logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 31 marca 2019

Witam wszystkich czytelników i zapraszam na spóźnione wydanie Niszowej Niedzieli. Ponieważ nominalnie jest ono z 31 marca, nie ma w nim żadnych primaaprilisowych żartów. Są za to 23 pozycje, wśród których zdecydowanie dominuje fantasy reprezentowane między innymi przez klasyczne krasnoludy i niziołki, wyznawców Chaosu, różnych awanturników i… wariację na temat najsłynniejszego Pokemona. Oprócz tego w zestawieniu znalazło się też miejsce dla współczesnych wojsk (głównie pancernych) i szeroko rozumianego sci-fi, od postapokaliptycznej Ziemi po odległą galaktykę.

18 marca

Spodobały Wam się krasnoludy do Oathmark? Jeśli tak, to pewnie ucieszy Was wiadomość, że North Star Military Figures przygotowało drugi plastikowy zestaw do tej rasy, tym razem przedstawiający ciężko opancerzoną piechotę. Większe zdjęcie ramki znajdziecie tutaj. (A kolejny, szósty zestaw z serii będzie zawierał goblińską kawalerię na wilkach).

 

AntiMatter Games zaprezentowało dwa pierzaste jaszczury, które znajdą się w starterze do ShadowSea. Co ciekawe, są to jednostki neutralne, które podczas rozgrywek przeszkadzają obu graczom.

19 marca

Salute 2019 zbliża się wielkimi krokami, więc wiele firm pokazuje nowości, które będzie można nabyć na tegorocznej edycji tych targów. I tak na przykład Crooked Dice rozpoczęło przedsprzedaż figurek Neville'a i Lisy z filmu The Omega Man (drugiej z trzech ekranizacji I Am Legend).

20 marca

Pedro Ramos wyrzeźbił kolejną nietypową postać do fantastycznego futbolu: squiga-pikachu.

22 marca

Boris Woloszyn zaprezentował dynamiczną wojowniczkę, którą stworzył dla Zealot Miniatures w ramach kampanii crowdfundingowej Litchmyre Dungeon.

Amatorom nieco bardziej oldschoolowych rzeźb mogą przypaść do gustu piątka nowych wyznawców Chaosu od Diehard Miniatures.

North Star Military Figures pokazało pierwsze cztery figurki najemników z Gods of Fire, nadchodzącego dodatku do Frostgrave: Ghost Archipelago. Od lewej do prawej są to Totem Warrior, Vanguard i para Swordmasters.

Twórca Frostgrave, Joseph A. McCullough, wypuścił drugi dodatek do Rangers of Shadow Deep, który nosi tytuł Temple of Madness i zawiera złożoną z czterech scenariuszy misję, wiele nowych czarów oraz dodatkowych towarzyszy.

Na oficjalnej grupie poświęconej grze Konflikt '47 opublikowano zdjęcia dwóch nowych zestawów dla armii niemieckiej: Pantery z działem elektromagnetycznym i kpt. Heinricha Grossa z obstawą. Na stronie Warlord Games modele pojawiły się dopiero tydzień później.

Ale nie samą fantastyką człowiek żyje. Na stronie Flames of War rozpoczęto przedsprzedaż zestawów do Oil War, nowego dodatku do Team Yankee, który wprowadza armie Izraela, Iraku i Iranu. Większość modeli wypuszczono już wcześniej do armii amerykańskiej czy radzieckiej, ale jest też kilka nowości, np. plastikowe Merkavy czy wyrzutnie rakiet Pereh.

24 marca

Warploque Miniatures zaprezentowało starter dzikich elfów do gry ArcWorlde, który będzie można kupić na tegorocznym Salute.

26 marca

Dwa dni później firma pokazała też zestaw startowy ze świetnymi, kreskówkowymi niziołkami.

Khurasan Miniatrues szykuje drugi amerykański czołg do „wydłużonej” II wojny światowej. Tym razem będzie to jednak pojazd użyty bojowo pod koniec II WŚ i w kilku późniejszych konfliktach – M24 Chaffee.

27 marca

Kwiecień to nie tylko Salute, ale i święta wielkanocne. Z tej okazji Ścibor przygotował jajecznego mutanta i jajeczną krasnoludzką kapsułę kosmiczną.

Kamil ze Smok Sculptures pokazał gotowego łuskowca-szamana.

Oferta MiniMonsters powiększyła się o trzy złowrogie drzewa (dostępne razem lub osobno).

28 marca

Na Salute 2019 będzie można zakupić aż 15 nowych zestawów od Black Scorpion Miniatures: uzbrojonego w liczne pistolety rozbójnika, kapitana piratów Jacka Rackhama, nową wersję gubernatora, piracką małpę, piratkę Rose, oficer marynarki Sarę, nowego anonimowego oficera marynarki, wielkiego Solomana, oficera orkowych piratów, kapitana nieumarłych korsarzy, limitowany model oficera marynarki, kolejną czwórkę mieszkańców Dzikiego Zachodu, wielkiego mistrza Rycerzy z Cytadeli, wojowniczkę z mieczem dwuręcznym i czterech najemników. Te trzy ostatnie zestawy pochodzą z zupełnie nowej linii fantasy.

Wkrótce w Star Wars: Legion pojawią się dwie nowe frakcje: Separatyści i siły Republiki z Wojen Klonów. Na początek Fantasy Flight Games wypuści zestaw startowy z Obi-Wanem, żołnierzami-klonami, śmigaczem BARC, generałem Gievousem, droidami B1 i droidekami, a także osobne pudełka z klonami i droidami.

29 marca

Na Kickstarterze wystartowała organizowana przez Tereny do Gier kampania Tabletop Village, w ramach której można sobie sprawić wioskę w skali 28, 20 lub 15 mm. Budynki najwyraźniej się spodobały, bo na obecną chwilę udało się zebrać 400% przewidzianej kwoty.

Spellcrow zapowiedział nową grę pod tytułem Battle for Morten, w której przyjdzie nam pokierować niewielkimi siłami złożonymi z kilku oddziałów, bohaterów i jednej bestii lub machiny. Dodatkowo firma zaprezentowała pierwszą jednostkę do armii krasnoludów (a wkrótce mają się pojawić także gobliny i elfy).

31 marca

Parę tygodni temu do sklepu Rotten Factory zawitał Zgniły Cyrk, a teraz można zamówić cyrkowy wóz (na razie tylko w przedsprzedaży).

Ostatnia z polskich pozycji pochodzi od Assault Publishing Studio, które zapowiedziało PMC 2670, czyli odświeżoną i rozszerzoną wersję gry PMC 2640 o starciach w kosmicznych koloniach w XXVII wieku.

A na samiutki koniec wracamy do Khurasan Miniatures, które wkrótce ma wypuścić model T-72AW – niegdyś używany przez armię radziecką, a obecnie walczący w Syrii.

Pozostało mi już tylko zachęcić do zajrzenia tu w weekend, kiedy najpewniej pojawi się tekst o I wojnie światowej w skali mikro.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes