logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Brama z kratą wg QC

Czytelnicy mojego bloga z pewnością zauważyli trwające w warsztacie prace nad budową dioramy przedstawiającej fragment Twierdzy Pięciu, na której prezentowane będą figurki służące w szeregach kompanii Nieumarłych. Jednym z etapów budowy było zrobienie dwóch skrzydeł bramy z kratą.

Wbrew pozorom zrobienie takiej kraty jest dość proste. Oprócz pokazanych na zdjęciu narzędzi potrzebne będą także wykałaczki, kawałek plastiku, z którego zostaną wycięte poziome belki, oraz spinacze biurowe i klej cyjanoakrylowy.

Prace zacząłem od wycięcia z plastiku, ostrym nożem do tapet, dwóch pasów, które następnie nawierciłem w miejscach, gdzie przechodzić będą wykałaczki imitujące metalowe pręty. Niestety zepsułem jakiś czas temu wiertła o odpowiedniej grubości i otwory musiałem powiększyć do odpowiedniej średnicy skalpelem oraz pilnikiem o okrągłym przekroju.

Po przygotowaniu otworów przyciąłem krawędzie plastikowych pasów i wywierciłem otwory na haki zawiasów. Przygotowane wcześniej wykałaczki przyciąłem do odpowiedniej długości i osadziłem w "sztabach", utrwalając połączenia klejem cyjanoakrylowym.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło, pierwszą i ostatnią wykałaczkę wkleiłem bez przycinania. Wynika to z tego, że zwieńczenie bramy ma być mniej lub bardziej łukowate. Stąd kolejnym krokiem jest rozwiercenie zarówno wklejonych w listwy wykałaczek, jak i przyciętych wcześniej "grotów".

Przygotowane w poprzednim etapie groty mocuję na sztyftach w wywierconych wcześniej otworach, przedłużając przycięte wcześniej wykałaczki. Brama z kratą będzie osadzona na zawiasach. Haki zawiasów zrobiłem z wykrzywionych pod kątem prostym fragmentów spinacza biurowego.

Gotowe bramy po umieszczeniu na zawiasach prezentują się następująco:

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes