logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Tereny do Gier - Obora

Zapraszam na recenzję kolejnej makiety od firmy Tereny do Gier, którą przygotowałem na mojego bloga Danse Macabre (a na TheNode występuje tradycyjnie jako tekst gościnny). Trzy tygodnie temu zaprezentowałem spichlerz, a dziś mam dla Was oborę.

Opisywana makieta przedstawia dwukondygnacyjną średniowieczną oborę, która mogła stać w pruskiej wiosce. Wykonany w skali 28 mm budynek ma 10 cm szerokości, 22 cm długości i 12 cm wysokości.

Prezentowana w tym tekście wersja, którą w sklepie Terenów do Gier znajdziecie tutaj, przeznaczona jest do samodzielnego sklejenia i pomalowania. Choć zestaw nie zawiera instrukcji, to złożenie modelu jest proste. Rozpakowanie obory, sklejenie jej i wykonanie poniższych zdjęć zajęło mi około 40 minut.

Obora ma zdejmowany dach, który pozwala umieścić w jej wnętrzu modele (choć ja na własne potrzeby postanowiłem skleić cały budynek).

Warto też zaznaczyć, że istnieje pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu jeśli zakupimy więcej egzemplarzy, będziemy mogli złożyć różniące się od siebie budynki.

Podobnie jak prezentowany wcześniej spichlerz, oborę zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek w Warheim Fantasy Skirmish, jednak z powodzeniem można jej użyć w wielu grach fantasy i historycznych (osadzonych w średniowieczu lub późniejszych epokach).

Makiety będę używał do rozgrywania potyczek poza murami miast, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrz budynków. Fakt, że oborę wykonano w skali 28 mm, ma dla mnie dodatkową wartość: makieta jest ładnym tłem dla modeli, a jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes