logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 15 października 2017

Początek tegorocznej jesieni jest wyjątkowo owocny w nowości – już trzeci raz z rzędu bez trudu wynajduję mnóstwo różnorodnych pozycji do Niszowej Niedzieli. Tym razem trafiło się całkiem dużo powojennego sprzętu w skali 15 mm, spora porcja rzeźb Borisa Woloszyna, niespodzianka od Keva White'a, dwa ciekawie zapowiadające się gry typu skirmish, urodzinowa dawka figurkowych zapowiedzi od Warlord Games i oczywiście nieco dziwności od mniej znanych firm.

 

2 października

Na sam początek mam wieści, które powinny ucieszyć miłośników starć w czasach współczesnych (mniej-więcej): na blogu Breaktrough Assault pojawił się przegląd nowości do Team Yankee. Pod koniec tego roku ma wyjść dodatek opisujący nowe siły amerykańskie, a wraz z nim sporo nowych zestawów: czołgi M60 Patton, samochody HMMWV, transportery LAV-25 i śmigłowce UH-1 Huey (reedycja) w plastiku, a także piechota morska, amfibie AAVP7, myśliwce AV-8 Harrier, lekkie czołgi M551 Sheridan (kolejna reedycja) i zestawy przeciwlotnicze M48 Chaparral oraz M247 Sergeant York.

4 października

Z ostatnich rzeźb od Boris Woloszyn Miniatures trzy szczególnie przypadły mi do gustu: wampir i lamia dla Forja Profana

5 października

…oraz zakapturzony jeździec na dziwnym stworze.

Powoli szykuje się oficjalna gra figurkowa w uniwersum Fallouta, ale niecierpliwi mogą już zamówić nieoficjalne figurki innych firm – na przykład nowego wojaka w pancerzu wspomaganym od Brother Vinni's.

Nieznana mi wcześniej niemiecka firma Tabletop Art poszerzyła swoją ofertę o trzy modele Ponurego Żniwiarza.

6 października

Zvezda zaprezentowała złożony, gotowy model ciężkiego czołgu IS-3 – drugiego z zaplanowanych na ten rok pojazdów w skali 1/100.

7 października

Zaprezentowana dwa tygodnie temu zbiórka na figurki uczestników pierwszej wojny czeczeńskiej toczy się całkiem nieźle. Wśród nowych, dodanych ostatnio wzorów znaleźli się między innymi dwaj czeczeńscy snajperzy.

8 października

Szukacie gry typu skirmish w nietypowych klimatach? A co powiecie na walki gangów w starożytnym Rzymie? Firma Footsore Miniatures zapowiedziała system o takiej tematyce, a kilka dni później zaprezentowała pierwszy model.

9 października

Jak się okazuje, w prezentowanej już wielokrotnie grze planszowo-figurkowej Saber & Blood pojawią się także wątki fantastyczne.

W przeddzień rozpoczęcia trzeciej zbiórki na Kickstarterze Diehard Miniatures pokazało Tech Mancera, czyli futurystyczną wersję nekromanty.

10 października

Pozostałe modele we wspomnianej kampanii przedstawiają szkielety w wersji fantasy i sci-fi. Spośród nich najbardziej spodobał mi się limitowany major Tomski.

Tego samego dnia wystartowała zbiórka na inny nieco nietypowy skirmish. Firma Uncle Mike's Worldwide szykuje grę pod tytułem Von Unaussprachlichen Kulten, w której każdy z graczy obejmuje kontrolę nad własną sektą i rozwija ją po kolejnych starciach z konkurencją. Na obecną chwilę mamy sześć kultów do wyboru, przy czym figurki do nich na razie pochodzą w większości z linii do Strange Aeons, poprzedniego systemu wydawnictwa.

11 października

Wracamy do 15 mm i konfliktów z drugiej połowy XX wieku. Khurasan Miniatures pokazało model czołgu Sho't Kal Mk 5, czyli izraelskiej wersji brytyjskiego czołgu Centurion. (Na obecną chwilę firma znowu wyłączyła swoją oficjalną stronę, tym razem z powodu zbyt dużej liczby zamówień.

Dziesiąte urodziny firmy to oczywiście doskonała okazja, by pokazać nowe produkty. W Warlord Games doskonale o tym wiedzą, dlatego przygotowali między innymi trzy nowe pojazdy do Konflikt '47: nową wersję Universal Carrier z załogą złożoną z robotów, czołg Churchill z wyrzutnią rakiet i kolejnego niemieckiego mecha (który mnie nie zachwycił, ale jeśli kogoś interesuje, to można go zobaczyć tutaj).

13 października

TTCombat konsekwentnie rozwija zakupione pewien czas temu Carnevale. Przy tej okazji nadrobiono jeden rażący brak: w grze, której akcja toczy się w Wenecji, do niedawna brakowało gondol.

Pora na ostatnią kampanię crowdfundingową w dzisiejszym zestawieniu. Dark Art Studios rozpoczęło zbiórkę na produkcję serii figurek fantasy sześciu różnych rzeźbiarzy. Do gustu najbardziej przypadli mi nekromanta Alexandre'a Valleta i licz Borisa Woloszyna.

Z okazji piątku trzynastego wiele firm przygotowało specjalne promocje lub nowości. Moim faworytem jest nowa rzeźba od Hasslefree Miniatures, która przedstawia żeńską wersję Jasona.

14 października

Już parę miesięcy temu North Star Military Figures zapowiedziało trzy plastikowe zestawy fantasy i zaprezentowało pierwszy z nich: krasnoludy. Teraz na dobre ruszyła kampania reklamowa nowej gry Oathmark, a wraz z nią w sklepie pojawiły się dodatkowe, metalowe figurki krasnoludów, w tym widoczny poniżej mag.

W ten weekend odbyła się impreza z okazji dziesiątych urodzin Warlord Games, na której można było obejrzeć nowe modele do gier tego wydawnictwa. W gablotce z nowościami do Bolt Action stały nowe plastikowe pojazdy – Char B1, Panzer 38(t) i Marder III (dwie ostatnie konstrukcje będzie można złożyć z zawartości tego samego zestawu) – a także nieco wsparcia dla Rosjan i Brytyjczyków.

Z kolei linia modeli do Konflikt '47 poszerzy się o wspomniane wyżej trzy pojazdy, dwa nowe oddziały w pancerzach wspomaganych (jeden na pewno należy do armii włoskiej, która zostanie opisana w drugim dodatku do gry), brytyjskie psy bojowe i zombie z walk na Pacyfiku.

Tak doszliśmy do końca dzisiejszego zestawienia. Zapraszam na kolejne, a także na inne teksty, które pojawią się na stronie w międzyczasie.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes