logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 29 września 2019

Witam Was w ostatniej z wrześniowych odsłon Niszowej Niedzieli, w której znajdziecie dwadzieścia sześć najróżniejszych pozycji. Tradycyjnie przeważają wśród nich klimaty fantasy – ale z drugiej strony jest ich nieco mniej niż zazwyczaj (a przynajmniej takie odniosłem wrażenie). I tak poniżej znajdziecie kościotrupy z renesansowych malowideł, skrzydlate istoty przypominające gobliny, wielkiego człowieka-rybę, czy warzywno-fantastyczną karciankę, a także przybysza z innej planety, kosmicznego krasnoluda, steampunkową Dorotkę, historyczne projekty w pięciu różnych skalach i wiele innych nowości oraz zapowiedzi.

16 września

Gripping Beast pokazało 10 mm partyjskich katafraktów – a to tylko jeden ze starożytnych oddziałów w tej skali, które można zobaczyć na stronie firmy na FB.

Warploque Miniatures opublikowało fotkę nietypowych bestioludzi z nadchodzącej zbiórki na drugą edycję gry Arcworlde i nowe bandy do niej (kampania rozpoczęła się dziewięć dni później).

Ekipa Skull & Crown wystartowała z drugą odsłoną kampanii Triumph of Death. Ponownie jej tematem są szkielety inspirowane renesansowym malarstwem; tym razem możemy sprawić sobie jeźdźców Apokalipsy, pikinierów, kuszników i kawalerię z bronią strzelecką.

17 września

Dzień później ruszyła inna zbiórka w ponurych klimatach. Jak sugeruje nazwa, celem kampanii Citizens of the Old World jest sfinansowanie produkcji figurek zwykłych mieszkańców Starego Świata, a konkretniej ziem Imperium.

Firma Crooked Dice zdradziła, że wspólnie z wydawnictwem Edge Hill University Press rozpoczęła prace nad kolejną odsłoną gry 7TV, tym razem w klimatach fantasy. Data wydania jest dość odległa: rok 2021.

18 września

Ponownie nie mogłem się powstrzymać przed dołączeniem do zestawienia modelu kolekcjonerskiego w skali 75 mm. Tym razem tak bardzo spodobał mi się starożytny ryboludź od Black Sun Miniatures – z chęcią zobaczyłbym taki model w 28 mm!

TTCombat pochwalił się nowymi elfickimi elementami terenu: wieżą strażniczą, punkt obserwacyjny i zestaw ze statkiem, łodzią i pomostem.

19 września

Khurasan Miniatures pokazało nowe 15 mm figurki partyzantów z głównych sił Vietcongu.

20 września

Redakcja czasopisma Wargames Illustrated przygotowała krótki film, w którym pokrótce przedstawiono zawartość Perilous Dark, nowego dodatku do Frostgrave, który zawiera zasady gry solo i kooperacyjnej.

W dniu „szturmu” na Area 51 Spectre Miniatures wypuściło limitowany model kosmity, który był dostępny w sprzedaży tylko przez trzy dni, do północy 22 września.

Jeszcze raz wracamy na stronę TTCombat, które wypuściło nowe elementy do tworzenia modularnych zabudowań rodem z Wenecji.

21 września

Loud Ninja Games pracuje nad 15 mm jaszczuropodobnymi nomadami z odległej obcej planety.

23 września

Demented Games stworzyło własną, steampunkową wersję głównych bohaterów Czarnoksiężnika z Krainy Oz do swojej gry Twisted.

24 września

Pierwszą nową rzeźbą Keva White'a w dzisiejszym przeglądzie jest bezimienna, wyjątkowo dynamiczna zabójczyni-akrobatka.

25 września

Midblight Miniatures przygotowało dwie ciekawe, pięciofigurkowe ekipy: brodatych łowców i goblinopodobne skrzydlate stwory. Figurki te można kupić w ramach rozpoczętej w środę zbiórki Journey into Midblight.

Tego samego dnia ruszyła czwarta część kampanii Interdimensional Creatures, w ramach której można nabyć dwa dziwaczne potwory z innego wymiaru.

26 września

Pora na coś z Polski. Mini Monsters pracuje nad wieżą z płaskorzeźbą przedstawiającą głowę lwa.

Firma Victrix ujawniła, że pracuje nad zasadami do rozgrywania starć z czasów II wojny światowej i dedykowanymi do nich modelami w skali 12 mm. Pierwsze zestawy – amerykańskie, brytyjskie i niemieckie pojazdy pancerne walczące w Normandii – trafią do sprzedaży na początku 2020 roku. Druga fala zaplanowana jest na koniec tegoż roku i będzie składać się z piechoty, artylerii i kolejnych pojazdów. Ogłoszenie zawiera sporo renderów, ale są wśród nich także zdjęcia gotowego czołgu Panther – w ramce i złożonego.

Kev White pokazał skończonego Squata, który szuka honorowej śmierci na dolnych poziomach ulów Necromundy. Niestety, model ten został wyrzeźbiony na prywatne zamówienie i nie trafi do sprzedaży.

Boris Woloszyn zaprezentował model wyrzeźbiony na prywatne zamówienie: półnagiego, umięśnionego barbarzyńcę rodem z lat 80. Wojak być może będzie dostępny w sprzedaży (choć liczba figurek będzie mocno ograniczona).

27 września

Do sprzedaży trafi za to łucznik, którego zdjęcie Boris opublikował następnego dnia.

Jeśli śledzicie poczynania firmy Spellcrow, to pewnie wiecie, że na 1 października zaplanowała ona wydanie karcianki o Dyniaqach. W piątek warszawska ekipa otrzymała karty z drukarni i udostępniła w newsletterze zasady gry.

Krzysztof ze Strato Minis Studio wrzucił na grupę tej firmy fotkę trzech typów dronów, które trafią do sprzedaży w październiku. Jak widać, można ich użyć w różnych skalach – od 28 do 6 mm.

A skoro już o mikroskalach mowa, to tego samego dnia Oddział Ósmy przedstawił sierpniowo-wrześniowe nowości – pięć różnych pojazdów pancernych służących w siłach zbrojnych Izraela. Od lewa są to: rakietowy niszczyciel czołgów Pereh, czołg Magach 6B, ciężki transporter opancerzony Nagmaszot, samobieżna haubica Ro'em i samobieżny moździerz Makmat (dwa ostatnie pojazdy budowano na podwoziach czołgów Sherman).

W piątek Rubicon Models wrzuciło na swój fanpage ostatnią weekendową zajawkę września, która przedstawia prototypy modeli brytyjskich czołgów Valentine z dwoma kadłubami i pięcioma wieżami do wyboru.

29 września

Na zakończenie dzisiejszego przeglądu jeszcze jedna zajawka, ale tym razem w klimatach sci-fi (choć dalej w 28 mm). Maelstrom's Edge szykuje nowy plastikowy zestaw elementów do tworzenia własnych budynków z bliższych i dalszych zakątków kosmosu.

I tak dotarliśmy do końca trzeciej wrześniowej Niszowej Niedzieli. Jak zwykle zapraszam na kolejny weekend, na który zapewne przygotuję jakąś minirecenzję – mam na głowie pewną tajemniczą redakcję, która nieco ograniczy moje możliwości pisania tekstów.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes