logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Terenokreacja - martwe bagienne drzewa

Witam w kolejnej odsłonie terenokreacji! Dziś zajmiemy się poprawianiem drzewostanu na goblińskich bagnach, prowadząc intensywne nasadzenia martwych pni drzew. Zapraszam!

 

 

Przygotowania

Do wykonania tego terenu potrzebne będą:

  • podstawka pod teren - grubość co najmniej 2mm,
  • drut miedziany (wyjęty z podtynkowych kabli do instalacji elektrycznych będzie ok),
  • kleje superglue i wikol,
  • szary papier toaletowy,
  • kamyki, piasek i inne posypki wedle uznania.

Zanim przejdziemy do wykonywania terenu pragnę przedstawić fotkę, która stała się inspirację w tym projekcie:

Wykonanie

Pracę zaczynamy od wycięcia podstawki i zaznaczeniu miejsc, w których pojawią się pnie. Zależało mi na tym, by teren był grywalny - dlatego drzewa znajdą się na suchym lądzie, zamiast w centrum bagna.

Wzdłuż narysowanych obrysów pni wiercimy otwory, w które później będziemy wklejać drut miedziany - szkielet naszych drzew.

Pora na rusztowania - przy pomocy superglue wklejamy druty w wywiercone wcześniej otwory, następnie łączymy je na wolnym końcu - na przykład taśmą.

Do największego pnia potrzebna będzie "złączka", żeby na szczycie nie miał szpica, jak poprzednie. Dlatego w zwykłej plastikowej podstawce nawiercamy otwory, w które później włożymy druty.

Najwyższa pora na pokrycie pni korą. Druty pokrywamy wikolem i oklejamy szarym papierem toaletowym. Nasączamy go ostrożnie mocno rozwodnionym wikolem, aby się "pozapadał", tworząc charakterystyczną formę pnia.

Tak wygląda pień po naklejeniu 4 warstw papieru.

A tak prezentuje się cała konstrukcja. Wystarczy nałożyć wikol na podstawkę, posypać kamykami/piaskiem i zostawić do wyschnięcia.

Tak wyglądają nasze martwe drzewa po położeniu podkładu.

Podsumowanie

Głównym atutem takiego terenu jest niski koszt produkcji i grywalność. Łatwo manewrować modelami, gdy zamiast typowych drzew mamy jedynie martwe kikuty. Do tego dochodzą niemałe walory estetyczno-klimatyczne - w każdym uniwersum trafiają się tereny bagienne, więc przydało by się mieć ich kilka w zapasie. Dziękuję za uwagę i zapraszam po świętach na drugą część poradnika!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes