logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Zvezda - Starship Troopers

Wieści ze wschodu ciąg dalszy! Czytelnicy zapewne pamiętają serię artykułów opisujących system Ring of Rule autorstwa rosyjskiej firmy Zvezda. Należy jednak zauważyć, że oprócz modeli fantasy i historycznych, Gwiazda proponuje również modele science-fiction, rzecz jasna plastikowe. Zapraszam do recenzji 2 z nich.

Zvezda Starship Troopers Forces in Action

Zaczniemy może od zabawki mniejszego kalibru - 4 napakowanych bioniką żołnierzy z plecakami odrzutowymi.

Pudło to zwykła miękka tektura, z przodu kolorowa grafika, z tyłu renderowana w 3D "propozycja podania", pokazana również krok po kroku w bardzo przejrzystej instrukcji.

Wewnątrz 2 wypraski z ciemnoszarego plastiku, pozwalające na złożenie 4 zupełnie różnych modeli, do tego 4 sztuki bezbarwnych "pałąków" do zrobienia latającego oddziału i 4 podstawki 30mm z otworami (jak zauważyłem wtyka się w nie czerwone znaczniki, zapewne ma to znaczenie w grze - ale pewności nie mam).

Kilka zbliżeń na wypraski i detale - miazga jak dla mnie, jakościowo na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Detale są ostre, jest ich bardzo dużo, linie podziałów praktycznie nie występują - do tego takie elementy jak ostrza na broniach są bardzo cienkie, a przy tym nadal twarde i perfekcyjnie proste.

Zvezda poszła po rozum do głowy i zredukowała liczbę elementów potrzebnych do złożenia jednego modelu. A do tego każda z powierzchni klejenia jest odpowiednio duża, więc złożenie tych figur to przyjemność.

Poniżej komplet części potrzebnych do zmontowania jednego żołnierza - głowa, 2 części korpusu, 2 ramiona, 2 części nóg, 3 części na plecak - korpus i 2 dysze wylotowe. Korpus łączony na 2 bolce, więc nie ma mowy o przesunięciu, głowa wpuszczona w korpus, plecak i dysze do niego również z fabrycznymi bolcami. nogi z korpusem i ramiona mocowane są na styk, powierzchnia klejenia gładka i duża.

Pora na minus - jedyny, jaki znalazłem. Modele zakupiłem z myślą o klimatycznych Chaos Space Marines z Plecakami Odrzutowymi (Raptors). Problem w tym, że Starship Troopers w sklepie znalazły się w grupie "28mm", na opakowaniu jednak mowa jest o 1:48 - i faktycznie, te akurat modele nadają się na "True scale" Marines bądź na Obliterator Cult. Poniżej rodzinne zdjęcie z modelami Games Workshop.

Zvezda Starship Troopers Crab Biotank

Teraz czas na danie główne tego zamówienia - bioczołg "Krab". Ponownie mamy żywą istotę, napakowaną sterydami i bionicznymi wszczepami - tyle, że tym razem jest to przerośnięty skorupiak.

W pudełku mamy 3 wypraski - jedna z krabem, druga z nogami, trzecia ze znajdującą się na plecach skorupiaka wieżyczką (w wyprasce z krabem jest również zaślepka, jakby ktoś wolał wieżyczki nie instalować).

Ponownie mamy do czynienia z zupełnie inną jakością niż w Ring of Rule - seria zbliżeń.

Bydlę jest wielkie, to trzeba przyznać. Na szybko skleiłem samego kraba, by móc pokazać jego rozmiar - poniżej kilka fotek "krok po kroku" i gotowa bestia z płytą CD dla porównania.

Oto moje pierwsze zakupy z działu Science Fiction od Zvezdy. Przyznam szczerze, jestem nieco zawiedziony, że piechota ma inną skalę niż większość znanych mi bitewniaków - za to potwór jest fantastyczny.

Rzecz jasna do tych modeli jeszcze powrócimy na naszych łamach, tymczasem zapraszam w poniedziałek na coś zupełnie innego...

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes