logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 15 kwietnia 2018

Od wielu lat najważniejszym wydarzeniem kwietnia są organizowane przez South London Warlords targi Salute, na których wiele firm prezentuje swoje najnowsze produkty i zdradza kolejne plany. W tym roku sam wybrałem się na tę imprezę, ale zanim dokładnie opiszę swoje wrażenia, podzielę się kilkoma informacjami w ramach Niszowej Niedzieli. Oczywiście nie będzie to jedyny temat zestawienia – przez pozostałe trzynaście dni również sporo się wydarzyło.

(Uwaga, zdecydowanie przekroczyłem dopuszczalne normy nowości od Warlord Games!)

4 kwietnia

Zaczynamy od jednego z nowych modeli Keva White'a: dynamicznej wersji wikińskiej wojowniczki imieniem Sigrid.

Khurasan Miniatures powiększyło swoją ofertę 6 mm modeli w klimatach sci-fi o mechy służb specjalnych marynarki Federacji, które sprawdzą się też w 15 mm w roli robotów bojowych.

Miłośników weird war, dla których skala 28 mm jest zbyt duża, mogą zainteresować nowe 15 mm zombie Rzeszy od Alternative Armies.

5 kwietnia

Spellcrow ostatnio ożywił się w mediach społecznościowych (a przynajmniej na FB). Spośród modeli zaprezentowanych w ostatnich dwóch tygodniach najbardziej zaciekawiły mnie pomalowane Ropuhony w skali 10 mm.

W sklepie Zealot Miniatures pojawiły się trzy nowe elementy terenu: kredens, drogowskazy i widoczny poniżej sarkofag wampira.

6 kwietnia

Trzymając się mrocznych klimatów, zajrzyjmy do pracowni Borisa Woloszyna, który wyrzeźbił niedawno kościotrupa z kosą.

Ledwie ukazał się pierwszy dodatek do Dracula's America, a już North Star zapowiada kolejny. Forbidden Power wprowadzi do gry dwie nowe frakcje z południowych stanów – kultystów Dagona i Siostry z Salem – tamtejsze bestie, najemników, nowe scenariusze, zasady magii i skradania się.

W pierwszym kwietniowym biuletynie Warlord Games zaprezentowało między innymi wsparcie dla Armii Czerwonej: ckm DSzK, niszczyciel czołgów ZiS-30 i samochód pancerny M3 White otrzymany w ramach umowy Lend Lease.

9 kwietnia

Prawie na tydzień przed Salute 2018 Fenris Games zapowiedziało kilka zestawów, które później pokazało na targach. Spośród nich najciekawiej wypadał Baal. Jak myślicie, to pomnik czy przykucnięte monstrum?

Tego samego dnia oferta Reaper Miniatures poszerzyła się o szesnaście nowych zestawów Bones: żywiołaka powietrza, ogniste i mroźne giganty, kominek, bar, kata, awatary ochrony i odwagi, sylfa, worworlakę, sarkofag, trumnę ze szkieletem i przeklęty nagrobek.

10 kwietnia

Black Scorpion również postanowiło zaprezentować nowości na Salute z wyprzedzeniem – i to nie kilka, ale aż czterdzieści trzy! W większości były to figurki do gry Tombstone, ale znalazło się też miejsce dla limitowanego pirata z ręczną armatą i drużyny futbolowej złożonej z ogrów i goblinów.

Drugim modelem Keva w dzisiejszym zestawieniu również jest biegnący wiking, tym razem płci męskiej.

13 kwietnia

Generalnie w Niszowych Niedzielach nie uwzględniam renderów, ale bardzo, bardzo rzadko po prostu muszę zrobić wyjątek. Tak jest w przypadku nowości do czterech nadchodzących zestawów do Imperial Assault, które zawierają postaci z serialu Star Wars Rebels.

W piątek przed Salute 2018 Warlord Games rozesłało kolejny newsletter, w którym oprócz mapki targów znalazło się wsparcie dla US Army, nowe zestawy do gry Doctor Who, landsknechci i poniższy podrasowany M8 Greyhound.

Modiphius Entertainment było kolejną firmą, która zdecydowała się na przedtargowy teaser i pokazała cztery modele do Achtung Cthulhu oraz figurkę Khana dodawaną do każdego zakupionego na Salute egzemplarza Star Trek Adventures.

Fireforge Games także umieściło na swoim profilu zdjęcie modeli, które w sobotę stały w gablotce na targach. Piesi i konni żołnierze to część sił ludzi z przygotowywanej przez tę firmę gry fantasy. Modele znajdą się w zestawie startowym wraz z figurkami nieumarłych.

14 kwietnia

Zanim omówię nowości z Salute 2018 chciałbym wspomnieć o dwóch innych pozycjach. Do sklepu Warploque Miniatures dodano dwa spore potwory: Gravena i Fjordowego smoka.

Z kolei na Kickstarterze dobiegła końca zbiórka na wydanie modeli Cyrku Zepsucia, które mogą spodobać się wszystkim miłośnikom Mordheim i oldschoolowych wzorów (producent nie bez powodu nazywa się Old School Miniatures).

Najwyższa pora przejść do Salute. Na stoisku Rubicon Models można było zobaczyć wiele nowych modeli, w tym złożone i pomalowane T-26 z najnowszego zestawu.

Z kolei na stanowisku Battlefront Miniatures można było zobaczyć plastikowe pojazdy do Team Yankee – AMX-30, AMX Au F1, T-55 i jakąś wersję Leoparda 1 – a także Churchilla do Flames of War. W pobliżu stały też bardzo wstępne prototypy Katiuszy i KW-1 z odlewaną, zaokrągloną wieżą (ciężki czołg będzie można złożyć także w wersji KW-1S i KW-8). Pracownicy firmy prosili, by nie fotografować tych dwóch pojazdów, dlatego wrzucam jedynie oficjalną fotkę, na której widać je w tle.

Warlord Games zaprezentował sporo nowości do Bolt Action: czołg M4 Crocodile, słynne działo 8,8 cm, brytyjską i amerykańską piechotę w zimowych mundurach, a także 3-ups żołnierzy Afrika Korps, 8. Armii (w tym z głowami Szkotów i Hindusów) oraz US Army (czyżby odświeżenie zestawu?).

Nie mogło się też obyć bez nowych modeli do innych gier tej firmy. W Konflikt '47 niedługo pojawią się włoskie pancerze wspomagane, brytyjskie psy bojowe i tajemniczy niemieccy oficerowie, a w Beyond the Gates of Antares – zupełnie nowa rasa.

I jeszcze coś fantasy, czyli dwa nowe zestawy od North Star Military Figures: ludzie do Oathmark i awanturniczki do Frostgrave.

15 kwietnia

Nowe rzeźby na Salute przywieźli też bracia Perry, ale że w niedzielę pokazali znacznie lepsze zdjęcia, to „przeskoczyły” one na ten dzień. Legendarni rzeźbiarze przygotowują konnych rycerzy spod Agincourt i amerykańską piechotę z walk w Afryce Północnej.

Tymi przerośniętymi modelami kończymy dzisiejsze, nieco spóźnione zestawienie. Niedługo zabiorę się za relację z Salute, ale kto wie, może wcześniej pojawi się jakiś tekst gościnny?

Komentarze   

#1 ja 2018-04-20 00:40
Te nowości są wyjątkowo okazałe!
Super modele.
Cytować

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes