logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Kromlech - Goblin Forest Toadstools

Ostatnimi czasy w ramach przygotowań do skirmishowych rozgrywek fantasty zacząłem rozglądać się za żywicznymi zestawami bitsów do urozmaicenia terenów leśnych i podmokłych. I tak choć sezon na grzyby rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy, to już dziś zapraszam do przyjrzenia się muchomorom z zestawu Goblin Forest Toadstools od warszawskiej firmy Kromlech.

Rozpoznanie

Omawiany zestaw zawiera 20 żywicznych grzybów w skali 28 mm. Na stronie producenta blister kosztuje obecnie około 46 złotych, jednak w kilku polskich sklepach można je kupić nieco taniej.

Pakowanie

Grzyby zapakowano w plastikowy blister z kartonowym tyłem, na którym znajdziemy podstawowe informacje na temat producenta oraz zawartości.

Jakość

Zestaw składa się z dwóch identycznych pasków po 10 muchomorów. Wysokość modeli waha się od niecałego centymetra aż do około 1,8 cm.

Jakość odlewu stoi na najwyższym poziomie. Na trzech czy czterech grzybach znalazłem małe, cienkie błony po spodniej stronie, ale na żadnym nie znalazłem żadnych linii podziału czy bąbelków powietrza (chyba że niektóre wgłębienia po górnej stronie kapeluszy nie są zamierzone). Obróbka ograniczyła się zatem do odcięcia muchomorów od kostek wlewowych, usunięcia tych nielicznych nadlewek, spiłowania podstaw i umycia części w ciepłej wodzie z płynem do naczyń.

Jak na tak proste modele, goblińskie muchomory zaskakują szczegółowością. Od górnej strony kapelusze mają różne wypustki i wgłębienia, a od spodu blaszki (które pewnie trudno będzie dostrzec na skończonej podstawce czy dioramie). Nóżki są ładnie pofałdowane i powyginane, a niektóre z nich mają pierścienie (to te wiszące obwódki pod kapeluszami).

Porównanie

O wysokości grzybów już pisałem, ale zawsze dobrze zobaczyć, jak prezentują się obok modeli. Na początek weźmy naszych dobrych znajomych od GW, czyli imperialnego poszukiwacza przygód i gondorskiego wojownika.

Skoro muchomory pochodzą z Goblińskiego Lasu, spójrzmy, jak wypadają przy nich dwie figurki tych mniejszych zielonoskórych, niewolnik z Oathmarka i Nocny Goblin z WFB.

A na koniec dwa inne modele fantasy, czarodziej z Frostgrave i szkielet z Kings of War.

Podsumowanie

Goblin Forest Toadstools to bardzo fajny zestaw szczegółowych i świetnie odlanych muchomorów, które idealnie nadają się do urozmaicenia leśnych podstawek, elementów terenu czy dioram. Polecam!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes