logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Mini Monsters - recenzja

Jak zapewne państwo-draństwo zdążyło się już zorientować, od dłuższego czasu pracuję nad budową makiet do Warheim FS. Gdy większość budynków i terenów jest już gotowa, przychodzi czas na detale, a te w części pochodzić będą od Minimonsters.eu. I choć do zakończenia prac nad makietami pozostało jeszcze sporo czasu, to zacząłem już kompletować różnego rodzaju beczki, skrzynie, pompy wodne i tym podobne akcesoria, którymi uzupełnię wystrój pola bitwy.

Produkty Minimonsters.eu można nabyć za pośrednictwem Allegro lub Ebaya, tam też znaleźć można aktualną listę dostępnych produktów dedykowanych zarówno do gier w klimatach fantasy, jak i sci-fi.

Wybrałem Allegro i kupiłem zestaw zwykłych beczek oraz dużych beczek, a także kufry. Ponadto, z myślą o wykorzystaniu głównie do wykończenia dioramy oraz podstawek Nieumarłych, nabyłem kilka zestawów nagrobków i posągi gargulców.

Większość obecnie dostępnych produktów odlana została w żywicy, choć jak posiadam jeszcze kilka gipsowych, które nabyłem wiele miesięcy temu. Modele dotarły do mnie w solidnie zapakowanej paczce, a poszczególne produkty zapakowane zostały w strunowe woreczki.

Odlewy są dość dobrej jakości, choć po bliższym przyjrzeniu dostrzec można ślady pęcherzyków powietrza. Jednak jest ich niewiele i nie powinno być problemu z uzupełnieniem ubytków za pomocą szpachlówki czy green stuffu. Na nagrobkach znalazłem także kilka nadlewek, ale ich usunięcie nie sprawiło żadnych problemów. Żywica jest dość elastyczna i nie kruszy się pod ostrzem noża. Należy jednak pamiętać, by przed malowaniem odlane z żywicy modele odtłuścić, czyszcząc powierzchnię na przykład płynem do mycia naczyń.

Modele są dość dobrze wyskalowane i obok figurek w skali 28 mm wyglądają naturalnie. Przełożenie jakości zestawów oferowanych przez Minimonsters.eu na cenę wypada bardzo korzystnie, a stale powiększający się wybór produktów pozwoli z powodzeniem urozmaić pole bitwy.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes