logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Modelarska Mobilizacja VII - zapisy

Po trzyletniej przerwie zapraszam do udziału w kolejnej, siódmej już edycji Modelarskiej Mobilizacji. Cel pozostaje bez zmian: zmniejszyć liczbę szarego plastiku oraz srebrnego metalu na półkach i przygotować dodatkowe elementy pola bitwy, kolejne oddziały, a może nawet zupełnie nową armię! Uczestnicy będą mieli na to sześć tygodni – od 5 listopada do 16 grudnia.

Dla przypomnienia: udział w Modelarskiej Mobilizacji polega na realizacji spójnego projektu modelarskiego związanego z grami figurkowymi. Co dwa tygodnie, na koniec każdego etapu, muszą przygotować krótki raport z postępów.

„Spójny” projekt może oznaczać przygotowanie kilku oddziałów do jednej armii, dwóch walczących ze sobą grup wojsk albo zestawu makiet w jednej, konkretnej konwencji. Jeśli przygotowywane modele są mieszanką uniwersów, gier lub armii, projekt nie zostanie uznany za spójny (chyba, że ktoś zdoła mnie przekonać co do spójności swojego pomysłu).

Poza powyższą zasadą nie ma żadnych wymogów co do wielkości projektów ani skali wykonywanych modeli.

Zgłoszenia zawierające wstępny opis całego projektu (który można zmodyfikować w trakcie konkursu) i konkretny plan na etap 1 należy przesłać do 4 listopada na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Przykładowe zgłoszenie znajdziecie na dole tekstu.

Przejdźmy teraz do etapów. VII edycja MM dzieli się na trzy:

  • etap 1 – od 5 listopada do 18 listopada,
  • etap 2 – od 19 listopada do 2 grudnia,
  • etap 3 – od 3 grudnia do 16 grudnia.

Nie trzeba brać udziału w każdym etapie, ale oczywiście pominięcie jednego z nich może utrudnić realizację całego projektu.

W ostatni dzień każdego etapu należy nadesłać raport, w którym znajdą się:

  • podsumowanie prac wykonanych w danym etapie,
  • zdjęcia przedstawiające postęp prac na koniec etapu,
  • plany na kolejny etap.

Plany i podsumowanie nie muszą być bardzo rozbudowane – wystarczy jedno zdanie (choć w poprzednich edycjach dostawaliśmy całe opowiadania!). W ostatnim raporcie koniecznie należy przysłać jak najlepsze i najdokładniejsze zdjęcia wykonanych prac, które pozwolą nam ocenić projekt.

Po ostatnim etapie wytypuję zwycięzcę (a może zwycięzców?). Nagrody w tej edycji sponsorują sklep Battle Models i firma Rotten Factory.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj. Wszelkie pytania można przesłać na podany wyżej adres lub zadać w komentarzach do artykułu.

A jeśli ciekawią Was poprzednie edycje MM, zapraszam do przejrzenia związanych z nimi tekstów.

Zgłoszenie – Sarmor

W tym roku sam wystartuję w MM, choć oczywiście nie wezmę siebie pod uwagę przy wyborze zwycięzców. Moim celem jest przygotować siły radzieckie w skali 15 mm do gry Chain of Command, w której każdy z graczy dowodzi etatowym plutonem piechoty z dodatkowym (zazwyczaj niewielkim) wsparciem. W pierwszym etapie stawiam sobie za cel dokończenie plutonu tankodesantników wraz z dodatkowym karabinem maszynowym Maxim. Figurek nie jest może dużo, ale niestety mam pewne problemy z… mobilizacją.

W kolejnych etapach skupię się na dodatkowych oddziałach wsparcia: dodatkowych drużynach, moździerzach, miotaczach płomieni, działach, a może też pojazdach pancernych.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes