logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Kodeks Space Wolves w październiku!

Dzięki serwisowi Warseer otrzymaliśmy skany z oficjalnego katalogu pełne informacji o nowościach do powracającego zakonu Kosmicznych Wilków aka Space Wolves. Zapraszam do lektury!

W pierwszych dniach października pojawi się 96 stronicowy kodeks do Kosmicznych Wilków. Będą w nim opisane takie oddziały jak Grey Hunters, Blood Claws (posiadający zasadę Berserk Charge), Long Fangs, Wolf Guards, Skyclaws (czyli Blood Claws z plecakami odrzutowymi), Swiftclaws (Blood Claws na motorach) oraz Thunderwolf Cavalry (Wolf Guards na wilkach). Wiadomo, że Wilki będą mogły korzystać ze wszystkich pojazdów gąsienicowych z kodeksu Space Marines, czyli Rhino, Predator, Razorback, Vindicator, Whirlwind oraz wszystkie trzy warianty Land Raidera. Wspomniano też o dostępie do zwykłego szwadronu Land Speederów w tym samym stopniu, co zwykli Space Marines, brak jednak informacji o obecności Land Speeder Storm.

 Poza tym wiadomo, że cała armia dostała dwie nowe zasady: Counter-attack i Acute Senses. Pierwsza czyni Wilki bardziej niebezpiecznymi w walce wręcz, podczas gdy druga zwiększa ich skuteczność podczas strzelania w nocy (czyli w misjach korzystających z zasad Night Fighting). Na dodatek armia Space Wolves będzie mogła wystawić podwójną ilość jednostek z kategorii HQ.

 Oprócz kodeksu ukażą się 2 blistery, 1 zestaw metalowych figurek i 2 zestawy plastikowych. Pierwszym z nich jest Space Wolves Pack, z którego można złożyć oddział Grey Hunters lub Wolf Guards. Poza częściami do złożenia 10 marines, jest w nim mnóstwo dodatkowych części (między innymi 28 naramienników i – uwaga – 44 głowy!), które w połączeniu z innymi zestawami z linii Space Marines pozwolą stworzyć pozostałe jednostki z kodeksu. Swoich wojaków będzie można uzbroić nie tylko w boltery czy broń plazmową, ale i Wolf Claws, Frost Axe, Thunder Hammer w zestawie ze Storm Shield czy Storm Bolter. Wypraskę z tego zestawu można już obejrzeć na stronie GW.

 Kolejną nowością w plastiku są Wolf Guards w zbrojach terminatorskich. Z zestawu możemy złożyć 5 wojaków uzbrojonych w broń strzelecką (Storm Boltery oraz Assault Cannon i Heavy Flamer) lub do walki wręcz (Lightning Claws lub zestawy Thunder Hammer i Storm Shield). Tu także otrzymujemy zestaw akcesoriów wraz z 13 głowami (5 w hełmach i 8 bez).

Jedyny zestaw metalowy zawiera figurkę Canisa Wolfborna, który (jak zresztą sugeruje nazwa) jeździ na wielkim wilku wabiącym się Fangir. Bohater posiada specjalną zasadę Wrath of the Savage, która pozwala mu użyć liczby stykających się z nim modeli wroga jako ilości ataków. W zamyśle twórców zestaw ten ma być także bazą do tworzenia modeli Thunderwolf Cavalry, którzy nie dostaną własnych figurek.

Dwie ostatnie nowości zamknięte w blisterach to także bohaterowie specjalni. Pierwszy z nich zwie się Njal Stormcaller i jest zakutym w specjalną zbroję terminatorską (2+ armor save i 4+ invulnerable save) Rune Priest. Poza zdolnościami psychicznymi potrafi on wykorzystać siłę natury, by „spowolnić marsz wroga lub obrzucić piorunami”.

Kolejna postać to Lukas the Trickster. Jest on ulepszeniem dla oddziału Blood Claws, więc nie liczy się jako jednostka z HQ. Nosi on Pelt of the Doppelgangrel (pisownia oryginalna), który zmusza przeciwnika do przerzucenia wszystkich ciosów, które w Lukasa trafiły. Niestety, model ten ma być dostępny w sklepach tylko przez miesiąc, później będzie można go zakupić wyłącznie bezpośrednio od GW.

17 października pojawi się Space Wolves Battleforce, w którym znajdziemy 20 Space Wolves (czyli zawartość dwóch zestawów Space Wolves Pack), 5 Space Marines Scouts oraz 1 Drop Pod.

W kodeksie znaleźli się także starzy bohaterowie, którzy nie otrzymali nowych modeli. Logan Grimnar pozwala oddziałowi, do którego dołączy, co turę wybrać jedną z następujących zasad: Fearless, Tank Hunters, Relentless lub Preferred Enemy. Jego obecność na polu bitwy pozwala wybierać jednostki Wolf Guards jako Troops (dzięki czemu można stworzyć armię w całości złożoną z Terminatorów). Jednocześnie jest to jedyna z wymienionych w katalogu starszych figurek, która będzie dostępna w sklepach, a nie tylko przez Direct Order.

Ragnar Blackmane posiada zasadę Incredible Reflexes, która daje mu 4+ invulnerable save, a oddział, do którego dołączy, otrzymuje Furious Charge. Przy szarży zarówno Ragnar, jak i towarzyszący mu wojacy otrzymują dodatkowe k3 ataki zamiast tylko jednego.

Z kolei wystawienie Ulrika Zabójcy (Ulrik the Slayer) pozwala wybrać jeden model w armii, którego WS zostaje podniesione o 1.

Ofertę Space Wolves uzupełniają dostępny wyłącznie przez Direct Order modele Iron Priest, Rune Priest oraz Wolf Guard z Lightning Claws (najnowszy z tych trzech modeli), a także stara wypraska z akcesoriami oraz dwa zestawy po 10 naramienników (od Ragnara oraz dla Grey Hunters).

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes