czaszek, które zamocowano po pięć sztuk na czterech kostkach wlewowych. Wzory kostek są dwa, ale w blistrze dostajemy je w nierównych proporcjach: trzy sztuki jednej i tylko jedną sztukę drugiej.

Czaszki są solidnie zamocowane na kostkach i odcięcie ich wymaga nieco siły. Jednocześnie trzeba uważać, by nie ułamać niektórych cienko zakończonych wzorów – sam niestety uszkodziłem jedną czaszkę, co widać na przedostatnim zdjęciu w tym tekście (mowa o czaszce po prawej, która wygląda, jakby miała usta).

Po odcięciu elementów pozostało oczyścić je z delikatnych nadlewek, co zajęło tylko chwilę, i umyć wszystko w ciepłej wodzie z płynem do naczyń. Po tych krótkich zabiegach czachy były gotowe do wykorzystania. Na żadnej z części nie znalazłem ani jednego bąbla powietrza, które są dość częstą wadą żywicznych odlewów.

Generalnie czaszki można podzielić na cztery typy:

  • małe z ostrą górną szczęką, o długości 8 mm i szerokości dochodzącej do 4 mm (8 sztuk w zestawie),
  • duże i płaskie, o długości 10 mm i szerokości 6 mm (3 sztuki),
  • duże i płaskie z trzema „zębami” z przodu, o długości 11 mm i szerokości 6 mm (4 sztuki),
  • duże i ostro zakończone, o długości 12 mm i szerokości 6 mm (5 sztuk).

Wzorów jest nieco więcej, a różnią się od siebie proporcjami poszczególnych elementów i uszkodzeniami (lub ich brakiem). Wszystkie mają ładny, wyraźny detal jak na takie drobne ozdoby.

Porównanie

Niehumanoidalne czaszki to dość rzadko spotykane elementy, ale nie zaszkodzi porównać ich z paroma plastikowymi bitsami. Od prawej do lewej mamy: dużą czaszkę Alien Lab, zwierzęcą czaszkę z zestawu szkieletów Wargames Atlantic, średnią czaszkę Alien Lab, ludzką czaszkę Wargames Atlantic, najmniejszą z czaszek z omawianego zestawu Alien Lab, ludzki czerep Mantic Games oraz czaszkę z pudełka szkieletów do Oathmark.

Podsumowanie

Skulls of the Beast to mały zestaw świetnie wykonanych czaszek o nietypowych kształtach, które będą doskonałym urozmaiceniem terenów i podstawek – a mogą też posłużyć za głowy nieumarłych konstruktów, o ile ktoś znajdzie lub dorobi im odpowiednie ciała!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes