logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 12 maja 2019

Zapraszam na ciut spóźnione i dość skromne wydanie Niszowej Niedzieli. Zebrałem w nim tylko szesnaście pozycji, ale nie oznacza to wcale niższej różnorodności. Tradycyjnie przegląd zdominowało fantasy w najróżniejszych wydaniach: klasycznym, terenowym, wyspiarskim, komicznym, a nawet nieco erotycznym. Do tego dochodzą mieszkańcy odległych galaktyk, wszechstronne wielkie owady i wyjątkowo zróżnicowane pozycje historyczne – od starożytnej historii Chin, przez średniowieczne zmagania na naszym podwórko, po XX-wieczne konflikty w Europie, Indochinach i na Bliskim Wschodzie.

29 kwietnia

Na swoim blogu Pedro Ramos zaprezentował przerośniętego squiga, którego wyrzeźbił dla firmy Hungry Troll Miniatures.

30 kwietnia

Z kwietniowego biuletynu Bad Squiddo Games dowiadujemy się, że w ofercie firmy pojawią się elementy terenu oferowane wcześniej przez Ristul's Extraordinary Market, a dodatkowo Ristul pracuje też nad kilkoma nowymi zestawami.

Do sklepu North Star Military Figures zawitało siedem nowych figurek do Frostgrave: Ghost Archipelago. Oprócz prezentowanych już wcześniej najemników – Vanguard, Totem Warrior i Swordmasters – są wśród nich dwa wzory skamieniałych ludzi i cyklop (którego można złożyć z kamieniem lub pałką).

1 maja

North Star przymierza się do wypuszczenia oficjalnych figurek do innej, nowszej gry Josepha McCullough'a – Rangers of Shadow Deep. Na początek poza tytułowymi rangerami wybrano… wielkie muchy, które obecnie są najtrudniejsze do dostania spośród wszystkich potworów z bestiariusza (większość graczy przerabia ozdoby halloweenowe).

2 maja

Khurasan Miniatures powiększyło swój wybór XIV-wiecznych wojsk o siedem nowych oddziałów stworzonych z myślą o armiach polskiej i krzyżackiej.

3 maja

Na Kickstarterze ruszyła trzecia odsłona zbiórki Undead Graveyard prowadzona przez Hammerlot Games. Po nagrobkach, trumnach i rozkopanych grobach przyszła pora na starożytne grobowce, przerażające drzewa i cmentarne ogrodzenie. Jeśli chodzi o ten ostatni element, to twórcy chcieli chyba zawstydzić GW, bo mur jest w znacznej części wyłożony czaszkami.

Tego samego dnia wystartowała druga zbiórka na produkcję oldschoolowych figurek goblinów wyrzeźbionych przez Keva Adamsa i Keva White'a.

4 maja

Nowozelandzka firma Titan Terrain dodała do swojej oferty uzbrojony kuter rybacki z czasów II wojny światowej.

7 maja

Od kilku tygodni Empress Miniatures prezentuje na swojej stronie na FB pojedyncze nowe rzeźby żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej z czasów wojny w Wietnamie. Moim faworytem z ostatnich dwóch tygodni jest Bob przeładowujący granatnik M79.

Wracamy na Kickstartera, gdzie Dark Maenad Games zbiera pieniądze na wypuszczenie The Nameless Thirteen, trzynastu (a może i więcej?) różnorodnych figurek członków tajemniczego kultu.

8 maja

Kolejna crowdfundingowa pozycja w dzisiejszym zestawieniu należy do kategorii dziwacznych nowości. Mowa o Rise of the Mimics 2, czyli modelach stworów udających przedmioty codziennego użytku czy skarby.

9 maja

Jeszcze raz zaglądamy na blog Pedra Ramosa, który pochwalił się skończoną rzeźbą krasnoludzkiego czarodzieja.

Blind Beggar Miniatures zaczęło zbierać fundusze na kolejne pięć figurek z serii Galactic Civilians. Tym razem firma przyszykowała piątkę kosmitów: trzyosobową rodzinę, ulicznego grajka i oficera służb porządkowych.

Na stronie Flames of War pojawiły się krótkie artykuły na temat kolejnych pięciu zestawów do Oil War, w tym zupełnie nowych modeli niszczycieli czołgów Panhardów VCR/TH i czołgów Merkava I/II.

10 maja

Trzymając się tematyki historycznej, zajrzyjmy na forum Rubicon Models, gdzie pokazano zdjęcia pomalowanych samochodów Krupp Protze: ciężarówki i ciągnika artyleryjskiego.

11 maja

Ostatnia z dzisiejszych nowości również jest historyczna, ale dotyczy znacznie wcześniejszej epoki. Khurasan Miniatures wydał nową serię 15 mm modeli wojsk z Okresu Wiosen i Jesieni (od ok. 770 do 480 roku p.n.e.), kiedy wpływy chińskich królów z dynastii Zhou słabły, a pomniejsi feudalni władcy rośli w siłę.

No dobra, to Niszowa Niedziela za nami, a o czym by tu napisać w nadchodzący weekend?

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes