logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 22 grudnia 2019

Zapraszam wszystkich na ostatnie wydanie Niszowej Niedzieli w roku 2019! Święta już tuż-tuż, więc firmy figurkowe wypuszczają mnóstwo nowości w sam raz pod choinkę – a dodatkowo wiele z nich ogłasza też swoje plany na nadchodzący rok. I tak w dzisiejszym przeglądzie znalazło się dwadzieścia sześć pozycji. Dziewięć z nich przedstawia historyczne wojska z najróżniejszych okresów, od starożytności po lata 80. XX wieku. Pozostałe to oczywiście najróżniejsze pozycje fantastyczne, między innymi wędrownicze gobliny, mikrocyborgi, szpiedzy z odległej galaktyki czy księżycowe łaziki z niedalekiej przyszłości.

9 grudnia

Dziś zaczynamy od nowego dodatku do Rangers of Shadow Deep. Incinerator – bo tak się nazywa – zawiera dwa scenariusze o ucieczce z nietypowego więzienia oraz zasady unikatowego towarzysza.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Crooked Dice zapowiedziało dwie nowe cthultystyczne pozycje, które trafią do oferty firmy w 2020 roku. Pierwszą z nich jest poniższa czwórka ryboludzi.

Tabletop Art wypuściło trzy zestawy towarów przydatnych przy tworzeniu makiet targowisk i magazynów: jeden z mięsami, drugi z rybami i owocami morza, a trzeci z przyprawami.

Eureka Miniatures pokazało ostatnie tegoroczne nowości: modele 18 mm Prusaków z czasów wojny prusko-francuskiej, 20 mm Brytyjczyków w mundurach tropikalnych z II WŚ i 28 mm Serbów z I WŚ.

10 grudnia

Trzymając się tematyki historycznej, zaglądamy do Black Hussar Miniatures, które zaprezentowało nowe rzeźby saskich dowódców z okresu wojen napoleońskich.

Za sprawą Khurasan Miniatures cofamy się jeszcze dalej w przeszłość, bowiem firma ta rozpoczęła przedsprzedaż nowej linii modeli przedstawiających wojowników Tupi, jednego z rdzennych ludów Brazylii.

11 grudnia

Kolejną nową linią Khurasan przenosi nas w niedaleką przyszłość. Amerykańska firma chce wydać modele do rozgrywania bitew między ludzkimi koloniami na Księżycu w połowie XXI wieku. Pierwszą wydaną frakcją będą siły kosmiczne Stanów Zjednoczonych – i to właśnie ich łazik zaprezentowano jako pierwszy.

Od września tego roku w sklepie Footsore Miniatures można zakupić figurki Imbrian Arts, a w zeszłym tygodniu ich oferta powiększyła się o Demoniczne Oko.

Reaper Miniatures wypuściło dwa limitowane modele świąteczne: nowy wzór Krampusa i drejdlo-golema. Obie figurki będą dostępne tylko do końca września.

12 grudnia

Fantasy Flight Games zapowiedziało dwa nowe małe zestawy do Star Wars Legion: Legion, w których znajdziemy agentów wywiadu Rebelii i Imperium: Cassiana Andora z K-2SO i Iden Versio z ID10.

Od 12 do 19 grudnia Rubicon Models publikowało na swojej stronie na FB zdjęcia prototypowych modeli najróżniejszych wersji Panzer III w skali 1/56. Hiszpanie przygotowali aż 22 wersje tego czołgu, które będą dostępne w trzech zestawach: na początek wojny (Ausf. E, F i G w różnych wariantach), na środek wojny (Ausf. H, J, L, M, N i Flammpanzer) oraz z pojazdami dowódczymi (Ausf. E, H, J/L).

13 grudnia

Po księżycowych siłach USA Khurasan Miniatures planuje wypuścić pojazdy (a może także astronautów?) Unii Ameryki Łacińskiej.

Pora na coś z naszego podwórka: Spellcrow pokazał nowego półgiganta, który pięć dni później trafił do sprzedaży.

15 grudnia

W poprzedniej odsłonie Niszowej Niedzieli napisałem o szkieletach przygotowywanych dla Westfalia Miniatures. W zeszłą niedzielę firma pokazała gotowych trupich halabardników i łuczników.

16 grudnia

Następnego dnia Westfalia przedstawiła wyjątkową ofertę. Parę lat temu dla firmy przygotowano figurki stepowych goblinów, które nie trafiły do sprzedaży. Do końca roku można je kupić w specjalnej cenie 1 funta za model.

Ristul z Ristul's Creation wyrzeźbił nowy zestaw terenowych bitsów zawierający elementy wystroju portu, worki z piaskiem i armaty wraz z amunicją.

17 grudnia

Wracamy do Footsore Miniatures, lecz tym razem z powodu zapowiedzi historycznych. Na początku nachodzącego roku w ofercie firmy pojawią się Kuszyci.

18 grudnia

Były szkielety, były gobliny, a teraz pora na… bardkę z tamburynem, którą dla Westfalii wyrzeźbił Boris Woloszyn.

19 grudnia

Battlefront przedstawił swoje plany na rok 2020. Nowozelandzka firma wyda osiem nowych rozszerzeń do Flames of War (D-Day: British, D-Day: Waffen-SS, Bagration: Soviet, Bagration: German, Red Devils i trzy książeczki o Finlandii, Rumunii i Węgier), dwa zestawy kartonowych terenów (normandzkie żywopłoty i przeprawa rzeczna), a także sporo nowych plastikowych zestawów: Dingo, Daimler, Crusader AA (dla Brytyjczyków), BA-64 i SU-76M (dla Rosjan), Panzer IV/70, Hetzer i linia żołnierzy Waffen-SS (oczywiście dla Niemców).
Z kolei do World War III: Team Yankee planowane są podręczniki dla Brytyjczyków, Amerykanów i Rosjan, żywiczno-metalowe śmigłowce transportowe Chinook i Mi-8 oraz jeszcze więcej nowych plastikowych pojazdów: Challenger, Warrior, Fox, MLRS, M109 (dla Brytyjczyków), M1A1HC Abrams, M2/M3 Bradley, AH64 Apache (dla Amerykanów), Tunguska, TOS-1, BM-27, T-80 i BMP-3 (dla Rosjan).

W czwartek po długiej przerwie Khurasan Miniatures pokazało modele natalskich kawalerzystów z zapowiedzianej już jakiś czas temu linii 15mm figurek wojsk z okresu wojen zuluskich.

20 grudnia

Piątą i ostatnią zapowiedzią od Khurasana są kolejne średniowieczne wojska mongolskie: lekka i średnia kawaleria z lancami oraz piechurzy.

Wargames Atlantic opublikowało zdjęcie testowej ramki z nadchodzącego zestawu wczesnośredniowiecznych Irlandczyków.

Drugą cthultystyczną nowością od Crooked Dice zaplanowaną na 2020 rok jest sam Cthulhu o wysokości 90 mm od stóp do czubka głowy.

W sklepie Rotten Miniatures pojawiły się trzy nowe pozycje: nietypowe nagrobki, mur cmentarza i mauzoleum o niepokojących drzwiach.

W najnowszym newsletterze North Star Military Figures przedstawiło swoje plany dotyczące gry Oathmark: w styczniu do sprzedaży trafią pokazani już goblińscy jeźdźcy na wilkach, w kwietniu ukażą się zasady i elficka lekka piechota, a później lekka kawaleria ludzi i siły nieumarłych. Zainteresowanych systemem zapraszam na stronę Osprey Publishing, gdzie Joseph McCullough opublikował dwa pierwsze wpisy na temat Oathmark.

21 grudnia

Ostatnia pozycja w dzisiejszym zestawieniu jest jednocześnie jedyną nowością z mikroskali. Vanguard Miniatures wypuściło 6 mm serwitorów z karabinami energetycznymi.

I to tyle na dziś. Kolejne wydanie Niszowej Niedzieli ukaże się już w nowym roku, choć przyjrzymy się w nim także ostatnim nowościom z 2019.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes