logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Orzol Studio - Post apocalyptic miniatures

Dziś na blogu Danse Macabre (i gościnnie na łamach TheNode.pl – przyp. Sarmor) mam dla Was recenzję modeli z serii Post apocalyptic miniatures od Orzol Studio, które będzie mogli nabyć w ramach startującej niebawem kampanii na Kickstarterze pod tytułem Post apocalyptic miniatures.

Stali czytelnicy mojego bloga doskonale wiedzą, że Danse Macabre to głównie Warheim FS i modele w klimatach fantasy. Jednak przy okazji różnych wpisów często wspominałem Wam, że sci-fi – w tym post-apo – interesuje mnie równie mocno, choć zwykle nośnikiem są inne media – książki lub gry komputerowe, do których starałem się ograniczać. Niestety, gdy odezwał się do mnie Tomek z pytaniem, czy nie chciałbym rzucić okiem na ich modele w klimacie post-apo, i pokazał mi zdjęcia figurek w skali 32 mm, uległem…

Cóż, nie jest to też pierwsza recenzja bardzo dobrej jakości modeli od Orzol Studio, bowiem wcześniej mieliście już możliwość obejrzeć między innymi wyvernę (a tutaj możecie rzucić okiem na pomalowaną figurkę).

I tak po kilku dniach odebrałem solidną paczkę z modelami umieszczonymi w pojedynczych blistrach.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to świetna jakość odlewów, którą zobaczycie na zdjęciach poniżej. Co więcej, sklejone modele fotografowałem bez tradycyjnego u mnie washowania, a zdjęcia zrobiłem w trybie makro i mimo tego jedyne widoczne niedoskonałości to moje próby szpachlowania dwóch konwertowanych modeli, które złożyłem z innych bitsów, niż przewidział producent. Jeśli złożycie modele zgodnie z zamysłem twórców, to nie znajdziecie większych szczelin, bowiem części pasują do siebie bardzo dobrze.

Większość żywicznych modeli składa się z odlanych w całości korpusów z nogami, do których należy przykleić ramiona i głowy, a w przypadku snajpera także plecak z wyposażeniem.

Złożone z wielu części modele pozwalają na pewną dowolność w ustawieniu ramion i głowy, możecie także wymieniać bitsy pomiędzy różnymi figurkami, by uzyskać bardziej zróżnicowane postaci.

Modele podzielone są na dwie frakcje. Pierwszą stanowią odziani na sportowo (czyli w zdobione trzema lampasami dresy i bluzy z kapturami) bandyci skutecznie chowający się za przeszkodami dzięki mistrzowskiemu opanowaniu słowiańskiego przykucu.

Druga grupa składa się z ubranych w mundury, dobrze wyposażonych stalkerów. Większość modeli ma także założone maski przeciwgazowe.

Ponadto do zestawu dołączone są dwie odlane w całości mechaniczki.

Jeśli szukacie modeli do gier w klimatach post-apo lub osadzonych w czasach współczesnych, to zdecydowanie seria figurek od Orzol Studio jest warta rozważenia.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku i Kickstarterze.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes