logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Scibor - Lego Zombie Kosmonauta

Dzisiaj na moim blogu Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) miałem Wam pokazać zestaw Stone Entrances od SpellCrow, ale ponieważ odebrałem w końcu mojego Lego zombie-hipka od Ścibor Monstrous Miniatures, to on pojawi się w ramach piątkowej recenzji.

Model umieszczono w przeźroczystym blisterze, w którym oprócz odlanego w żywicy modelu znalazła się firmowa ulotka.

Model przedstawia lekko sfatygowanego kosmonautę Lego, który na własnej skórze doświadczył niekorzystnego działania obcych środowisk. Mamy więc charakterystyczny dla figurek Lego z lat 80-tych XX wieku hełm bez przyłbicy i butlę z tlenem. Scibor dodał przerwany przewód tlenowy oraz ukrytą pod hełmem czaszkę.

Figurka jest wyższa niż przeciętny model człowieka w skali 28 mm, ale niższa niż ogr. Niestety nie posiadam oryginalnego ludka Lego i nie pokażę Wam, jak model Ścibora prezentuje się przy swoim protoplaście.

Jakość odlewu jest dobra. Na boku modelu widoczne są delikatne ślady podziału formy, zaś błony pozostałe po procesie odlewania można łatwo usunąć szczoteczką do zębów. Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Sam model jest jednym z pierwszym w serii i – z tego co widzę – obecnie nie jest dostępny na stronie producenta. Choć może po prostu nie umiem go znaleźć…

Jeśli spodobał się Wam pomysł na serię modeli, to na stronie Scibor MM znajdziecie dużo więcej modeli nawiązujących do figurek Lego.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes