logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Modelowanie podstawek 3 - zimowy krajobraz

W dzisiejszym odcinku serii "U podstaw" zaprezentuję jak wykonać zimową podstawkę - ze śniegiem i lodowymi soplami. Jestem pewien, że wielu użytkowników skorzysta z przedatwionych przeze mnie rozwiązań - w końcu Kosmiczne Wilki czują się w śniegu jak w domu, a i Khadorczykom cieplej się na duszy zrobi. Zapraszam do czytania.

 

Materiały

  • podstawka,
  • klej wikol,
  • piasek,
  • kawałek korka,
  • pistolet do klejenia "na gorąco",
  • soda oczyszczona,
  • woda,
  • Farbki i washe (w tekście podaję nazwy zgodne z paletą GW).

I opcjonalnie roślinki (u mnie jest to gałązka Chrobotka Reniferowego).

Modelowanie

Modelowanie zaczynamy od przyklejenia korka do podstawki. Odrywamy zbędne fragmenty (chowamy je jako kamienie do przyszłych projektów).Smarujemy wikolem górną powierzchnię skały i wolną przestrzeń na podstawce.Całość zasypujemy piaskiem i zostawiamy do wyschnięcia. Wyjmujemy i strzepujemy nadmiar piasku.
Nakładamy na całą powierzchnię podstawki czarny podkład.

Malowanie

Malowanie zaczynamy od nałożenia ciemnoszarego koloru (Codex Grey) na skałę (używamy techniki suchego pędzla).

Kontynuujemy rozjaśnianie jasnoszarym (Astronomican Grey), omijając najbardziej zagłębione miejsca.

Dodajemy końcowe rozjaśnienia przy użyciu białego (Skull White).

Fragmenty pokryte piaskiem malujemy ciemnym brązem (Scorched Brown).

Rozjaśniamy jaśniejszym odcieniem (Bubonic Brown).

Odstawiamy podstawkę do wyschniecia. W tym czasie przygotowujemy sople lodu. Rozgrzewamy pistolet i nakładamy klej na gładką powierzchnię. Przykładamy wylot pistoletu do płytki, wyciskamy małą kroplę, i powoli odsuwamy pistolet, aby klej się rozciągnął w coś na kształt stożka.

Po zaschnięciu kleju powtarzamy czynność, tym razem zaczynając na gotowych stożkach. W ten sposób otrzymamy ładne, przezroczyste sople (technika wymaga kilku prób, ale daje ładne efekty). UWAGA! Nieudanych sopli nie wyrzucamy, mogą się przydać w innym projekcie.

Przyklejamy sople do krawędzi skały (pilnujemy, aby wisiały pionowo).

Dodajemy inne drobne elementy, które według nas powinny znaleźć się na podstawce - u mnie jest to krzaczek zrobiony z gałązki Chrobotka.

Teraz pora na przygotowanie śniegu. Bierzemy porcję wikolu, i mieszamy z 2-3 porcjami wody (im mniej wody, tym bardziej mokry będzie gotowy śnieg). Do mieszanki powoli dodajemy sodę oczyszczoną, aż uzyskamy konsystencję gęstego jogurtu (masa powinna dać się rozsmarowywać bez trudności, ale nie może się sama rozlewać).

Nakładamy (przy użyciu starego pędzla) naszą masę, i zostawiamy na 24 godziiny do wyschnięcia.

Dziękuję za uwagę.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes