logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Tereny do Gier - Spichlerz

Dziś na łamach bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) przedstawiam szanownemu państwu-draństwu recenzję makiety przedstawiającej Spichlerz od firmy Tereny do Gier. Omawiany budynek jest dostępny osobno w sklepie producenta, ale stanowi też część pruskiej wioski. Obecnie możecie zostać jej sołtysem lub włodarzem – wystarczy, że wesprzecie projekt Archetypiczna wioska na platformie Wspieram.to albo Tabletop Village Collection na Kickstarterze.

A jeśli dysponujecie wolnymi 750 złotymi, a nie macie umiejętności, czasu lub ochoty na malowanie, to możecie otrzymać makiety już sklejone i pomalowane. Zdaję sobie sprawę, że dla pojedynczego gracza to duży wydatek, ale jeśli jesteście zrzeszeni w klubie lub spotykacie się w większym gronie, jest to wydatek warty rozważenia – szczególnie biorąc pod uwagę dużą uniwersalność budynków.

Recenzowana makieta przedstawia trzykondygnacyjny średniowieczny spichlerz, który mógł stać w jakiej pruskiej wiosce. Budynek jest wykonany w skali 28 mm i ma 12 cm szerokości, 15 cm długości i niespełna 18 cm wysokości.

Prezentowany egzemplarz został sklejony i pomalowany przez malarzy firmy Tereny do Gier. I trzeba przyznać, że został pomalowany całkiem porządnie, bo na elewacji widać zarówno fragmenty cegieł, jak i zacieki na murze pruskim.

Spichlerz, podobnie jak inne makiety z otrzymanego przeze mnie zestawu, z powodzeniem można wykorzystać w czasie rozgrywek poza murami w Warheim Fantasy Skirmish czy też w dowolną inną grę fantasy lub historyczną.

Ponieważ makieta ma być używana do rozgrywek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków, fakt, że została wykonana w skali 28 mm ma dla mnie dodatkową wartość. Makieta jest ładnym tłem dla modeli, jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes