logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Copplestone Castings - Recenzja modeli

O Copplestone Castings wspominaliśmy na łamach The Node wielokrotnie - szeroka oferta sprawia, że wspomniana firma pojawia się w niemal każdym zestawieniu modeli. Zapraszam do skromnej recenzji ich produktów!


Rozpoznanie

Kwestie mało istotne - pakowanie

Firma Copplestone Castings ma swoją siedzibę w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Zamówienie złożone 2 lipca dotarło do mnie 4 dnia roboczego. Małe kartonowe pudełeczko przybyło pocztą lotniczą.

Wewnątrz znalazłem 5 woreczków strunowych (na każdym naklejka z kodem produktu i jego nazwą), garść "chrupek" i karteczkę z informacją, że "chrupki" nie są styropianowe, tylko z mączki pszenicznej, i jako takie są w pełni ekologiczne i kompostowalne. Znalazło się tam także odręcznie napisane "Thank you" - bardzo sympatyczny gest.

Co wewnątrz? - badanie modeli

Modele Copplestone to w całości metalowe odlewy, głównie jednoelementowe. Część ma własne podstawki, pojedyncze rzeźby mają dołączoną typową plastikową podstawkę. Technologicznie modele są bez zarzutu - prócz kanalików odpowietrzających nie znalazłem absolutnie żadnych błędów produkcyjnych. Na próżno szukałem linii podziału form - w każdej figurce cięcia są poprowadzone tak, by nie można było ich zauważyć, dzięki czemu po odtłuszczeniu można siadać do malowania. Poniżej zdjęcia zamówionych przeze mnie modeli.

Na początek jedyny wieloczęściowy model - łowczyni wilkołaków. Mamy tu 3 elementy: korpus i 2 ręce. Proporcje są całkiem dobrze zachowane (choć w moim odczuciu głowa mogłaby być minimalnie mniejsza), a poza jest dość dynamiczna, choć bardziej przypomina wywracanie się niż celowy ruch.

Szczuroczłek - urocza rzeźba jegomościa w cylindrze i podartym fraku. Dobry do steampunku, a i w Mordheim zrobiłby furorę.

Barbarzyńscy herosi - 4 wojowników (łucznik, topornik i 2 szamanów). Poziom wykonania bardzo wysoki, ale szamani przez pochyloną postawę są o głowę niżsi od "bojowych" kolegów.

Copplestone nie ogranicza się tylko do skali 28mm. Możemy tam również nabyć samoloty 1:144 oraz armie fantasy 10mm. Poniżej kilka postaci z zestawu "Evil characters".

Jeśli nie masz boja wstąp, bracie, do woja - porównanie z innymi producentami

Poniżej 2 zdjęcia porównujące wysokość modeli Copplestone z modelami GW i do Chronopii.

Podsumowanie

Copplestone Castings oferuje swoim klientom szeroką gamę modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Można się tam spokojnie zaopatrzyć w drużyny do większości popularnych skirmishów, a i znalezienie dowódców dla armii fantasy, s-f czy historycznych nie będzie problemem. Dziękuję za uwagę!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes