logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Scibor - Dwarf Organ Gun, cz. 1

Dziś z przepastnego pudełka z zestawami, z których zamierzam złożyć Kompanię krasnoludzkich Piwowarów do Warheim Fantasy Skirmish, wylosowałem blister z modelem Dwarven Organ Gun od polskiej firmy Scibor Monstrous Miniatures. Machina ta wejdzie w skład kompanii jako Najemne Ostrze.

Z uwagi na ilość zdjęć podzieliłem wpis na dwie części. W pierwszej przyjrzę się bliżej machinie, a w drugiej załodze.

Wieloczęściowy model odlany z szarej żywicy przedstawia solidnych rozmiarów krasnoludzką, ładowaną odtylcowo machinę wojenną wraz z obsługującą organki załogą i wózkiem z amunicją.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić go z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto na elementach zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć. Po rozpakowaniu warto też umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Części machiny dość dobrze do siebie pasują, a jej sklejenie – pomimo wielu elementów – nie przysporzyło mi kłopotów.

Na marginesie dodam, że powyższy tekst – pochodzący z mojego bloga Danse Macabre – został opublikowany w ramach sto dziesiątej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa jeszcze nie tego wiedział, FKB to inicjatywa polskiej wargamingowej blogosfery zapoczątkowana 7 września 2014 roku przez Inkuba na blogu Wojna w miniaturze. Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyło się sto dziewięć edycji, których podsumowania znajdziecie tutaj. Gospodarzem sto dziesiątej edycji jest Kapitan Hak, który na swoim blogu Hakostwo opublikował post z tematem przewodnim październikowej edycji: Maszyna.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes