logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Sturmovik Commander 2.0 nadlatuje!

20 lipca na oficjalnym forum Assault Publishing pojawiła się informacja o przygotowywanej kolejnej wersji gry Sturmovik Commander. Niedawno udało nam się zdobyć kilka konkretnych informacji na temat zmian, jakie w niej zajdą.

Zmiany w zasadach Sturmovik Commandera mają na celu przyspieszenie gry oraz przystosowanie jej do toczenia większych bitew - stąd z zasad podstawowych zniknie zapisywanie rozkazów (choć rozkazy nadal będą obecne). Oprócz tego zmienią się zasady strzelania, a przede wszystkim strzelców defensywnych.

Oprócz krótkich zasad podstawowych podręcznik zawierać będzie większość z tego, co dotychczasowa wersja gry: moduły, scenariusze i listy eskadr.

Znane są już trzy nowe moduły: jeden będzie pozwalał na przystosowanie gry do planszy podzielonej na hexy, drugi będzie przywracał spisywane rozkazy, trzeci wprowadzi długo oczekiwane zasady zjawisk pogodowych.

Z istniejących modułów zmodyfikowane zostaną Formations (Formacje), Nightfight (Walki nocne, moduł na razie niedostępny po polsku) i Incoming (Kryć się!). Najważniejszym z nich będą Formacje, dzięki którym będzie można znacznie łatwiej odgrywać walki miedzy większymi grupami samolotów.

Najprawdopodobniej usunięty zostanie moduł Alliances (Sojusze), który nie cieszył się szczególną popularnością.

Liczba scenariuszy wzrośnie do 20, a oprócz znanych już scenariuszy podstawowych, morskich i nocnych pojawią się misje dedykowane nowym modułom, jak np. rozbijanie formacji bombowców czy wspieranie desantu na plaży.

Listy eskadr zostaną przede wszystkim dostosowane do nowej edycji oraz odchudzone o wszystkie bardziej skomplikowane zasady. Oprócz tego możemy spodziewać się list dla dwóch nowych państw: Grecji i Jugosławii.

Na koniec wypada powiedzieć o formacie, w jakim gra zostanie wydana. Nowa wersja SC będzie dostępna jako drukowany podręcznik o objętości powyżej 200 stron, dostępny w wersjach angielskiej i polskiej na zasadach print on demand. Jednocześnie wersja 1.5 pozostanie dostępna za darmo w internecie.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes