logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Warhammer Historical zamknięte

Dziś na stronie Warhammer Historical pojawiła się smutna informacja o zamknięciu tego mniej znanego, acz zdecydowanie ciekawego działu Games Workshop.

Warhammer Historical odpowiadał za takie systemy, jak: Warhammer Ancient Battles, Warmaster Ancients, Legends of the Old West, Trafalgar, a ostatnio Kampfgruppe Normandy i Richthofen's Flying Circus. Od dwóch lat dział nie miał własnego zarządu, a zamiast tego podlegał Forge World.

Forge World potwierdziło już, że nie można u nich składać zamówień na produkty Warhammer Historical. Co stanie się dalej z systemami, póki co nie wiadomo, ale mało prawdopodobne, by GW chciało sprzedać swoje prawa do nich. Nie wiadomo nawet, czy możliwy będzie ich fanowski rozwój - miesiąc temu firma zagroziła Wargames Illustrated pozwem, ponieważ czasopismo publikowało dodatki do Kampfgruppe Normandy.

Sam jestem zawiedziony, bo ostatnio zainteresowałem się Legends of the Old West, a i o Kampfgruppe Normandy słyszałem wiele dobrego. Pozostaje mieć nadzieję, że GW postąpi tak, jak ze Specialist Games, i udostępni podręczniki do tych gier za darmo - choć to mniej prawdopodobne, bo firma nie produkowała nigdy modeli do swoich gier historycznych.

Źródło

Oficjalna strona Warhammer Historical

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes