logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Lead Adventure - Wilhelm von Shakespeare

Kiedy Szekspira nazywamy jednym z największych poetów, stwierdzamy tymi słowy, że mało kto podpatrzył świat tak wnikliwie, dając wyraz swej wewnętrznej wizji, przekazał czytelnikowi tak głębokie odczucie jego istoty. Świat Szekspira jest dla nas zrozumiały; obcujemy tam bezpośrednio z cnotą i zbrodnią, wielkością i małością, szlachetnością i nikczemnością, i dzieje się to za pomocą środków najprostszych.
- Johann Wolfgang von Goethe, O Szekspirze w nieskończoność.

Choć może lepiej zacząć takim cytatem:

Nie! Sztuka, mój drogi Gugliemo! TA sztuka. TA sztuka, która, jeśli kiedykolwiek zostanie wystawiona, będzie żyła wiecznie w umysłach i sercach tych szczęśliwców, którzy zdołają ją zobaczyć. TA sztuka, która przypieczętuje mą reputację największego geniusza współczesności.
- Detlef Sierck, wielki dramaturg

A może nie...

Dziś piątek, więc zapraszam was do lektury relacji z otwarcia pudełka z kolejnym modelem od Lead Adventure, który trafił do mojej kolekcji. Cóż, celowo napisałem relacji z otwarcia, a nie recenzji. Bowiem w tym wpisie nie znajdziecie nawet krzty krytyki. A model Wilhelma von Shakespeara podoba mi się w całości, od racic knura na którym podróżuje dramaturg po kopię, zakończoną wyprostowanym środkowym palcem...

A wracając do relacji. Prezentowany poniżej model Wilhelma von Shakespeara w czasie rozgrywek w Warheim FS będzie używany jako Postać Dramatu, a jego zasady powinny pojawić się w bliższej niż dalszej przyszłości.

Dosiadający knura kawalerzysta zapakowany został firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurek i okrągłej podstawki zawiera także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki: Wilhelma von Shakespeara oraz jego chrumkającego wierzchowca (BRU-57 Wilhelm von Shakespeare (1)). Modele zostały odlane w białym metalu, a nadlewki i linie podziału, które zauważyłem, były łatwe do usunięcia.

Wilhelm von Shakespeare to wyrzeźbiona z pomysłem figurka, która moim zdaniem świetnie oddaje ducha uniwersum Warhammera, a przynajmniej z tego okresu, który pamiętam z 1 ed. WFRP czy 3 ed. WFB. Ilość detali, które udało zmieścić się na modelach, jest niesamowita.

Knur nosi na łbie fez, zaś na szyi zawieszony ma łańcuch z dzwonkiem. Z kolei do siodła przytroczone zostały między innymi sakiewka, pułapka na myszy, klepsydra i laleczka.

Z kolei kawalerzysta odziany jest w kirys i nagolenniki, jego kapelusz zdobią pióra, zaś w rękach trzyma kopię i otwartą książkę. Do pasa przytroczył także drewniany miecz, a plecy chroni tarcza zdobioną teatralnymi maskami.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego modelu, zresztą chciałem go mieć od momentu, gdy pierwszy raz zobaczyłem go w sieci. Ilość detali i świetna rzeźba zapowiada wiele przyjemności z malowania. A pomalowany model z pewnością zainspiruje do wymyślenia ciekawych zasad, którym podlegał będzie w czasie rozgrywek w Warheim FS.

Tekst ten dotarł do nas dwa miesiące temu, ale przedstawiona w nim figurka jest tak genialna, że nie mogłem go nie opublikować - Sarmor

Komentarze   

#1 quidamcorvus 2014-04-12 08:22
A poniżej link do zdjęć pomalowanego modelu:

http://quidamcorvus.blogspot.com/2014/02/wilhelm-von-shakespeare-and-pigs-lead.html
Cytować

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes