logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Orzol Studio i Kazrak Studio - Mythos Villains (Core Set)

Dziś na blogu Danse Macabre i gościnnie na TheNode.pl mam dla Was recenzję modeli z serii Mythos Villains (Core Set) od Orzol Studio i Kazrak Studio, które będziecie mogli nabyć na Kickstarterze w ramach startującej niebawem kampanii Mythos Villains. Jak wskazuje jej tytuł, zbiórka pozwoli Wam wejść w posiadanie figurek w skali 32 mm przedstawiających potwory i antagonistów inspirowanych Mitologią Cthulhu, którą stworzył H.P. Lovecraft.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć modele The Hound, Deep One, Monella de Cruel, Roy Hourer i Joe Fish, które wchodzą w skład zestawu podstawowego. Jak wspomniałem na wstępie, potwory pochodzą z Mitów Cthulhu, zaś postacie nawiązują do bohaterów (niekoniecznie pozytywnych) znanych z kultowych filmów – z pewnością ich rozpoznacie.

Podobnie jak w przypadku recenzowanych wcześniej postapokaliptycznych modeli od Orzol Studio, jakość żywicznych odlewów jest bardzo dobra. Sklejone modele znów fotografowałem bez tradycyjnego u mnie washowania, a zdjęcia zrobiłem w trybie makro. Co więcej, modele nie były w żaden sposób czyszczone, a błony pozostałe po procesie odlewania zauważyłem jedynie na figurce Monella de Cruel.

W przypadku modeli wieloczęściowych klejenie nie sprawiło żadnych problemów. Elementy są dość dobrze spasowane, choć zdarzają się między nimi naprawdę niewielkie szczeliny, które warto wypełnić masą plastyczną.

Jeśli szukacie modeli do gier w klimatach Cthulhu, to seria figurek od Orzol Studio zdecydowanie jest warta rozważenia.

Na KS będziecie mogli nabyć figurki odlane w metalu lub żywicy figurki, bądź też pliki stl do samodzielnego wydrukowania. Zasady gry każdy będzie musiał zorganizować we własnym zakresie.

Figurki polecam i niech gwiazdy będą w porządku!

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes