logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Deadzone - Nowy projekt Mantic Games

Pod koniec kwietnia panowie z Mantic Games oficjalnie ogłosili swoją nową grę, o której plotki krążyły już od paru miesięcy. DEADZONE będzie przedstawicielem modnej w ostatnim czasie idei 'hybrydy' gry planszowej z typowym figurkowym bitewniakiem. Poniżej więcej informacji o projekcie.

DEADZONE to futurystyczna gra osadzona w tych samych realiach, co poprzednie produkcje sci-fi tego wydawnictwa, jak Warpath czy Dreadball. Bitwy mają się rozgrywać w przestrzeni miejskiej, a gracze będą kierować niewielką liczbą żołnierzy - między 5 a 20 wojaków.

Autorem reguł DEADZONE jest Jake Thornton, który wcześniej współpracował z Mantic Games przy takich grach jak Dreadball, Dwarf King's Hold czy Project Pandora. Zasady są obecnie w stanie alfa - podstawowe założenia i szkielet mechaniki jest gotowy, ale gra wciąż wymaga dopracowania szczegółów oraz wyważenia frakcji. Wiadomo, że gra będzie się toczyć na planszy podzielonej na pola o boku 3 cali - pod tym względem będzie podobna do omawianego już na naszych łamach Dust Tactics. Innym ciekawym elementem ma być talia kart akcji, która zapewni graczom szeroki wachlarz możliwych taktyk. Mechanika gry opiera się na kostkach ośmiościennych. Gra zawierać będzie reguły dotyczące interakcji z planszą - wojacy będą mieli możliwość podnoszenia i używania różnego rodzaju przedmiotów i dodatkowego ekwipunku. Reguły zaawansowane przewidują łączenie bitew w kampanie i rozwijanie umiejętności żołnierzy.

W DEADZONE gracze będą mieli do wyboru jedną z czterech frakcji. Dwie z nich - Enforcers i Marauders - pojawiły się już wcześniej w Warpath (w nowej grze pojawią się jednak całkowicie nowe figurki dla tych frakcji). Trzecia grywalna strona konfliktu to Rebelianci - w skrócie Rebs - czyli partyzancka zbieranina humanoidalnych ras rozumnych, która opiera się 'faszokapotalizmowi' Korporacji.

Czwarta frakcja to Plaga (The Plague), czyli przedstawiciele modnego ostatnio w fantastyce motywu 'złego superwirusa, który zmienia ludzi w krwiożercze superzombie'.

Po sukcesie Kings of War i Dreadball na platformie Kickstarter, również DEADZONE rozpoczyna swój żywot od zbiórki funduszy połączonej z przedsprzedażą. Kickstarter ruszył 27 kwietnia i potrwa do pierwszego tygodnia czerwca. Przewidziano mnogą ilość opcji na wsparcie projektu i jeszcze większą ilość profitów z tym związaną. Za 40$ możemy mieć starter dla jednej frakcji z dodatkiem kart i reguł w formie pliczku pdf. Za 65$ można zaklepać sobie 'planszówkową' wersję gry, która będzie zawierać uproszczone figurki Enforcers i Plagi wraz ze wszystkim akcesoriami potrzebnymi do gry.

Za 150$ możemy wskoczyć w grę 'na główkę' i otrzymać wszystkie planowane figurki do wszystkich frakcji oraz wszystkie utensylia umilające grę.

Mantic określił cel swojego Kickstartera na 50 000 dolarów - tę kwotę udało się osiągnąć w dwie godziny po wystartowaniu strony projektu. Pod koniec pierwszego dnia było już ponad 100 000$, a w chwili pisania tego tekstu zgromadzono ponad 230 tysięcy dolarów, co oznacza, że co chwilę przebijane są granice kolejnych dodatków - liczba figurek i akcesoriów zawartych w przedsprzedawanych zestawach wciąż rośnie.

O popularność gry nie trzeba się więc martwić - a Wy kiedy zapiszecie się na swój kawałek Martwej Strefy?

DEADZONE w serwisie Kickstarter

Informacje o regułach gry na blogu Jake'a Thorntona

Strona gry w serwisie BoardGameGeek

Aktualna lista dodatkowych figurek i akcesoriów oferowanych na poszczególnych poziomach Kickstartera

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes