logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 15 września 2019

Spis treści

Zapraszam na zapowiedziane dwa tygodnie temu podwójne wydanie Niszowej Niedzieli, w którym znajdziecie wybór nowości z drugiej połowy sierpnia i pierwszej połowy września. A co konkretnie? Ano namnożyło się ciekawych rzeczy od Warlord Games, jest też trochę rzeźb Borisa Woloszyna i Keva White'a, a poza tym mamy standardowy misz-masz pozycji historycznych i fantastycznych, wśród których znalazły się choćby lovecraftowskie potwory, krzyżackie zamki, antropomorficzne ptaki, roboty w stylu retro, miniaturowe siły radzieckie z lat 80. ubiegłego wieku, a nawet rollercoaster.

19 sierpnia

Na początek zaglądamy do Hiszpanii, gdzie firma Rubicon Models dla odmiany zwykły wóz zaprzęgnięty w dwa konie, z bagażami i figurkami mieszkańców wsi. Na zdjęciach widać pomalowany model 3D, a docelowo modele będą odlewane z metalu.

21 sierpnia

Boris Woloszyn po raz kolejny wyrzeźbił świetnego barbarzyńcę – tym razem wyraźnie zdenerwowanego.

Warlord Games zapowiedziało poszerzenie swojej ofert pojazdów z II wojny światowej i wojny w Korei o nieco nietypową pozycję: amerykańską amfibię DUKW.

W tym samym biuletynie firma pokazała też trzy nowe wzory niemieckich wilkołaków do gry Konflikt '47. Te napakowane bestie, wraz z dodatkowymi rzeźbami Nachtjaegerów i zupełnie nowym oddziałem Nachtalben, trafiły do sprzedaży w zeszły piątek.

22 sierpnia

AntiMatter Games na swojej grupie na FB zaprezentowało cztery nowe figurki: dwa „grzybowe” zombie, pirata i fanatyka z Zakonu Yosotha.

Pora na pierwsze kampanie crowdfundingowe. Star Hate Miniatures rozpoczęło zbiórkę Duckquest, która obejmuje nie tylko figurki kaczych bohaterów fantasy, ale też kruczych i żółwich złoczyńców, a nawet żywych grzybów.

Z kolei dzięki kampanii Nameless Design możemy sprawić sobie 15 mm modele Yithian, Starszych Istot i Shoggothów. Co ciekawe, te ostatnie fabrycznie pokryte są powłoką świecącą w ciemności!

23 sierpnia

Cthultystycznych Kickstarterów mamy dostatek… Midlam Miniatures proponuje 28 mm figurki kultystów Lorda Krakena wraz z małymi shoggothami i dziwną, bezgłową bestią.

Pora na coś z mniejszych skal. Cromarty Forge rozpoczęło zbiórkę na 10 mm figurki szczuroludzi dość ordynarnie wzorowane na Skavenach z WFB. Trzeba jednak przyznać, że wyglądają bardzo fajnie, a 10 mm to znacznie sensowniejsza skala do wielkich bitew.

Pozostańmy na chwilę przy tej skali, ale przenieśmy się do uniwersum gry Dropzone Commander. Z myślą o tej grze TTCombat przygotowało nowe 10 mm makiety, z których moim faworytem jest nieukończony budynek z dwoma żurawiami.

Perry Miniatures powiększyło swoją ofertę o dwa nowe blistry amerykańskich żołnierzy z II WŚ i zapowiedziało trzy nowe pojazdy: samochód zwiadowczy M3A1 White, samochód pancerny Rolls Royce AC Mk II i ciężki ciągnik artyleryjski Breda 32. Fotki nowości znajdziecie tutaj.

Warlord Games wypuściło nowy zestaw z figurkami Wellingtona i Pictona, brytyjskich dowódców z czasów wojen napoleońskich. Nie jest to moja ulubiona epoka, ale spodobał mi się model odpoczywającego Wellingtona.

25 sierpnia

Crooked Dice opublikowało zdjęcie handlarza i kosmicznych zwierzątek – dodatkowych figurek z kampanii Colony 87.

28 sierpnia

Kev White zaprezentował skończoną rzeźbę krasnoluda Chaosu w starym stylu (tj. bez wielkiej czapy).

W kolejnym biuletynie Warlord Games znalazło się między innymi zdjęcie M39 Utility Vehicle, ciągnika artyleryjskiego stworzonego na bazie niszczyciela czołgów M18 Hellcat.

30 sierpnia

A w jeszcze następnym newsletterze Warlord Games zapowiedziało nowe radzieckie myśliwce do Blood Red Skies: I-16, Jak-1 i MiG-3. Równo tydzień później ruszyła ich przedsprzedaż.

W ostatni piątek sierpnia Kev pokazał skończoną wojowniczkę/superbohaterkę Thorę.

Bears Head Miniatures pracuje ostatnio nad różnymi nietypowymi potworami. Wśród nich znalazło się Wendigo, które przyjęło postać morderczego jelenia.

Jeśli lubicie nietypowe pola bitew, to zajrzyjcie do sklepu Warcradle Scenics, które pięć zestawów z elementami parku rozrywki – od rollercoastera po budki z hot dogami i watą cukrową.

1 września

Przy okazji wydania podręcznika Battlegroup Northhag Plastic Soldier Company wkracza w nową skalę: 10 mm. Jednym z pierwszych zapowiedzianych zestawów jest starter do armii radzieckiej zawierający czołgi T-64, transportery BTR-60, samochody rozpoznawcze BRDM-2 i piechotę (a w komentarzach pod wpisem można też podejrzeć inne zestawy).

Na koniec pierwszej połowy ponownie zaglądamy do Crooked Dice, które wypuściło kilka nowych zestawów: wielkiego robota, shoggothopodobne stwory, wielkie grzyby, martwe drzewa i zbiornik z wychodzącymi z niego rurami.

A teraz zapraszam na drugą stronę przeglądu, na której znajdziecie nowości z dwóch pierwszych tygodni września.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes