logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Avatars of War - Berserker Lord with Great Weapon

Tradycyjnie w piątek zapraszam do otwarcia pudełka z kolejnym modelem od Avatars of War, który kupiłem w sklepie internetowym BattleBear. Przedstawiony poniżej model krasnoludzkiego Lorda Berserkera uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

 

Figurka krasnoluda została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, który oprócz modelu Berserkera i kwadratowej podstawki 25 x 25 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu oraz innymi niezbędnymi informacjami. Szanowne państwo-draństwo zechce przyjrzeć się podstawce, widzicie slot na magnes neodymowy? Świetny pomysł, zresztą pisał już o tym Kapitan Hak przy okazji omawiania zawartości pudełka z Dwarf Pathfinders od AoW.

Blister zawiera jedną figurkę krasnoludzkiego Lorda Berserkera z Wielką Bronią (Berserker Lord with Great Weapon). Model, który podzielony został na cztery części, został odlany w białym modelu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu wybranych części połączyłem elementy ze sobą, mocując je na sztyftach ze spinacza biurowego. AoW umożliwił złożenie modelu w trzech wariantach 'fryzurowych'. W pierwszym wariancie, na który zresztą się zdecydowałem, Berserker nosi klasycznego, charakterystycznego dla Pogromców irokeza. W kolejnej wersji krasnolud może posiadać 'szpiczastego' irokeza, zaś trzecia opcja to łysy czerep i warkocz.

Krasnoludzki Lord Berserker to bardzo bogaty w detale, choć mało fotogeniczny model, który swoją stylistyką nawiązuje bezpośrednio do Pogromców od GW. Umięśniony Krasnolud stoi oparty na stylisku dwuręcznego topora, a stopę opiera na odciętej głowie Wojownika Chaosu. Wysadzane klejnotami bransolety chronią przeguby, klejnoty zdobią także wpięte w brodę spinki oraz szeroki pas, podtrzymujący z kolei przepaskę biodrową, w którą odziany jest Pogromca. Ponadto Felix Paniagua, który wyrzeźbił Lorda Berserkera, ozdobił model bliznami widocznymi na lewej łopatce oraz kolczykami wpiętymi w przegrodę nosa i skórę na lewym ramieniu. Najsłabszym elementem modelu jest żeleziec topora, broń jest ledwo widoczna, a umieszczone po bokach zdobienia nachodzą na ostrze.

Na ostatnim można porównać modele z AoW (omawiany dziś Lord Berserker oraz Bor Dragonbane i Dwarf Berserker) z modelami Pogromców od GW.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes