logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Medusa Project - Terrifying Anomaly

Dzięki Medusa Project dziś na moim blogu Danse Macabre (i gościnnie na moim skromnym portalu – przyp. Sarmor) po raz kolejny opuszczam uniwersum Warhammer Fantasy i na chwilę przenoszę się wraz z Wami do postapokaliptycznego świata przerażających anomalii.

Niebawem na KS ruszy zbiórka zatytułowana Post apocalyptic miniatures – Terrifying Anomaly (STL Files). Celem tej kampanii jest ufundowanie stworzenia plików STL, które każdemu posiadaczowi drukarki 3D pozwolą na wydrukowanie modeli przedstawiających najemników i naukowców badających niepokojące mutacje pojawiające się na terenie jednej z elektrowni atomowych w roku 2027.

Przesyłkę otrzymałem w solidnie zapakowanej paczce, wewnątrz której znajdowało się niepozorne, widoczne na zdjęciach czarne pudełko, w którym znalazłem recenzowane figurki.

Zestaw podstawowy składa się z plików pozwalających na wydrukowanie sześciu bohaterów i jednego dotkniętego anomalią jelenia. Poniżej oprócz tych postaci przedstawię Wam model dostępny jako darmowy prezent, czyli Maxima, nagrodę za wczesny dostęp Outcast Owl i Flint oraz dostępnych jako cele dodatkowe Vasilija i Dra Mikhaila. Jednak w czasie trwania zbiórki zainteresowani będą mogli odblokować znacznie więcej plików STL, które po zakończeniu kampanii będą dystrybuowane na stronie MyMiniFactory.

Modele ze zdjęć widocznych w poniższej recenzji zostały wydrukowane przez Medusa Project, ale jeszcze raz podkreślę, że celem zbiórki jest ufundowanie plików STL. W związku z tym nie będę się skupiał na fantastycznej jakości otrzymanych wydruków, bo ta będzie zależeć przede wszystkich od drukarki 3D, do której będziecie mieli dostęp.

Figurki są skalowane na 32 mm, mają dość statyczne pozy i – z wyjątkiem chowającym się za fragmentem muru Maximem – są jednoczęściowe.

Modele zostały szczegółowo wyrzeźbione, ale jednocześnie nie są przeładowane zbędnymi detalami, których ilość mogłaby przytłoczyć początkujących malarzy. Nie oznacza to wcale, że bardziej doświadczeni malarze nie mają tu czego szukać – im również praca nad tymi wzorami sprawi przyjemność.

Jeśli interesują Was modele, które z powodzeniem wykorzystacie we wszelkich grach sci-fi i postapo, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Medusa Project, wejścia na stronę zbiórki i zapoznania się ze szczegółami.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes