logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 2 sierpnia 2020

Mamy już sierpień, sam środek wakacji, jednak dalej nic nie wskazuje na to, by w bitewniakowym światku miał się rozpocząć sezon ogórkowy. Wydawcy zasad i figurek wciąż serwują nam sporo nowości i zapowiedzi, spośród których przez ostatnie dwa tygodnie wybrałem 26 różnych pozycji. Tym razem zaskakująco wiele z nich dotyczy różnych konfliktów z XIX wieku – nie tylko najoczywistszych wojen napoleońskich, ale wojny francusko-pruskiej czy różnych walk w zamorskich koloniach. Oprócz tego poniżej znajdziecie także statki kosmiczne z sagi Gwiezdnych Wojen, malutkie gnomy i wielkie olbrzymy, japońskie demony, wikińskich wodzów oraz amerykańskie wozy bojowe. Miłej lektury!

20 lipca

Zaczniemy właśnie od wspomnianego powyżej XIX wieku. Firma braci Perrych opublikowała zdjęcia prototypowych rzeźb (tak zwanych 3-ups), na bazie których powstaną plastikowe figurki francuskiej i pruskiej piechoty z wojny stoczonej w latach 1870–71. Poniżej widać oczywiście żołnierzy Prus.

Dalej przechodzimy do fantastyki. Forge of Doom pochwaliło się pierwszą gotową rzeźbą z nowej linii (po tym, jak musieli zrezygnować z poprzedniej ze przyczyn prawnych). Jeśli wojowniczka wydaje się Wam znajoma, to pewnie dlatego, że pokazywałem ją kilka tygodni temu – tyle że wtedy nie była ubrana.

Z kolei argentyńskie studio Khurzluk Miniatures skończył pracę nad kolejnym antropomorficznym dinozaurem – tym razem mięsożernym.

21 lipca

Warploque Miniatures zorganizowało zbiórkę na Kickstarterze, dzięki której chce dodać do gry ArcWorlde nową frakcję: uzbrojonych w technologiczne nowinki żołnierzy Albionikańskiego Imperium.

Bad Squiddo Games wrzuciło na swój fanpage malutki zwiastun malutkich figurek gnomów, które mają po 8 mm wysokości. Kilka dni później figureczki zawitały do sklepu – zarówno same, jak i w zestawie z domkiem.

Kolejne figurki fantasy również są małe, choć tym razem powodem jest skala. Slave 2 Gaming przygotowało nową linię 15 mm figurek ludzi lasu oraz zamieszkujących knieje wilków i wilkołaków.

I wracamy do tematów historycznych. Niemiecka firma Black Hussar Miniatures powiększyła swoją ofertę 28 mm figurek napoleońskich o zestaw trzech markietanek.

22 lipca

Khurasan wrzucił fotkę 15 mm sipahów z bronią palną, którzy wkrótce mają być dostępni w ramach linii XVII-wiecznych wojsk otomańskich.

Cofamy się w czasie jeszcze dalej. Moskiewskie Drabant Studio pokazało dwa wzory wikińskich hersirów, czyli – jakbyśmy powiedzieli dzisiaj – dowódców niższego stopnia. (W kolejnych dniach reprezentujący firmę Andriej Miasnikow pokazał też kilkanaście innych figurek wczesnośredniowiecznych wojowników, więc jeśli interesuje Was ten okres, polecam dołączyć do grupy firmy).

23 lipca

Dla odmiany Battlefront zapowiedział nowe zestawy z czasów niemalże współczesnych. Do sklepu internetowego tej nowozelandzkiej firmy trafiły cztery nowe plastikowe zestawy amerykańskich pojazdów – bojowe wozy piechoty Bradley, śmigłowce AH-64 Apache, samoloty szturmowe A-10 Warthog i myśliwce AV-8 Harrier (te ostatnie o brytyjskim rodowodzie) – a także starter dla tej nacji.

24 lipca

Jeszcze raz zaglądamy do Khurasana, ale tym razem nie za sprawą zapowiedzi, a z powodu pojawienia się nowej linii na stronie firmy. Mowa o 15 mm wojskach z „późnego” XIX wieku, które na razie ograniczają się do oddziałów brytyjskich i zuluskich.

Nowe XIX-wieczne jednostki przygotowała też wrocławska ekipa z GM Boardgames, choć ich modele są oczywiście znacznie mniejsze, bo 6 mm. Wśród świeżutkich wzorów znajdziemy żołnierzy Legii Cudzoziemskiej w kepi i sombrerach, brytyjskich artylerzystów z Naval Brigade, a także haubice górskie dla armii Unii, Konfederacji i Francji.

Od maciupkich figureczek przechodzimy do całkiem dużych. Rubicon Miniatures opublikowało fotki pomalowanego testowego modelu brytyjskiej ciężarówki Bedford QLD z plandeką, samym stelażem i całkiem odsłoniętą paką. Trzy dni później firma pokazała także Bedforda QLT, czyli wariantu przeznaczonego do przewozu żołnierzy.

Teraz pora na kolejne pozycje fantastyczne. Najpierw zaglądamy do warsztatu Borisa Woloszyna, który pochwalił się rzeźbą wojowniczki Shard z serii Court of the Dead.

Do Crooked Dice przybył straszliwy dziaberłak – na razie tylko w postaci rzeźby, ale wkrótce powinien być dostępny w żywicy.

25 lipca

W zeszły weekend w sklepie Warlord Games rozpoczęła się przedsprzedaż czterech nowych zestawów. Pruskie wojska w Black Powder dostały wsparcie w postaci dragonów i kawalerzystów z Landwehry, a do Warlords of Erehwon zawitali daimio z ochroniarzami oraz japońskie demony oni.

27 lipca

Mantic Games wprowadzi do gry Warpath nową rasę o nazwie Matsudan, czyli potężne jaszczury o delikatnie japońskiej stylistyce, które wcześniej występowały już w DreadBall.

Należąca do North Star Military Figures firma Artizan Designs wypuściła nowe modele łączące klimaty fantastyczne i XIX-wieczne. Seria Victorian Science Fiction powiększyła się o siedmiu żołnierzy Sojuszu Północnego

… zaś na ponurym Dzikim Zachodzie pojawiły się cztery nowe postacie: łowca skalpów, indiański czarownik, upiór rewolwerowcapastor z dwururką.

28 lipca

Wspomniana powyżej kampania ArcWorlde: Second Edition – The Imperials osiągnęła cel podstawowy w 90 sekund, a w kolejnych dniach uczestnicy odblokowywali kolejne cele dodatkowe. Najciekawszym (i zdecydowanie największym) z nich jest wściekła olbrzymka o wysokości 18,5 centymetra.

Bohaterowie fantasy spotykają na swojej drodze nie tylko smoki, ale też znacznie mniejsze potwory. Dlatego Crooked Dice chce poszerzyć swój wybór bestii nie tylko o dziaberłaka, lecz także o tunelowe pająki wyrzeźbione przez Pedra Navarro.

29 lipca

Po dionzauroczłeku Khurzluk Miniatures wzięło się za rzeźbienie olbrzymów. Pierwszym gotowym efektem tych prac był poniższy cyklop z dziwnym rogiem, później dołączył do niego dwuoki kolega z pałką, a w przyszłości najpewniej powstanie też gigant w wersji sci-fi.

30 lipca

Przez te dwa tygodnie Fantasy Flight Games zapowiedziało sporo nowych zestawów do bitewniaków osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, w tym aż sześć rozszerzeń do X-Winga. Cztery z nich wprowadzają zupełnie nowe myśliwce – TIE/rb, Eta-2 Actis, V-wing Alpha-3 Nimbus i droida-myśliwca Tri – piąty zawiera Slave I Jango Fetta, a szósty to nowa eskadra dla Ruchu Oporu. Z kolei dla tych, którzy wolą większe starcia kosmiczne, FFG przygotowuje zestawy sił Republiki i Separatystów do Armady.
(A fani starć naziemnych będą mogli wkrótce wystawić komandosów ARC, droidy BX, Mandalorian, Anakina Skywalkera, Dartha Maula i specjalistów z armii klonów i droidów).

31 lipca

Wcześniejsze dwie pozycje od Crooked Dice dotyczyły modeli fantasy, ale teraz pora na pulp, z którym ta firma jest chyba najmocniej kojarzona. Od piątku na fanpage'u CD można zobaczyć wydruki pięciu ostatnich modeli z kampanii Argonauts 7TV Programme Guide & Miniatures, wśród których są między innymi tytułowi bohaterowie seriali The Six Million Dollar Man i The Bionic Woman.

Oferta niziołkowych wojsk od TTCombat rozrosła się aż o 18 zestawów, wśród których znajdziemy trzy dość standardowe oddziały piechoty, mieszkańców miast, lekką kawalerię na kozłach i ciężką na świniach, trzech dowódców, dwóch chorążych, trzech magów, drzewce, a nawet artylerię w postaci wyrzutni rakiet i wielkiej procy strzelającej garami z gorącym gulaszem.

Tego samego dnia dużo nowych zestawów pojawiło się także w sklepie Studio Miniatures. Te jednak zawierają modele historyczne: Afgańczyków i brytyjskich piechurów z końca XIX wieku.

2 sierpnia

Ledwie wyszli nowi Afgańczycy i Brytyjczycy, a już dwa dni później Studio Miniatures zapowiedziało nowe zestawy Sikhów z tego samego okresu.

Tym akcentem kończymy dzisiejsze wydanie Niszowej Niedzieli. Następne ukaże się za dwa tygodnie, a w międzyczasie zapraszam na nowe recenzje figurek, a może i jakichś gier…

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes