logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Armia w 7 dni - Chronopia Elfy 1200 - dzień 2

Drugi dzień pracy nad Chronopijną armią Elfów z Domu Obsydianowego Węża za mną - pora odtrąbić pierwszy mały sukces. Zapraszam na krótką relację.

 

 

Dzień 2 - założenia

Na dzisiaj zaplanowałem przygotowanie modeli do malowania i nałożenie metalików z aerografu.

Dzień 2 - realizacja

Tak jak zapowiadałem, wstałem sobie dziś rano nieco wcześniej i pomazałem podstawki wikolem, przysypałem kamykami oraz piaskiem i spokojnie poszedłem do pracy. Jak można się domyślać, 8 godzin później wikol był suchy, więc dużym pędzlem oczyściłem modele z pyłu i nałożyłem podkład. Tu mała dygresja: kupiłem niedawno spray produkcji ukraińskiej, Czarny mat, jak określiła sprzedawczyni "pancerny". Pucha 400ml kosztuje 7zł, mat to nie jest, bardziej satyna - ale wytrzymały i wydajny. Mankament jest taki, że do rozprężania użyto propan-butanu (!), który w połączeniu z nośnikiem śmierdzi przeokrutnie.

Na to poszła baza z Boltgun Metal. Dość dokładnie, jedynie naprawdę ukryte powierzchnie zostaną czysto czarne (przynajmniej na razie).

Mniej więcej od pasa w górę nałożyłem rozjaśnienie z Mithril Silver.

I miał być koniec, ale że wieczór jeszcze młody, to dokończyłem metal. Wash z Badab Black, nakładany obficie dużym, miękkim pędzlem.

Na koniec drybrush Mithril Silver (ponownie duży, miękki pędzel, drybrush delikatny, żeby tylko uwypuklić fakturę kolczug i krawędzie zbroi).

Prawdopodobnie na koniec jeszcze raz dam wash, choć efekt już w tej chwili wygląda całkiem-całkiem. Zapraszam jutro na kolejny raport!

PS Zastanawiałem się nad tym, na jaki kolor pomalować smoka. Wstępnie myślałem o czerwonym, ale może wtedy wyglądać mdło wśród czerwonej armii. Dlatego rozważam zielony, tak jak planowane detale (kryształy, wstęgi itp). Co będzie lepsze? A może macie inne pomysły?

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes