logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Alternatywy GW - Mantic Games

W dzisiejszej odsłonie Alternatyw GW zajmiemy się młodym, ale dość znanym graczem na rynku modeli fantasy. Mowa o Mantic Games, firmie produkującej plastikowe modele fantasy dedykowane grze Kings of War. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że zaadaptowanie ich do potrzeb Warhammera jest dziecinnie proste. Zapraszam!

Słowo wstępne

Modele Mantic Games to głównie plastik - w ofercie znajdują się co prawda modele metalowe, jednak i one powoli są wymieniane na rzecz figurek z tworzyw sztucznych. Na chwilę obecną mamy dostępne 3 armie oraz czwartą zapowiadaną. Elfy, Nieumarli i Krasnoludy to armie będące w ofercie Mantica, a z zapowiedzi znani są Orkowie. Istotne jest również to, jaką politykę stosuje Mantic Games - każdy zestaw jest dostępny w kilku rozmiarach, przy czym zestawy większe pozwalają na całkiem spore oszczędności - należy mieć to na uwadze, gdy planuje się zakupy. Przyjrzyjmy się nieco dokładniej, co Mantic ma nam do zaoferowania...

Przegląd oferty

Zaczniemy od Elfów. To pierwsza armia firmy, stąd design modeli nie każdemu musi odpowiadać. Na dobry początek Battleforce - a w nim 60 modeli, w tym 20 włóczników, 20 łuczników, 10 zwiadowców i dowództwo. 45£.

Oddział 10 łuczników, do wyboru z grupą dowodzenia lub 10 szeregowymi. 8£.

Elficki Lord na smoku - udana rzeźba, choć smok sporo mniejszy niż ten Games Workshop. 20£.

Limitowane modele Gwardii Pałacowej. 20£.

Krasnoludy - w wykonaniu Mantic Games wyglądają tak, jakby użyteczność zbroi była jedynym wyznacznikiem jej wartości. Stąd mniejsza ilość ozdób - ponownie, rzecz gustu. Na początek to, w czym Mantic jest najlepszy - dużo za niską cenę. 5 oddziałów wojowników po 20 modeli już za 50£. Oczywiście dostępne są również zestawy mniejsze za stosownie niższą kwotę.

4 dowódców armii. Modele metalowe, świetnie pasują do ogólnej wizji tej armii. 12,50£.

Berserkerzy. Na tę chwilę jedne z najnowszych modeli krasnoludzkich. 12,50£ za 5 figurek.

Potężna armia krasnoludzka. 5 modeli dowódców, 10 berserkerów, 100 wojowników, 40 kuszników, 4 działa - a do tego torba gratis. 99£.

I, na koniec, dość klasyczni nieumarli. Elitarna Gwardia - 12,50£ za 20 modeli.

12,50£ to cena, za jaką możemy nabyć 2 strzelające czaszkami katapulty, oczywiście obsługa machin w komplecie.

Świetna kawaleria, kiedyś w metalu, obecnie w "plastikożywicy" - 20 konnych za 50£.

Jeden z dowódców - Mhorgoth the Faceless. 5£.

A w ramach zachęty - oto projekt jednego z Orków - czwartej armii Mantic Games.

Podsumowanie

Oczywiście zaprezentowane zestawy to zaledwie część oferty Mantic Games. Pełna lista modeli dostępna jest na stronie:

Osobiście muszę przyznać, że Mantic znalazł dla siebie niszę - mało jest firm, które za swój podstawowy cel wybrały sobie produkcję modeli tanich i łatwych do złożenia. Dzięki temu zabiegowi na modele Mantic Games jest wielu chętnych, którzy cenią sobie ładną, spójną i, co ważne, tanią armię do gry.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes