logotype

Modelarska Mobilizacja V - etap 1

Wakacje trwają w najlepsze, dokuczają nam upały, a prace uczestników V edycji Modelarskiej Mobilizacji idą szybciej lub wolniej, ale zawsze naprzód. Zapraszam do zapoznania się z raportami na koniec 1 etapu.

 

 

blackout_sys

Zgodnie z planem oczyściłem modele wszystkich pań, uzupełniłem zdarzające się gdzieniegdzie nadprogramowe dziurki oraz skleiłem je do stanu pozwalającego na sprawne malowanie. Niestety okazało się, że pani Raincross będzie jednoręczna.

Przygotowałem też podstawki dla pań - 5 w stylu miejski bruk, 3 skałki na lądzie (jedna z eksperymentalnym bajerem) i 2 skałki na wodzie (oczywiście woda przyjdzie dopiero po malowaniu). Okazało się również, że brakuje mi jednej podstawki - ta będzie zrobiona w drugim etapie.

Na drugi etap planuję panie wykąpać i spodkładować, a następnie rozpocząć malowanie. Mam nadzieję, że zrobię podstawki i pomaluję w miarę daleko przynajmniej 3 damy.

Jeżeli mogę pozwolić sobie na prywatę w raporcie, to chętnie rzucę w eter informację, że skupuję wszystkie Panie do Animy - panów, jeżeli okazja pozwoli, również.

czaki

Udało mi się przygotować figurki do malowania. Na zdjęciu jest ich sześć, choć gotowych jest osiem. Zmieniła mi się również lekko koncepcja ligi - prócz 7 zwykłych wojowników, mam zamiar dodać jeszcze szamana (figurka w masce) oraz lidera (wybrałem odpowiednią figurkę - metalowego oficera z Empress Miniatures, którego można znaleźć w zestawie wraz z plastikowymi Zulusami, których kleję). Kompletuję też materiały na chaty do wioski - cztery z nich zrobię na bazie rolek po taśmie malarskiej, a piątą (większą) z kawałka rury kanalizacyjnej.

II etap

Położę podstawowe kolory na figurki i rozpocznę montowanie domków.

ja

Witam wszystkich!

W tym etapie udało mi się zrobić trochę mniej, niż zakładałem, ale jakiś postęp jest. Prawie skończyłem kolejnych dwóch tchórzliwych orków. Podczas pracy postanowiłem, że moi łucznicy będą bardziej opancerzeni, niż chciałem, w celu łatwiejszego ich rozróżnienia od zwiadowców na stole.

Generalnie prace idą coraz szybciej, kolejne figurki już się robią, więc jestem dosyć zadowolony.

W kolejnym etapie postaram się wykonać 3-4 orków i dokończyć tych, których zacząłem.

Pozdrawiam

PS Z malowaniem się wstrzymam, aż zrobię wszystkie figurki.

AWu

Pierwszy etap zaowocował 1 skończoną podstawką gockiej kawalerii w służbie bizantyjskiej.

W następny powinny powstać 4 podstawki piechoty.

Zakończenie

I to wszystkie raporty z pierwszego etapu V edycji. Co przyniesie kolejny etap? Czy ilość wysłanych raportów będzie większa? Dowiemy się 4 sierpnia.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes