logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Spellcrow - Ropuchy

W Niszowej Niedzieli z 15 kwietnia mieliście okazję zobaczyć zdjęcie gigantycznych humanoidalnych ropuch – kolejnych 10 mm modeli fantasy od firmy Spellcrow. Zestaw ten nie trafił jeszcze do sklepu, ale dzięki uprzejmości twórców miałem okazję zapoznać się z jego zawartością, a dziś mogę zaprosić Was do wspólnego obejrzenia tych sympatycznych płazów.

Blister zawiera osiem metalowych modeli wielkich ropuch. Również w tym przypadku producent dołożył starań, żeby zestaw był różnorodny, dlatego wewnątrz nie znajdziemy dwóch identycznych figurek.

Już pobieżne spojrzenie na zawartość blistra wystarczy, żeby zauważyć staranność, z jaką wykonano modele. Wszystkie detale – muskulatura, paszcze, zgrubienia skóry itd. – wyrzeźbione są niezwykle wyraźnie.

Dodatkowym atutem omawianych figurek jest zachowanie „żabich” proporcji. Mianowicie sposób, w jaki wyrzeźbiono głowy i barki, dobrze oddaje krępą sylwetkę prawdziwych ropuch.

Jedynym mankamentem omawianych figurek jest konieczność usunięcia linii podziału z niektórych modeli, a w jednym wypadku także błony powstałej z nadmiaru metalu. Warto jednak zauważyć, że obróbka nie wymaga ani szczególnych nakładów pracy, ani specjalnych narzędzi (np. błonę usunąłem zwykłą pineską).

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes